Co je to?
Definice výrazu Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co to je Pneumokok? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pneumokok

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Definice výrazu Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pneumokok? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Pneumokok patří do sekce lékařství

Klíčová slova: popis, co je to Pneumokok?, lékařství, co znamená, vysvětlení, pojem, definice, definice pojmu, synonymum, význam, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, slovo, lékařství, přesný výraz, lexikon, přesný význam


Pojem Pneumokok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Pneumokok ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pneumokok ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumokok ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumokok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pneumokok na Youtube

Zkusit najít slovo Pneumokok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Pneumokok? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Kašér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Pneumokok hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?