Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co je to Plná penze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plná penze

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Plná penze? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Plná penze je v sekci cestování

Klíčová slova: cestování, význam slova, slovo, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, přesný význam, synonymum, vysvětlení, co to je, co je to Plná penze?, wiki, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, Plná penze, heslo, termín


Pojem Plná penze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plná penze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Plná penze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Plná penze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Plná penze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Plná penze ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Plná penze na Google.cz

Hledat videa s názvem Plná penze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Plná penze? resp. co znamená Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Alergolog? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než cestování). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?