Co je to?
Výraz, termín, definice slova Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Co je Remise?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Remise?

Remise je termín z oblasti lékařství. Znamená návrat pacienta do stavu, v jakém byl ještě před vypuknutím nemoci. Remise je období, kdy pacient již nemá žádné příznaky choroby. Neznamená to, že se nemoci zcela zbavil, tu může mít stále, ale bez zjevných projevů. K remisi může dojít i přirozeně, bez příslušné léčby a bez užívání léků.
Po remisi někdy přichází relaps, návrat příznaků i nemoci. Některé nemoci vyléčit nelze, a proto i dlouhé období remise je úspěchem.


Co je to Remise? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Remise můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Remise je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, význam, co je to Remise?, co to je, lékařství, informace, lékařství, popis, pojem, definice, názvosloví, význam slova, formulace, wiki, terminologie


Pojem Remise je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Remise? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Remise je návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci. Jedná se vlastně o dosažení bezpříznakového období. Předpokládá se, že nemoc je stále přítomna, ale bez zjevných symptomů. Pokud je remise spontánní, znamená to, že k vymizení příznaků došlo bez specifické léčby (např. bez užití léků).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Remise na Google obrázcích

Najít slovo Remise ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Remise ve vyhledávači Yandex

Najít termín Remise ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Remise ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Remise ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Remise například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaká je definice slova Remise? resp. jaký je přesný význam slova Remise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remise, odpověď na dotaz co je to Remise?. Víte např. kdo to je Ondřej Tomek? Znáte a víte kdo je Agronom? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Remise v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk přístroj, remise, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.