Co je to?
Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co to je Plná penze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plná penze

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Plná penze s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Plná penze patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: popis, odborný výraz, přesný význam, lexikon, Plná penze, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, Cestování, formulace, termín, definice, názvosloví, synonymum, význam pojmu, wiki, terminologie, pojem


Pojem Plná penze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plná penze? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít heslo Plná penze ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Plná penze ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Plná penze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Plná penze ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Plná penze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Plná penze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Plná penze? resp. jaká je definice termínu Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Martin Netolický? Znáte a víte kdo je Will Smith? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Cestování Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?