Co je to?
Definice výrazu, termínu Manifestace. Co znamená odborný pojem Manifestace z kategorie Politika?

Co je Manifestace?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Manifestace?

Manifestace v širším a původním slova smyslu je označení pro projev, většinou veřejný, okázalý nebo slavnostní, kterým se vyjadřuje jednota, projev cítění, smýšlení nebo přesvědčení. Často se jedná o projev kolektivní. Jde o proměnu nějakého nápadu v realitu. Samo slovo pochází z latiny, ze slova manifestare. V současnosti se jako manifestace označuje nějaký veřejný slavnostní projev, může jít například o schůzi nebo průvod, kterého se účastní velké množství lidí (může jít i o statisíce), kteří tak velmi výrazně kolektivně vyjadřují názor na nějaký problém a chtějí se podílet na jeho řešení, popřípadě vyhlašují nějaký požadavek a manifestací podporují jeho dosažení nebo uplatnění.
Manifestace bývají často politického rázu. Mohou být třeba protestní, protifašistické, mírové, májové a podobně. V každém případě má manifestace vždy nějaký cíl a veřejně vyjadřuje, že chce tohoto cíle dosáhnout.


Co je to Manifestace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Manifestace. Co znamená odborný pojem Manifestace z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Manifestace se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Manifestace je v kategorii politika

Klíčová slova: lexikon, slovník, politika, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, synonymum, co to je, slovo, definice, názvosloví, Manifestace, co je to Manifestace?, popis, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Manifestace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Manifestace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Demonstrace je shromáždění lidí na veřejném prostranství za účelem předvedení společného názoru, zpravidla politického rázu. Účastník demonstrace se nazývá demonstrant.
Mezi největší demonstrace v historii lidstva patří kupříkladu demonstrace v NDR 4. listopadu 1989 na berlínském Alexanderplatzu, které se zúčastnilo přes milión občanů, nebo 14. listopadu 1969 největší protiválečná demonstrace v historii USA, které se zúčastnilo na 250 000 demonstrantů. 26. listopadu 1989 protestovalo proti komunistickému režimu v Československu více než 500 000 lidí.

Hledejte výraz Manifestace v dalších zdrojích

Najít heslo Manifestace ve Wikislovníku

Najít pojem Manifestace ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Manifestace na Google obrázcích

Najít slovo Manifestace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Manifestace ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Manifestace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manifestace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Manifestace? resp. jaký je význam pojmu Manifestace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manifestace, odpověď na dotaz co je to Manifestace?. Víte např. kdo to je Sean Penn? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kaňkovský? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Tajemník, manifestace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.