Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co je Dystopie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dystopie

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dystopie můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Dystopie je v kategorii literatura

Klíčová slova: co to je, lexikon, význam, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, slovník, Dystopie, význam pojmu, pojem, termín, definice pojmu, slovo, heslo, odborné názvosloví, definice, co znamená, literatura


Pojem Dystopie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dystopie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Antiutopie (též dystopie či kakotopie) je opak utopie, myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem, má zásadní nedostatky (totalitní forma vlády, omezování osobní svobody) vzniklé přehnáním jednoho nebo více ideologických principů. Občané antiutopického světa jsou obvykle neskrývaně utlačováni politickým systémem.
S různými typy utopických a antiutopických společností se lze setkat v science fiction a dalších literárních dílech i dalších žánrech umění. Modelovou antiutopii lze také použít jako argumentační prostředek v politické diskusi.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Dystopie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Dystopie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dystopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Dystopie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dystopie na Google.cz

Hledat výraz Dystopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dystopie? resp. jaká je definice slova Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Lucie Kovandová? Znáte a víte kdo je Kristina Kloubková? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Poznámky v kalendáři, dystopie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.