Co je to?
Definice výrazu, termínu Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Co je to Ale? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ale?

Ale je název více typů svrchně kvašeného piva. Toto označení má původ v angličtině a dříve se jím nazývalo pivo vyráběné bez přísady chmele. Postupně došlo k posunu významu a dnes se takto označují tradiční všechna svrchně kvašená piva, především anglická, americká a belgická.
Pivo se díky kvasinkám svrchního kvašení fermentuje rychleji a při vyšších teplotách. Vzniká tak více esterů a fenolů. Pivo má kořennou nebo ovocnou příchuť.


Co je to Ale? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ale sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Ale je v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, význam, vysvětlení, co je to Ale?, terminologie, význam pojmu, termín, nápoje, definice pojmu, popis, Ale, pojem, odborný výraz, synonymum, informace, význam slova, přesný význam, co to je


Pojem Ale je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ale? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ale [vysl. ejl] je označení značně různorodé skupiny typů svrchně kvašeného piva. Termín pochází z angličtiny a původně označoval pivo vyráběné bez použití chmele (v protikladu k chmelenému pivu označovanému jako beer). Později se význam slova posunul a dnes označuje v užším slova smyslu skupinu tradičních anglických, amerických a belgických piv, v širším smyslu se pak někdy používá pro označení všech svrchně kvašených piv (v protikladu k termínu ležák označujícímu piva kvašená spodně). Podle této širší definice by tedy termín "ale" zahrnoval i další tradiční pivní styly, jako je např. porter, stout nebo německá pšeničná piva.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Ale ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Ale na Google.cz

Hledat termín Ale ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ale ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Ale ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ale ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ale například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ale? resp. co to je Ale? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ale, odpověď na dotaz co je to Ale?. Víte např. kdo to je Harpyje? Znáte a víte kdo je Invalidní důchodce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.