Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Co to je Demagogie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Demagogie

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demagogie. Co znamená pojem Demagogie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Demagogie? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Demagogie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, přesný význam, slovník, termín, význam pojmu, terminologie, definice, heslo, co je to Demagogie?, definice pojmu, lexikon, synonymum, Politika, Politika, pojem, přesný výraz, slovo, vysvětlení


Pojem Demagogie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Demagogie ve Wikipedii

Najít slovo Demagogie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demagogie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demagogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Demagogie na Google.cz

Vyhledat slovo Demagogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Demagogie? resp. co označuje slovo Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je Seismolog? Znáte a víte kdo je Personalista? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.