Co je to?
Definice odborného termínu, slova Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Co je Noktovizor?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Noktovizor?

Noktovizor je speciální zařízení, které umožňuje zesilovat zbytkové světlo. Noktovizor pracuje v oblasti infračerveného světla, zesiluje tedy záření o vlnové délce 700 nanometrů až 1000 nanometrů.
Noktovizor nachází obrovské pole využití, jedná se zejména o vojenství, ale setkáme se s ním často i v oblasti ostrahy majetku.


Co je to Noktovizor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Noktovizor. Co znamená pojem Noktovizor z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Noktovizor? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Noktovizor patří do sekce fyzika

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, synonymum, fyzika, přesný význam, názvosloví, co to je, Noktovizor, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, popis, význam, slovo, co znamená, odborný výraz, co je to Noktovizor?, formulace


Pojem Noktovizor je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Noktovizor dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Noktovizor je zařízení zesilující zbytkové světlo. Používá se zejména pro vojenské účely nebo pro ostrahu důležitých objektů. Noktovizor může být součástí pozorovací elektroniky vozidla, existuje také jako osobní noktovizor pro jednotlivce.
Noktovizory pracují v infračerveném pásmu blízkém viditelnému světlu. Zachycují proto u obvykle teplých těles bezvýznamné množství jejich tepelného záření, tj. toho záření, které je úměrné teplotě povrchu tělesa, množství zachycené energie tedy není až tak ovlivněno teplotou tělesa. Naopak větší množství tepelného záření, které tedy obvykle, při obvyklých teplotách těles, nejvíce září při vlnových délkách okolo 10000 nm zachycují a využívají termovize. Noktovizor zesiluje záření o vlnových délkách 700 až 1000 nm a převádí ho do viditelné oblasti spektra. Obraz se obvykle zobrazuje na zeleném stínítku. Uživatel tak vidí monochromatický, zelený obraz.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Noktovizor ve Wikislovníku

Najít heslo Noktovizor ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Noktovizor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Noktovizor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Noktovizor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Noktovizor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Noktovizor například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Noktovizor? resp. co znamená slovo Noktovizor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noktovizor, odpověď na dotaz co je to Noktovizor?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Psychopat? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantová fyzika molekuly, noktovizor, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.