Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumokok? Význam slova

Co znamená termín Pneumokok? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pneumokok? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pneumokok je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, Lékařství, význam, definice, pojem, synonymum, lexikon, formulace, odborný výraz, co znamená, informace, termín, Pneumokok, Lékařství, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam


Pojem Pneumokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pneumokok

Vyhledat termín Pneumokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Pneumokok ve Wikipedii

Najít slovo Pneumokok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pneumokok na Youtube

Hledat heslo Pneumokok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumokok ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pneumokok? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?