Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co je Pneumokok? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pneumokok?

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pneumokok s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Pneumokok se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, pojem, co to je, význam pojmu, definice pojmu, co je to Pneumokok?, Pneumokok, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, synonymum, wiki, informace, lékařství, definice, popis, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Pneumokok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Pneumokok zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Pneumokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pneumokok ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pneumokok na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumokok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Pneumokok ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumokok ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pneumokok? resp. jaká je definice slova Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Štěpán Jurajda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?