Co je to?
Výraz, termín, definice slova Predikce. Co znamená odborný pojem Predikce z kategorie Latina?

Co je Predikce?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Predikce?

Predikce je označení pro proces odhadování budoucího vývoje. Základem jsou současná data a informace. Jde o předpověď nejpravděpodobnějšího scénáře vývoje budoucnosti, který vychází z dostupných dat a informací. Predikce se týká různých oblastí, například ekonomiky, meteorologie, lékařství, finančních trhů, strojového učení, umělé inteligence a dalších. Ekonomie využívá predikce pro předpovídání budoucího vývoje trhu, inflace nebo hospodářského růstu. Meteorologové využívají predikci pro předpovídání počasí, což umožňuje včas se připravit se na případné bouřky, hurikány nebo další nepříznivé podmínky.
Základem predikce jsou různé metody a techniky, například statistické modelování, strojové učení, prediktivní analýza, neuronové sítě a jiné. To umožňuje analýzu dat z minulosti i současnosti a vyvození pravděpodobnosti budoucích trendů a vývoje. Predikce však nemusí být zcela přesná, mnoho faktorů, které mohu vývoj v budoucnu ovlivnit, totiž nemusí být známá nebo je nelze předvídat. O přes tyto nepřesnosti pomáhá predikce s přípravou na nadcházející události. Je tak možno plánovat a vytvářet strategie s ohledem na znalost možného vývoje.


Co je to Predikce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Predikce. Co znamená odborný pojem Predikce z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Predikce sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Predikce je v kategorii latina

Klíčová slova: synonymum, termín, formulace, wiki, terminologie, terminus technicus, slovo, odborný výraz, definice, význam slova, heslo, vysvětlení, pojem, informace, co znamená, význam pojmu, Predikce, popis


Pojem Predikce je v kategorii latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Predikce dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Predikce (z lat. prae-, před, a dicere, říkat) znamená předpověď či prognózu, tvrzení o tom, co se stane nebo nestane v budoucnosti. Na rozdíl od věštění nebo hádání se slovo predikce obvykle užívá pro odhady, opřené o vědeckou hypotézu nebo teorii. Predikce se potvrzuje nebo vyvrací zkušeností, která ovšem často přichází až v okamžiku, kdy už se chyba nedá napravit. Nicméně může podpořit či vyvrátit spolehlivost hypotézy nebo zdroje.
Predikce mají pro život velký význam a lidé se o ně odjakživa snažili. Věštili z různých nepravidelných jevů, které se zdály souviset s budoucími událostmi, a dodnes se věští z ruky, z karet a podobně.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Predikce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Predikce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Predikce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Predikce na Google.cz

Najít heslo Predikce ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Predikce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Predikce například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Predikce? resp. co je to Predikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Predikce, odpověď na dotaz co je to Predikce?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Jana Mračková Vildumetzová? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než latina). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, Stará kniha, predikce, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.