Co je to?
Výraz, termín, definice slova Insolvenční řízení. Co znamená odborný pojem Insolvenční řízení z kategorie Právo?

Co je to Insolvenční řízení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Insolvenční řízení

Insolvenční řízení je takové řízení, které probíhá samostatně a při němž se projednává úpadek a jeho další řízení. Probíhá podle insolvenčního zákona.
Nejdříve se zahajuje samotné insolvenční řízení a je podán insolvenční návrh. Poté se rozhoduje o úpadku dlužníka, o způsobu řešení a jeho možné realizaci. Následuje ukončení řízení. Jedná se o občanské soudní řízení.


Co je to Insolvenční řízení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Insolvenční řízení. Co znamená odborný pojem Insolvenční řízení z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Insolvenční řízení s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Insolvenční řízení je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, slovo, heslo, Právo, vysvětlení, odborný výraz, Insolvenční řízení, slovník, formulace, definice, význam pojmu, terminus technicus, Právo, wiki, popis, co to je, přesný význam


Pojem Insolvenční řízení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Insolvenční řízení? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Insolvenční řízení je obecně jakékoliv zvláštní soudní řízení, jehož předmětem je projednání úpadku a jeho řízení. V ČR se pojmem insolvenční řízení rozumí v současnosti řízení podle insolvenčního zákona.
Insolvenční řízení se v zásadě skládá z několika fází. První fází je zahájení insolvenčního řízení a podání insolvenčního návrhu. Následuje rozhodnutí o úpadku dlužníka, rozhodnutí o vhodném způsobu řešení úpadku dlužníka, realizace zvoleného způsobu řešení úpadku dlužníka a konec insolvenčního řízení.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Insolvenční řízení ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Insolvenční řízení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Insolvenční řízení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Insolvenční řízení na Google.cz

Hledat videa s názvem Insolvenční řízení na Youtube

Najít výraz Insolvenční řízení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvenční řízení například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Insolvenční řízení? resp. co přesně označuje termín Insolvenční řízení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvenční řízení, odpověď na dotaz co je to Insolvenční řízení?. Víte např. kdo to je Dragoun? Znáte a víte kdo je Esejista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Insolvenční řízení i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.