Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluh? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dluh?

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Co je to Dluh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Dluh sdílejte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Dluh je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: definice, popis, definice pojmu, termín, terminus technicus, co je to Dluh?, formulace, význam, přesný výraz, Dluh, slovo, co znamená, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Dluh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dluh dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Další informační zdroje

Hledat termín Dluh ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dluh na Google.cz

Zkusit najít termín Dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dluh ve Wikislovníku

Vyhledat termín Dluh ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dluh? resp. jaká je definice slova Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Alžběta I? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.