Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluh? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dluh?

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Co je to Dluh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dluh? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Dluh se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, Dluh, terminologie, slovník, slovo, ekonomie, odborný výraz, termín, definice pojmu, význam slova, ekonomie, pojem, význam, lexikon, heslo, informace, formulace


Pojem Dluh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dluh? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Dluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Dluh ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dluh ve Wikizdrojích

Najít pojem Dluh ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dluh na Youtube

Vyhledat pojem Dluh ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dluh? resp. co znamená Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Hurvínek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.