Co je to?
Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Co to je Remise? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Remise

Remise je termín z oblasti lékařství. Znamená návrat pacienta do stavu, v jakém byl ještě před vypuknutím nemoci. Remise je období, kdy pacient již nemá žádné příznaky choroby. Neznamená to, že se nemoci zcela zbavil, tu může mít stále, ale bez zjevných projevů. K remisi může dojít i přirozeně, bez příslušné léčby a bez užívání léků.
Po remisi někdy přichází relaps, návrat příznaků i nemoci. Některé nemoci vyléčit nelze, a proto i dlouhé období remise je úspěchem.


Co je to Remise? Význam slova, termín, Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Remise? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Remise patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, popis, informace, lexikon, názvosloví, terminologie, Lékařství, definice, co znamená, heslo, pojem, význam pojmu, formulace, co je to Remise?, význam, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz


Pojem Remise je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Remise? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Remise je návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci. Jedná se vlastně o dosažení bezpříznakového období. Předpokládá se, že nemoc je stále přítomna, ale bez zjevných symptomů. Pokud je remise spontánní, znamená to, že k vymizení příznaků došlo bez specifické léčby (např. bez užití léků).

Jiné zdroje informací o pojmu Remise

Hledat videa s názvem Remise na Youtube

Vyhledat výraz Remise ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Remise ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Remise ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Remise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Remise ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Remise například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Remise? resp. jaký je přesný význam slova Remise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remise, odpověď na dotaz co je to Remise?. Víte např. kdo to je Paroháč? Znáte a víte kdo je Řezník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.