Co je to?
Definice výrazu, termínu Karikatura. Co znamená odborný pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Co je to Karikatura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Karikatura

Karikatura je výtvarné nebo literární humorné nebo komické, satirické, zesměšňující či kritické dílo, které se soustředí na zjednodušení a zvýraznění tvarů obličeje, postavy nebo typických vlastností a povahových rysů karikované osoby.
Cílem je jednoduchou zkratkou, přeháněním a zdůrazněním vybraných rysů zesměšnit, pobavit, kritizovat nebo protestovat. Karikatury se většinou týkají známých osob, veřejných činitelů, politiků, umělců a podobně. Karikatuře se věnují i významní umělci.


Co je to Karikatura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karikatura. Co znamená odborný pojem Karikatura z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karikatura s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Karikatura je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, význam pojmu, co je to Karikatura?, popis, synonymum, literatura, slovník, odborné názvosloví, slovo, wiki, heslo, co to je, lexikon, termín, definice, odborný výraz, informace


Pojem Karikatura je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Karikatura píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Karikatura (popřípadě karikování) je zjednodušené, někdy humorné či komické, jindy satiricky kritické a úmyslně zesměšňující, výtvarné či literární dílo, které značně zvýrazňuje některé tvary obličeje, lidské postavy nebo i nějaké osobní vlastnosti, důležitý povahový rys (či jiné další významné skutečnosti) u zobrazované osoby resp. u karikovaného člověka.

Další zdroje informací o slovu Karikatura

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karikatura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Karikatura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Karikatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Karikatura na Google.cz

Hledat výraz Karikatura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Karikatura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karikatura například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Karikatura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Karikatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karikatura, odpověď na dotaz co je to Karikatura?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Alice Hálová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Karikatura v jiné sekci než literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.