Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je Akumulátor?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Akumulátor patří do sekce technika

Klíčová slova: slovník, technika, přesný význam, co je to Akumulátor?, význam, informace, odborný výraz, technika, přesný výraz, názvosloví, popis, co to je, definice pojmu, slovo, lexikon, význam pojmu, termín, heslo


Pojem Akumulátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akumulátor? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akumulátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Akumulátor na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Akumulátor ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Akumulátor na Google.cz

Hledat výraz Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akumulátor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Akumulátor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Akumulátor i jinde než v sekci než v technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, fotografka, akumulátor, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.