Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co to je Noktovizor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Noktovizor?

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Noktovizor s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Noktovizor se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: slovník, popis, odborné názvosloví, význam slova, pojem, co je to Noktovizor?, význam, přesný význam, přesný výraz, formulace, definice, názvosloví, slovo, Fyzika, terminus technicus, co znamená, lexikon, heslo


Pojem Noktovizor je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Noktovizor?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Více informací o pojmu Noktovizor lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Noktovizor ve Wikislovníku

Hledat heslo Noktovizor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Noktovizor ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Noktovizor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Noktovizor na Youtube

Najít heslo Noktovizor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Noktovizor? resp. jaká je definice slova Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Ponocný? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Noktovizor i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.