Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ale. Co znamená pojem Ale z kategorie Nápoje?

Co je Ale? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ale

Ale je název více typů svrchně kvašeného piva. Toto označení má původ v angličtině a dříve se jím nazývalo pivo vyráběné bez přísady chmele. Postupně došlo k posunu významu a dnes se takto označují tradiční všechna svrchně kvašená piva, především anglická, americká a belgická.
Pivo se díky kvasinkám svrchního kvašení fermentuje rychleji a při vyšších teplotách. Vzniká tak více esterů a fenolů. Pivo má kořennou nebo ovocnou příchuť.


Co je to Ale? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ale. Co znamená pojem Ale z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ale sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ale patří do sekce nápoje

Klíčová slova: slovník, definice, vysvětlení, wiki, heslo, názvosloví, odborný výraz, co je to Ale?, formulace, přesný výraz, termín, nápoje, co to je, informace, synonymum, popis, lexikon, terminologie


Pojem Ale je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ale? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ale [vysl. ejl] je označení značně různorodé skupiny typů svrchně kvašeného piva. Termín pochází z angličtiny a původně označoval pivo vyráběné bez použití chmele (v protikladu k chmelenému pivu označovanému jako beer). Později se význam slova posunul a dnes označuje v užším slova smyslu skupinu tradičních anglických, amerických a belgických piv, v širším smyslu se pak někdy používá pro označení všech svrchně kvašených piv (v protikladu k termínu ležák označujícímu piva kvašená spodně). Podle této širší definice by tedy termín "ale" zahrnoval i další tradiční pivní styly, jako je např. porter, stout nebo německá pšeničná piva.

Více informací o slovu Ale doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Ale ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ale ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ale ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ale na Google.cz

Vyhledat slovo Ale ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ale ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ale například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ale? resp. jaký je význam slova Ale? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ale, odpověď na dotaz co je to Ale?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Kovboj? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.