Co je to?
Definice odborného termínu, slova Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co je to Noktovizor? Význam slova

Co znamená termín Noktovizor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Noktovizor doporučujeme sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Noktovizor se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, fyzika, synonymum, wiki, odborný výraz, význam slova, popis, fyzika, formulace, Noktovizor, co je to Noktovizor?, přesný výraz, pojem, definice pojmu, co znamená, slovo, přesný význam


Pojem Noktovizor je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Noktovizor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Noktovizor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Noktovizor ve Wikislovníku

Zkusit najít Noktovizor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Noktovizor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Noktovizor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Noktovizor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Noktovizor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Alžběta I? Znáte a víte kdo je Nájemce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Noktovizor i jinde než v sekci než v fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.