Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Barometr. Co znamená pojem Barometr z kategorie Nástroje?

Co to je Barometr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Barometr?

Barometr je pojmenování přístroje, který se používá pro měření tlaku vzduchu – atmosférický tlak. Tento tlak vyvolává tíha vzduchového sloupce, který sahá od hladiny moře, tedy nadmořské výšky, ve které je tlak zjišťován, až po horní hranici atmosféry. Největší hodnotu má tento tlak na povrchu Země a jak výška roste, tak tlak klesá. Tlak měřený barometrem není stálý, ale vždy v určitém bodě zemského povrchu kolísá podle hodnoty nadmořské výšky tohoto bodu. Vynálezcem barometru byl italský fyzik Evangelista Torricelli, který žil v 17. století. Jako barometr sloužila trubička se rtuťovou měřicí stupnicí. Ten den, kdy byl barometr testován, ukazovala hladina rtuti hodnotu 760 mm. Proto je tato úroveň považována za normální tlak.
Podobné přístroje stále používají meteorologické stanice. Novou formu bez použití rtuti i jiné kapaliny, aneroidní barometr, navrhl francouzský vědec Lucien Vidy v 19. století. Tento typ barometru je lehký, přenosný i přesný, proto se rychle stal populárním. Barometr může být i v mobilním telefonu nebo v hodinách.


Co je to Barometr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Barometr. Co znamená pojem Barometr z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Barometr s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Barometr patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: termín, lexikon, přesný význam, formulace, terminus technicus, pojem, nástroje, názvosloví, wiki, slovo, význam, informace, co znamená, odborné názvosloví, Barometr, vysvětlení, co je to Barometr?, popis


Pojem Barometr je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Barometr? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Barometr (tlakoměr) je přístroj k měření atmosférického tlaku (tlaku vzduchu), používaný k určování stavu a předpovědi počasí (při vyšším tlaku bývá obvykle jasno, při nízkém tlaku lze očekávat změnu jasného počasí na deštivé).
Barometry se druhotně používají k fyzikálnímu měření výšky v geodézii nebo v letectví.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Barometr ve Wikizdrojích

Hledat výraz Barometr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Barometr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Barometr na Google.cz

Hledat heslo Barometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barometr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Barometr například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Barometr? resp. co přesně znamená slovo Barometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barometr, odpověď na dotaz co je to Barometr?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Hacker? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.