Co je to?
Definice výrazu Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co je Pneumokok?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pneumokok?

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Definice výrazu Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pneumokok? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pneumokok je v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, lékařství, terminologie, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, slovník, formulace, přesný výraz, co to je, význam, informace, pojem, synonymum, wiki, přesný význam, definice


Pojem Pneumokok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Pneumokok na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Pneumokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pneumokok ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Pneumokok ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Pneumokok ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Pneumokok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pneumokok? resp. co je to Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Diane Keaton? Znáte a víte kdo je Nicole Vaidišová? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Barevná náplast, pneumokok, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?