Co je to?
Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co to je Dystopie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dystopie?

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dystopie sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dystopie patří do sekce Literatura

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, slovník, terminus technicus, pojem, co znamená, terminologie, termín, význam pojmu, slovo, co je to Dystopie?, význam slova, přesný význam, Literatura, wiki, informace, význam, Dystopie


Pojem Dystopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dystopie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Antiutopie (též dystopie či kakotopie) je opak utopie, myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem, má zásadní nedostatky (totalitní forma vlády, omezování osobní svobody) vzniklé přehnáním jednoho nebo více ideologických principů. Občané antiutopického světa jsou obvykle neskrývaně utlačováni politickým systémem.
S různými typy utopických a antiutopických společností se lze setkat v science fiction a dalších literárních dílech i dalších žánrech umění. Modelovou antiutopii lze také použít jako argumentační prostředek v politické diskusi.

Více informací o pojmu Dystopie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dystopie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Dystopie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dystopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Dystopie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dystopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Dystopie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dystopie? resp. co přesně znamená slovo Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Kyklop? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dystopie hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.