Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akumulátor. Co znamená odborný pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.


Co je to Akumulátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akumulátor. Co znamená odborný pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Akumulátor sdílejte s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Akumulátor je v kategorii technika

Klíčová slova: terminologie, technika, definice pojmu, technika, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, definice, lexikon, terminus technicus, heslo, co to je, význam, vysvětlení, odborný výraz, wiki, informace, Akumulátor


Pojem Akumulátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akumulátor? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Akumulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Akumulátor ve Wikislovníku

Najít heslo Akumulátor na Google.cz

Vyhledat pojem Akumulátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Akumulátor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Akumulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akumulátor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Akumulátor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Jana Doleželová? Znáte a víte kdo je Alena Šeredová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci technika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.