Co je to?
Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co to je Dystopie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dystopie?

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dystopie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dystopie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: lexikon, wiki, definice pojmu, Dystopie, přesný výraz, význam slova, co je to Dystopie?, pojem, synonymum, co to je, popis, informace, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, Literatura, vysvětlení, co znamená


Pojem Dystopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dystopie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Antiutopie (též dystopie či kakotopie) je opak utopie, myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem, má zásadní nedostatky (totalitní forma vlády, omezování osobní svobody) vzniklé přehnáním jednoho nebo více ideologických principů. Občané antiutopického světa jsou obvykle neskrývaně utlačováni politickým systémem.
S různými typy utopických a antiutopických společností se lze setkat v science fiction a dalších literárních dílech i dalších žánrech umění. Modelovou antiutopii lze také použít jako argumentační prostředek v politické diskusi.

Pro více informací o heslu Dystopie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Dystopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Dystopie na Google.cz

Najít pojem Dystopie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Dystopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Dystopie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Dystopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dystopie? resp. co znamená Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Simone de Beauvoir? Znáte a víte kdo je Daniel Herman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.