Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Co je to Pneumokok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pneumokok

Pneumokok je označení kulovité bakterie, uložené v polysacharidovém pouzdru. Existuje mnoho druhů této bakterie, ale jen cca 13 z nich je zodpovědných za naprostou většinu pneumokokových onemocnění. Pneumokok se bažně vyskytuje v nosohltanu. Dojde-li k porušení imunity organizmu, vzniká onemocnění.
Bakterie se přenáší prostřednictvím kapének, především kýcháním a kašlem. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od jednoho do tří dní. Od neléčených lehkých projevů může dojít až k život ohrožujícím stavům.


Co je to Pneumokok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pneumokok. Co znamená odborný pojem Pneumokok z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pneumokok patří do sekce lékařství

Klíčová slova: Pneumokok, definice, pojem, lexikon, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, synonymum, popis, co znamená, lékařství, heslo, definice pojmu, význam, význam slova, wiki, co je to Pneumokok?, co to je


Pojem Pneumokok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Pneumokok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Pneumokok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Pneumokok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pneumokok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Pneumokok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pneumokok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pneumokok například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pneumokok? resp. co znamená výraz Pneumokok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pneumokok, odpověď na dotaz co je to Pneumokok?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je Margot Robbie? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pneumokok v jiné sekci než lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?