Co je to?
Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Co to je Dystopie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dystopie?

Dystopie, jinak také antiutopie nebo kakotopie, je protikladem utopie. Jde o ideu vymyšlené společnosti, která se vyvíjí nevhodným směrem a vykazuje naprosto zásadní nedostatky. Ty vznikly přehnaným prosazováním ideologických zásad. Příslušníci této společnosti jsou politickým systémem utlačováni.
S antiutopií pracují literáti, autoři science fiction a objevuje se i v dalších druzích umění. Je využívána i v argumentaci při politických diskuzích.


Co je to Dystopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dystopie. Co znamená odborný pojem Dystopie z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dystopie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dystopie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, pojem, slovník, definice pojmu, co to je, vysvětlení, názvosloví, slovo, Literatura, Literatura, wiki, odborné názvosloví, formulace, Dystopie, terminologie, přesný význam, co znamená, heslo


Pojem Dystopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dystopie dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antiutopie (též dystopie či kakotopie) je opak utopie, myšlenka fiktivní společnosti, která se vyvinula špatným směrem, má zásadní nedostatky (totalitní forma vlády, omezování osobní svobody) vzniklé přehnáním jednoho nebo více ideologických principů. Občané antiutopického světa jsou obvykle neskrývaně utlačováni politickým systémem.
S různými typy utopických a antiutopických společností se lze setkat v science fiction a dalších literárních dílech i dalších žánrech umění. Modelovou antiutopii lze také použít jako argumentační prostředek v politické diskusi.

Pro další informace o termínu Dystopie zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Dystopie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Dystopie na Google.cz

Vyhledat heslo Dystopie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dystopie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Dystopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dystopie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dystopie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dystopie? resp. jaký je význam pojmu Dystopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystopie, odpověď na dotaz co je to Dystopie?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Dystopie i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.