Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co to je Akumulátor? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Akumulátor?

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akumulátor? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Akumulátor se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, wiki, pojem, popis, co to je, formulace, definice, přesný význam, odborný výraz, co znamená, technika, technika, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník


Pojem Akumulátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akumulátor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Akumulátor ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akumulátor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Akumulátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akumulátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Akumulátor? resp. co znamená slovo Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Karel Svoboda? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Akumulátor v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.