Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Co je to Plná penze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Plná penze?

Plná penze je název stravovací služby, kterou poskytují ubytovatelé. Skládá se ze tří jídel – snídaně, oběda a večeře, někdy bývá přidána i odpolední svačina. Do plné penze se nezapočítávají nápoje, pokud to není vysloveně uvedeno.
Oběd bývá většinou výběrem z jídelního lístku v klasickém složení, večeře obvykle formou bufetu. Snídaně může být kontinentální, tedy teplý nápoj, pečivo, máslo a džem nebo med. Rozšířená snídaně nabízí výběr pečiva a ještě salámy, sýry, paštiky, sladké pečivo jogurt, müsli a podobně. Nejbohatší je rozšířená snídaně anglického typu, kdy je možno dostat ještě teplé pokrmy, ovoce a zeleninu.


Co je to Plná penze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plná penze. Co znamená odborný pojem Plná penze z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Plná penze s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Plná penze se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: cestování, termín, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, názvosloví, význam pojmu, informace, co to je, co je to Plná penze?, slovník, cestování, Plná penze, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, pojem


Pojem Plná penze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Plná penze?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plná penze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí plné penze jsou tři denní jídla, obvykle snídaně, oběd a večeře; výjimečně svačina mezi obědem a večeří. Nápoje ve většině případů nejsou do plné penze zahrnuty. Plná penze tedy znamená, že jsou poskytována tři denní jídla.

Plná penze

Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay
Plná penze se skládá ze tří jídel. Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Plná penze zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plná penze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Plná penze ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Plná penze na Youtube

Najít pojem Plná penze ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Plná penze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Plná penze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná penze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Plná penze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plná penze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná penze, odpověď na dotaz co je to Plná penze?. Víte např. kdo to je Kate Bush? Znáte a víte kdo je Dentista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?