Co je to?
Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co to je Dluh? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dluh

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Dluh sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dluh je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, co je to Dluh?, význam, co to je, termín, význam slova, přesný význam, slovník, co znamená, přesný výraz, informace, odborný výraz, popis, pojem, formulace, definice pojmu, synonymum, vysvětlení


Pojem Dluh je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dluh? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Dluh na Youtube

Hledat heslo Dluh ve vyhledávači Yandex

Najít termín Dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Dluh ve Wikizdrojích

Hledat pojem Dluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dluh? resp. co znamená výraz Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Sítař? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dluh i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.