Co je to?
Definice odborného termínu, slova Karikatura. Co znamená pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Co je to Karikatura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Karikatura?

Karikatura je výtvarné nebo literární humorné nebo komické, satirické, zesměšňující či kritické dílo, které se soustředí na zjednodušení a zvýraznění tvarů obličeje, postavy nebo typických vlastností a povahových rysů karikované osoby.
Cílem je jednoduchou zkratkou, přeháněním a zdůrazněním vybraných rysů zesměšnit, pobavit, kritizovat nebo protestovat. Karikatury se většinou týkají známých osob, veřejných činitelů, politiků, umělců a podobně. Karikatuře se věnují i významní umělci.


Co je to Karikatura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Karikatura. Co znamená pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karikatura je v sekci Literatura

Klíčová slova: Literatura, Literatura, popis, synonymum, heslo, terminologie, přesný výraz, wiki, vysvětlení, lexikon, pojem, definice, termín, slovník, co je to Karikatura?, význam pojmu, názvosloví, význam slova


Pojem Karikatura je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karikatura? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karikatura (popřípadě karikování) je zjednodušené, někdy humorné či komické, jindy satiricky kritické a úmyslně zesměšňující, výtvarné či literární dílo, které značně zvýrazňuje některé tvary obličeje, lidské postavy nebo i nějaké osobní vlastnosti, důležitý povahový rys (či jiné další významné skutečnosti) u zobrazované osoby resp. u karikovaného člověka.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Karikatura ve Wikislovníku

Hledat termín Karikatura ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karikatura ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Karikatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Karikatura ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Karikatura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karikatura například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Karikatura? resp. co přesně znamená slovo Karikatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karikatura, odpověď na dotaz co je to Karikatura?. Víte např. kdo to je Fatalista? Znáte a víte kdo je Eva Horká? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.