Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Akumulátor s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akumulátor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: slovník, informace, odborné názvosloví, co je to Akumulátor?, význam, popis, definice pojmu, přesný výraz, formulace, heslo, termín, co znamená, Akumulátor, slovo, Technika, wiki, názvosloví, význam slova


Pojem Akumulátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akumulátor? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Jiné informační zdroje o pojmu Akumulátor

Najít termín Akumulátor ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Akumulátor ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akumulátor ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Akumulátor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Akumulátor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Jan Farský? Znáte a víte kdo je Lukáš Nečesaný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Akumulátor i v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.