Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Co to je Demagogie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Demagogie

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Demagogie patří do sekce Politika

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, popis, Demagogie, názvosloví, význam, význam pojmu, terminologie, wiki, co to je, Politika, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, význam slova


Pojem Demagogie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demagogie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Demagogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Demagogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Demagogie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Demagogie na Youtube

Vyhledat heslo Demagogie na Google.cz

Vyhledat pojem Demagogie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Demagogie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je Nástrojař? Znáte a víte kdo je Personalista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Demagogie i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.