Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Co to je Demagogie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Demagogie

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Demagogie doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Demagogie se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: význam, wiki, slovo, názvosloví, terminologie, popis, odborné názvosloví, význam slova, Politika, co znamená, heslo, synonymum, definice, odborný výraz, informace, definice pojmu, Politika, co to je


Pojem Demagogie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demagogie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Demagogie na Google.cz

Hledat termín Demagogie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Demagogie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Demagogie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Demagogie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demagogie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Demagogie? resp. jaká je definice slova Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je Všežravec? Znáte a víte kdo je Personalista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Demagogie v jiné sekci než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.