Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akumulátor doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akumulátor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: termín, slovo, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, synonymum, přesný výraz, co znamená, co to je, přesný význam, význam pojmu, heslo, Technika, Akumulátor, Technika, odborné názvosloví, informace, slovník


Pojem Akumulátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akumulátor? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Více informací o slovu Akumulátor doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Akumulátor ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Akumulátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akumulátor ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Akumulátor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Akumulátor? resp. co to je Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Žárlivec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.