Co je to?
Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co to je Dystopie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dystopie

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dystopie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dystopie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, co je to Dystopie?, Literatura, pojem, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, definice, popis, názvosloví, přesný význam, synonymum, terminus technicus, co to je, termín, wiki


Pojem Dystopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Dystopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dystopie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Dystopie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dystopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Dystopie ve Wikipedii

Hledat slovo Dystopie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dystopie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Usáma bin Ládin? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.