Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co to je Noktovizor? Význam slova

Co znamená termín Noktovizor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Noktovizor sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Noktovizor patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, synonymum, wiki, význam, popis, co je to Noktovizor?, slovník, Noktovizor, terminus technicus, přesný význam, co znamená, termín, definice, vysvětlení, Fyzika, význam pojmu, slovo


Pojem Noktovizor je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Noktovizor?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Noktovizor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Noktovizor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Noktovizor na Google.cz

Najít výraz Noktovizor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Noktovizor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Noktovizor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Noktovizor? resp. co se skrývá pod slovem Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Detektiv? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Noktovizor v jiné sekci než Fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.