Co je to?
Definice výrazu Mlýnice. Co znamená odborný pojem Mlýnice z kategorie Stavebnictví?

Co je Mlýnice?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mlýnice

Mlýnice je prostor ve mlýně, kde se obiloviny nebo jiné suroviny melou na menší částice. Nejčastěji se jedná o zařízení k mletí obilí na mouku, ale může se používat i k mletí dalších surovin jako jsou například kávová zrna, koření, cukr, sója a další. Mlýnice obsahuje základní zařízení, které se obvykle skládá ze dvou hlavních částí - mlecího kamene a násypky. Mlecí kámen může být poháněný ručně nebo mechanicky. Slouží k rozdrcení suroviny na menší částice. Násypka je umístěna nad mlecím kamenem a slouží k nakládání suroviny, která se má mlít. Existuje více typů zařízení mlýnic, každé z nich se používá k mletí různých druhů surovin. Například mlýnice na kávu používají speciální keramické nebo ocelové mlecí kameny, které jsou tvarovány tak, aby co nejlépe rozdrtily kávová zrna na stejnoměrnou velikost.
Mlýnice určené na mletí obilí používají tradiční mlecí kameny ze žuly, křemene, pískovce nebo dalších materiálů, které jsou vhodné pro mletí tvrdších surovin. Technologie mlýnice se stále používají v domácnostech i v průmyslu i přesto, že moderní zařízení umožňují rychlejší a účinnější způsoby zpracování surovin. Mnoho do ní lidí si totiž oblíbilo chuť a kvalitu klasicky mletých surovin, a proto se tato tradiční metoda zpracování v mlýnici stále udržuje.


Co je to Mlýnice? Význam slova, termín, Definice výrazu Mlýnice. Co znamená odborný pojem Mlýnice z kategorie Stavebnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mlýnice? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mlýnice je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam, co znamená, přesný význam, význam pojmu, heslo, informace, význam slova, co je to Mlýnice?, stavebnictví, terminus technicus, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, slovník, odborný výraz, synonymum, popis, wiki


Pojem Mlýnice je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mlýnice lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Mlýnice na Google.cz

Vyhledat výraz Mlýnice ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Mlýnice ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Mlýnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Mlýnice na Google obrázcích

Zkusit najít termín Mlýnice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlýnice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Mlýnice? resp. jaký je význam slova Mlýnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlýnice, odpověď na dotaz co je to Mlýnice?. Víte např. kdo to je Domýšlivec? Znáte a víte kdo je Alice Cooper? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Mlýnice i v jiné sekci než v stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Špičatý mrakodrap, mlýnice, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.