Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akumulátor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: význam, Technika, definice, co to je, Akumulátor, význam slova, informace, termín, slovník, přesný význam, vysvětlení, Technika, co je to Akumulátor?, heslo, synonymum, definice pojmu, co znamená, popis


Pojem Akumulátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Akumulátor dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Více informací o pojmu Akumulátor lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akumulátor na Youtube

Zkusit najít slovo Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Akumulátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akumulátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Akumulátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Akumulátor? resp. co se skrývá pod slovem Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.