Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demagogie. Co znamená slovo Demagogie z kategorie Politika?

Co je Demagogie? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Demagogie?

Používání velmi zjednodušených argumentů, které mají především působit na city a názory určité skupiny obyvatelstva. Posilují předsudky jisté skupiny lidí, ovlivňují jednotlivce a některé skupiny ve společnosti. Demagogie je klamným ovliňujícím řečnickým vystoupením. Demagog využívá své schopnosti, aby získal vliv a moc, jeho typickými zbraněmi jsou polopravdy, falešné sliby a klamy. Slovo vzniklo z řeckého démos, lid a agógos, vůdce.


Co je to Demagogie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demagogie. Co znamená slovo Demagogie z kategorie Politika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Demagogie patří do kategorie politika

Klíčová slova: synonymum, slovník, politika, informace, wiki, slovo, politika, co to je, pojem, názvosloví, heslo, význam slova, Demagogie, formulace, význam, termín, terminologie, co je to Demagogie?


Pojem Demagogie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Demagogie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Jiné informační zdroje o pojmu Demagogie

Zkusit najít slovo Demagogie ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Demagogie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Demagogie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Demagogie na Google obrázcích

Vyhledat heslo Demagogie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Demagogie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagogie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Demagogie? resp. co přesně znamená slovo Demagogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demagogie, odpověď na dotaz co je to Demagogie?. Víte např. kdo to je SW architekt? Znáte a víte kdo je Státní úředník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.