Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akumulátor. Co znamená odborný pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akumulátor?

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akumulátor. Co znamená odborný pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Akumulátor se nachází v sekci technika

Klíčová slova: informace, popis, technika, formulace, slovo, přesný výraz, definice pojmu, co je to Akumulátor?, synonymum, význam slova, co to je, pojem, definice, odborný výraz, lexikon, wiki, slovník, co znamená


Pojem Akumulátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akumulátor?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Jiné zdroje informací o pojmu Akumulátor

Zkusit najít termín Akumulátor ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Akumulátor ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Akumulátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akumulátor ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Akumulátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Akumulátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Akumulátor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Martha Issová? Znáte a víte kdo je Oldřich Rambousek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.