Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dystopie. Co znamená pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co je Dystopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dystopie

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dystopie. Co znamená pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Dystopie patří do sekce literatura

Klíčová slova: co to je, definice, co znamená, wiki, termín, formulace, literatura, slovo, literatura, synonymum, heslo, co je to Dystopie?, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Dystopie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dystopie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antiutopie (též dystopie či kakotopie) je opak utopie, myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem, má zásadní nedostatky (totalitní forma vlády, omezování osobní svobody) vzniklé přehnáním jednoho nebo více ideologických principů. Občané antiutopického světa jsou obvykle neskrývaně utlačováni politickým systémem.
S různými typy utopických a antiutopických společností se lze setkat v science fiction a dalších literárních dílech i dalších žánrech umění. Modelovou antiutopii lze také použít jako argumentační prostředek v politické diskusi.

Pro více informací o heslu Dystopie zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dystopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dystopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Dystopie na Youtube

Hledat výraz Dystopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dystopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Dystopie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dystopie? resp. co označuje slovo Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Lucie Šprinclová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.