Co je to?
Definice výrazu, termínu Demagogie. Co znamená odborný pojem Demagogie z kategorie Politika?

Co je to Demagogie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Demagogie?

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Demagogie. Co znamená odborný pojem Demagogie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Demagogie s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Demagogie se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, wiki, informace, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, pojem, význam, co znamená, Demagogie, politika, heslo, co je to Demagogie?, přesný výraz, formulace, vysvětlení, význam slova


Pojem Demagogie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Demagogie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Jiné informační zdroje o pojmu Demagogie

Hledat pojem Demagogie ve Wikizdrojích

Hledat termín Demagogie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demagogie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Demagogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demagogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Demagogie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Demagogie? resp. co přesně znamená slovo Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je Imám? Znáte a víte kdo je Monika Štiková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.