Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mlýnice. Co znamená pojem Mlýnice z kategorie Stavebnictví?

Co je Mlýnice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mlýnice

Mlýnice je prostor ve mlýně, kde se obiloviny nebo jiné suroviny melou na menší částice. Nejčastěji se jedná o zařízení k mletí obilí na mouku, ale může se používat i k mletí dalších surovin jako jsou například kávová zrna, koření, cukr, sója a další. Mlýnice obsahuje základní zařízení, které se obvykle skládá ze dvou hlavních částí - mlecího kamene a násypky. Mlecí kámen může být poháněný ručně nebo mechanicky. Slouží k rozdrcení suroviny na menší částice. Násypka je umístěna nad mlecím kamenem a slouží k nakládání suroviny, která se má mlít. Existuje více typů zařízení mlýnic, každé z nich se používá k mletí různých druhů surovin. Například mlýnice na kávu používají speciální keramické nebo ocelové mlecí kameny, které jsou tvarovány tak, aby co nejlépe rozdrtily kávová zrna na stejnoměrnou velikost.
Mlýnice určené na mletí obilí používají tradiční mlecí kameny ze žuly, křemene, pískovce nebo dalších materiálů, které jsou vhodné pro mletí tvrdších surovin. Technologie mlýnice se stále používají v domácnostech i v průmyslu i přesto, že moderní zařízení umožňují rychlejší a účinnější způsoby zpracování surovin. Mnoho do ní lidí si totiž oblíbilo chuť a kvalitu klasicky mletých surovin, a proto se tato tradiční metoda zpracování v mlýnici stále udržuje.


Co je to Mlýnice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mlýnice. Co znamená pojem Mlýnice z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mlýnice s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Mlýnice se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: heslo, co to je, informace, popis, přesný význam, pojem, slovo, terminologie, Mlýnice, synonymum, odborné názvosloví, slovník, co je to Mlýnice?, význam slova, stavebnictví, termín, přesný výraz, lexikon


Pojem Mlýnice je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Mlýnice ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Mlýnice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Mlýnice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Mlýnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Mlýnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Mlýnice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlýnice například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mlýnice? resp. co znamená slovo Mlýnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlýnice, odpověď na dotaz co je to Mlýnice?. Víte např. kdo to je Dagmar Patrasová? Znáte a víte kdo je Kris Kristofferson? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Mlýnice i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.