Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Co to je Demagogie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Demagogie

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Demagogie? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demagogie je v sekci Politika

Klíčová slova: heslo, Politika, význam slova, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, význam, odborné názvosloví, synonymum, formulace, co to je, co je to Demagogie?, názvosloví, termín, Demagogie, slovo, wiki, definice


Pojem Demagogie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demagogie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Další zdroje informací o slovu Demagogie

Hledat pojem Demagogie ve Wikislovníku

Hledat výraz Demagogie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Demagogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Demagogie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Demagogie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demagogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Demagogie? resp. co to je Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.