Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dluh. Co znamená pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Co to je Dluh? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dluh?

Dluh je pojmenování pro povinnost splnění nějakého závazku. Jde tedy o to, že někdo se má s někým vyrovnat, protože si něco vypůjčil – finance, zboží či službu – a ještě za toto nezaplatil nebo věc nevrátil. Vzniká tak vztah mezi věřitelem a dlužníkem. Věřitel má právo na vrácení a vyrovnání dluhu, dlužník má povinnost dluh vyrovnat.
Dluh může být nazýván pohledávkou, jeho vyrovnání plněním. K dluhu bývá většinou uzavřena smlouva a je písemně potvrzen. Může být také stanoven splátkový kalendář nebo termín úhrady celého dluhu.


Co je to Dluh? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dluh. Co znamená pojem Dluh z kategorie Ekonomie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dluh? s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dluh je v sekci ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, popis, terminologie, termín, ekonomie, přesný výraz, formulace, lexikon, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, slovník, co to je, slovo, synonymum, názvosloví, význam


Pojem Dluh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dluh? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat, protože si to dříve vypůjčil, za odebrané zboží či službu (ještě) nezaplatil atd. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal. Z hlediska věřitele se tento vztah označuje jako pohledávka, to znamená, že pohledávka je oprávnění věřitele požadovat od dlužníka vyrovnání dluhu, tedy takzvané plnění.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dluh na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluh ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Dluh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dluh na Google.cz

Najít termín Dluh ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dluh? resp. jaký je význam pojmu Dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluh, odpověď na dotaz co je to Dluh?. Víte např. kdo to je Uvaděč? Znáte a víte kdo je Štěpán Benoni? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.