Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Co je to Ale? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ale?

Ale je název více typů svrchně kvašeného piva. Toto označení má původ v angličtině a dříve se jím nazývalo pivo vyráběné bez přísady chmele. Postupně došlo k posunu významu a dnes se takto označují tradiční všechna svrchně kvašená piva, především anglická, americká a belgická.
Pivo se díky kvasinkám svrchního kvašení fermentuje rychleji a při vyšších teplotách. Vzniká tak více esterů a fenolů. Pivo má kořennou nebo ovocnou příchuť.


Co je to Ale? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ale je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam, názvosloví, informace, termín, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, co to je, wiki, význam slova, formulace, definice pojmu, definice, co je to Ale?, terminologie, odborný výraz, heslo


Pojem Ale je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ale dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ale [vysl. ejl] je označení značně různorodé skupiny typů svrchně kvašeného piva. Termín pochází z angličtiny a původně označoval pivo vyráběné bez použití chmele (v protikladu k chmelenému pivu označovanému jako beer). Později se význam slova posunul a dnes označuje v užším slova smyslu skupinu tradičních anglických, amerických a belgických piv, v širším smyslu se pak někdy používá pro označení všech svrchně kvašených piv (v protikladu k termínu ležák označujícímu piva kvašená spodně). Podle této širší definice by tedy termín "ale" zahrnoval i další tradiční pivní styly, jako je např. porter, stout nebo německá pšeničná piva.

Více informací o pojmu Ale lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Ale ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ale ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ale na Youtube

Vyhledat pojem Ale ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ale ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ale na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ale například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ale? resp. jaká je definice termínu Ale? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ale, odpověď na dotaz co je to Ale?. Víte např. kdo to je Luděk Navara? Znáte a víte kdo je Hispánec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ale hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.