Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Co je to Ale? Význam slova

Co znamená termín Ale? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ale je název více typů svrchně kvašeného piva. Toto označení má původ v angličtině a dříve se jím nazývalo pivo vyráběné bez přísady chmele. Postupně došlo k posunu významu a dnes se takto označují tradiční všechna svrchně kvašená piva, především anglická, americká a belgická.
Pivo se díky kvasinkám svrchního kvašení fermentuje rychleji a při vyšších teplotách. Vzniká tak více esterů a fenolů. Pivo má kořennou nebo ovocnou příchuť.


Co je to Ale? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ale. Co znamená odborný pojem Ale z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ale sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ale patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, termín, co je to Ale?, přesný význam, vysvětlení, Ale, wiki, synonymum, názvosloví, odborný výraz, lexikon, co to je, Nápoje, definice pojmu, přesný výraz, slovník, definice


Pojem Ale je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ale? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ale [vysl. ejl] je označení značně různorodé skupiny typů svrchně kvašeného piva. Termín pochází z angličtiny a původně označoval pivo vyráběné bez použití chmele (v protikladu k chmelenému pivu označovanému jako beer). Později se význam slova posunul a dnes označuje v užším slova smyslu skupinu tradičních anglických, amerických a belgických piv, v širším smyslu se pak někdy používá pro označení všech svrchně kvašených piv (v protikladu k termínu ležák označujícímu piva kvašená spodně). Podle této širší definice by tedy termín "ale" zahrnoval i další tradiční pivní styly, jako je např. porter, stout nebo německá pšeničná piva.

Další informační zdroje o slovu Ale

Hledat výraz Ale ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Ale ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ale ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ale ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ale ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ale na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ale například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ale? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ale? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ale, odpověď na dotaz co je to Ale?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ale hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.