Co je to?
Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co to je Dluh? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dluh

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Definice výrazu Dluh. Co znamená odborný pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dluh se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co to je, definice, význam pojmu, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, přesný význam, lexikon, Ekonomie, co je to Dluh?, informace, formulace, význam slova, slovník, význam, terminus technicus, názvosloví


Pojem Dluh je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dluh? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Další zdroje informací

Najít slovo Dluh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dluh ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dluh na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluh ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dluh ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dluh? resp. co přesně označuje termín Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Sítař? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Dluh hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.