Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karikatura. Co znamená odborný pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Co je to Karikatura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Karikatura?

Karikatura je výtvarné nebo literární humorné nebo komické, satirické, zesměšňující či kritické dílo, které se soustředí na zjednodušení a zvýraznění tvarů obličeje, postavy nebo typických vlastností a povahových rysů karikované osoby.
Cílem je jednoduchou zkratkou, přeháněním a zdůrazněním vybraných rysů zesměšnit, pobavit, kritizovat nebo protestovat. Karikatury se většinou týkají známých osob, veřejných činitelů, politiků, umělců a podobně. Karikatuře se věnují i významní umělci.


Co je to Karikatura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karikatura. Co znamená odborný pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Karikatura se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, slovník, význam slova, termín, vysvětlení, co znamená, popis, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, terminologie, definice, heslo, literatura, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Karikatura je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Karikatura dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Karikatura (popřípadě karikování) je zjednodušené, někdy humorné či komické, jindy satiricky kritické a úmyslně zesměšňující, výtvarné či literární dílo, které značně zvýrazňuje některé tvary obličeje, lidské postavy nebo i nějaké osobní vlastnosti, důležitý povahový rys (či jiné další významné skutečnosti) u zobrazované osoby resp. u karikovaného člověka.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Karikatura ve Wikizdrojích

Hledat heslo Karikatura na Google.cz

Hledat videa s názvem Karikatura na Youtube

Najít termín Karikatura ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Karikatura ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karikatura ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karikatura například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Karikatura? resp. co je to Karikatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karikatura, odpověď na dotaz co je to Karikatura?. Víte např. kdo to je Anders Behring Breivik? Znáte a víte kdo je Adolf Hitler? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.