Co je to?
Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co to je Dluh? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dluh?

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dluh s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dluh je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam, terminus technicus, Ekonomie, Ekonomie, wiki, pojem, heslo, co znamená, terminologie, význam slova, slovo, popis, lexikon, význam pojmu, informace, co je to Dluh?, názvosloví, definice


Pojem Dluh je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dluh dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Dluh na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluh ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Dluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dluh ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dluh? resp. co označuje slovo Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Andy Murray? Znáte a víte kdo je Baculka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.