Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co to je Noktovizor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Noktovizor?

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Noktovizor s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Noktovizor se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, význam slova, co je to Noktovizor?, přesný výraz, lexikon, co to je, formulace, význam pojmu, terminologie, Fyzika, wiki, slovník, terminus technicus, slovo, význam, co znamená, informace


Pojem Noktovizor je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Noktovizor? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Další možné informační zdroje

Najít termín Noktovizor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Noktovizor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Noktovizor ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Noktovizor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Noktovizor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Noktovizor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Noktovizor? resp. co vlastně znamená slovo Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Psychopat? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.