Co je to?
Výraz, termín, definice slova Noktovizor. Co znamená odborný pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co je to Noktovizor? Význam slova

Co znamená termín Noktovizor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Noktovizor. Co znamená odborný pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Noktovizor doporučujeme sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Noktovizor se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: terminologie, formulace, pojem, informace, co je to Noktovizor?, fyzika, význam slova, wiki, definice pojmu, heslo, přesný význam, slovník, fyzika, terminus technicus, názvosloví, lexikon, co to je, přesný výraz


Pojem Noktovizor je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Noktovizor můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Noktovizor ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Noktovizor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Noktovizor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Noktovizor ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Noktovizor na Youtube

Hledat slovo Noktovizor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Noktovizor? resp. co označuje slovo Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Psychopat? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Noktovizor i v jiných kategoriích (než fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.