Co je to?
Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co to je Plná penze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Plná penze?

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Plná penze s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Plná penze je v kategorii Cestování

Klíčová slova: význam slova, slovo, lexikon, odborný výraz, wiki, Plná penze, synonymum, vysvětlení, Cestování, popis, co znamená, význam, heslo, informace, slovník, termín, pojem, definice pojmu


Pojem Plná penze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Plná penze?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Plná penze lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Plná penze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Plná penze ve Wikislovníku

Hledat termín Plná penze ve Wikizdrojích

Najít pojem Plná penze na Google.cz

Vyhledat termín Plná penze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plná penze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Plná penze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Cucák? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Plná penze i v jiných kategoriích (než Cestování). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?