Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přírodnina. Co znamená pojem Přírodnina z kategorie Příroda?

Co je to Přírodnina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přírodnina?

Přírodnina je označení pro hmotnou část přírody jak živé, tak neživé. Přírodniny jsou vědecky zkoumány. K živým přírodninám se řadí například zvířata, rostliny či houby. Dělí se do řádů, druhů, rodů, říší a tříd. O systematické dělení živých přírodnin se zasloužil přírodovědec Carl Linné, který druhy i pojmenoval.
Jako příklad neživých přírodnin mohou sloužit minerály, horniny, voda a podobně. Neživé přírodniny se nemnoží, nevyžadují výživu, nedýchají a nevykazují žádné ze známek života.


Co je to Přírodnina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přírodnina. Co znamená pojem Přírodnina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přírodnina se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: co to je, slovo, formulace, Příroda, pojem, význam, přesný význam, slovník, synonymum, co je to Přírodnina?, definice, popis, přesný výraz, názvosloví, terminologie, význam slova, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Přírodnina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Přírodnina píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přírodnina je hmotná součástka živé nebo neživé přírody a objekt přírodovědného zkoumání.
Přírodniny rozdělujeme na živé a neživé. Živé přírodniny žijí, dýchají, rozmnožují se, přijímají potravu. Neživé přírodniny nežijí, nejedí, nerozmnožují se atd. Živé přírodniny jsou zvířata, rostliny a houby. Carl Linné rozdělil živé přírodniny do druhů, rodů, řádů, tříd a říší a každému druhu dal dvě jména, jedno rodové, jedno druhové (viz binomická nomenklatura). Neživé přírodniny jsou např. horniny, minerály, voda, vzduch atd.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Přírodnina ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Přírodnina ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Přírodnina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Přírodnina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přírodnina ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přírodnina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodnina například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Přírodnina? resp. co přesně označuje termín Přírodnina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodnina, odpověď na dotaz co je to Přírodnina?. Víte např. kdo to je Belzebub? Znáte a víte kdo je Výtržník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?