Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumokok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pneumokok

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pneumokok. Co znamená pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pneumokok? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pneumokok je v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, wiki, synonymum, názvosloví, popis, význam pojmu, přesný výraz, co je to Pneumokok?, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, pojem, význam, co znamená, co to je, Lékařství, Lékařství, terminologie


Pojem Pneumokok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumokok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Pneumokok ve Wikipedii

Najít pojem Pneumokok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Pneumokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumokok ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Pneumokok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pneumokok? resp. jaká je definice slova Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?