Co je to?
Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Co to je Remise? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Remise

Remise je termín z oblasti lékařství. Znamená návrat pacienta do stavu, v jakém byl ještě před vypuknutím nemoci. Remise je období, kdy pacient již nemá žádné příznaky choroby. Neznamená to, že se nemoci zcela zbavil, tu může mít stále, ale bez zjevných projevů. K remisi může dojít i přirozeně, bez příslušné léčby a bez užívání léků.
Po remisi někdy přichází relaps, návrat příznaků i nemoci. Některé nemoci vyléčit nelze, a proto i dlouhé období remise je úspěchem.


Co je to Remise? Význam slova, termín, Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Remise patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, terminologie, pojem, co je to Remise?, definice pojmu, co to je, formulace, wiki, slovo, slovník, Lékařství, význam slova, odborné názvosloví, popis, přesný význam, lexikon, Remise, odborný výraz


Pojem Remise je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Remise? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Remise je návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci. Jedná se vlastně o dosažení bezpříznakového období. Předpokládá se, že nemoc je stále přítomna, ale bez zjevných symptomů. Pokud je remise spontánní, znamená to, že k vymizení příznaků došlo bez specifické léčby (např. bez užití léků).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Remise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Remise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Remise ve Wikislovníku

Hledat heslo Remise ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Remise ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Remise na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Remise například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Remise? resp. jaká je definice termínu Remise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remise, odpověď na dotaz co je to Remise?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Řezník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Remise i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.