Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akumulátor je v sekci Technika

Klíčová slova: přesný výraz, informace, Akumulátor, význam, lexikon, odborný výraz, Technika, wiki, co je to Akumulátor?, synonymum, Technika, vysvětlení, termín, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, formulace


Pojem Akumulátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akumulátor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Pro další informace o termínu Akumulátor zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Akumulátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akumulátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Akumulátor na Google.cz

Vyhledat pojem Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Akumulátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akumulátor? resp. co je to Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Fluktuant? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.