Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přírodnina. Co znamená pojem Přírodnina z kategorie Příroda?

Co je to Přírodnina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přírodnina

Přírodnina je označení pro hmotnou část přírody jak živé, tak neživé. Přírodniny jsou vědecky zkoumány. K živým přírodninám se řadí například zvířata, rostliny či houby. Dělí se do řádů, druhů, rodů, říší a tříd. O systematické dělení živých přírodnin se zasloužil přírodovědec Carl Linné, který druhy i pojmenoval.
Jako příklad neživých přírodnin mohou sloužit minerály, horniny, voda a podobně. Neživé přírodniny se nemnoží, nevyžadují výživu, nedýchají a nevykazují žádné ze známek života.


Co je to Přírodnina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přírodnina. Co znamená pojem Přírodnina z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přírodnina? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přírodnina je v kategorii Příroda

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, co je to Přírodnina?, Příroda, popis, Příroda, informace, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, Přírodnina, definice, co to je, slovník, lexikon, heslo


Pojem Přírodnina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Přírodnina dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodnina je hmotná součástka živé nebo neživé přírody a objekt přírodovědného zkoumání.
Přírodniny rozdělujeme na živé a neživé. Živé přírodniny žijí, dýchají, rozmnožují se, přijímají potravu. Neživé přírodniny nežijí, nejedí, nerozmnožují se atd. Živé přírodniny jsou zvířata, rostliny a houby. Carl Linné rozdělil živé přírodniny do druhů, rodů, řádů, tříd a říší a každému druhu dal dvě jména, jedno rodové, jedno druhové (viz binomická nomenklatura). Neživé přírodniny jsou např. horniny, minerály, voda, vzduch atd.

Zkuste zjistit více informací o slovu Přírodnina v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Přírodnina ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Přírodnina na Google.cz

Zkusit najít heslo Přírodnina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Přírodnina ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Přírodnina ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Přírodnina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodnina například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Přírodnina? resp. co se skrývá pod slovem Přírodnina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodnina, odpověď na dotaz co je to Přírodnina?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Násilník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?