Co je to?
Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co to je Plná penze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Plná penze

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Plná penze? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Plná penze se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: informace, lexikon, přesný výraz, formulace, odborný výraz, co je to Plná penze?, co to je, význam pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, cestování, termín, co znamená, definice, cestování, synonymum, přesný význam, terminus technicus


Pojem Plná penze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Plná penze dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plná penze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Plná penze ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Plná penze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Plná penze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Plná penze ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Plná penze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaká je definice termínu Plná penze? resp. co je to Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Hejkal? Znáte a víte kdo je Astrolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Plná penze i v jiné části webu než je kategorie cestování. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?