Co je to?
Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co to je Plná penze? Význam slova

Co znamená termín Plná penze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Definice výrazu Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plná penze je v sekci Cestování

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, co to je, slovo, informace, definice, význam slova, význam pojmu, Plná penze, synonymum, odborný výraz, heslo, slovník, význam, lexikon, co je to Plná penze?, terminologie, Cestování


Pojem Plná penze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Plná penze?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Plná penze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Plná penze ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Plná penze ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plná penze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Plná penze ve Wikislovníku

Hledat slovo Plná penze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Plná penze? resp. co znamená Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plná penze v jiné sekci než Cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?