Co je to?
Výraz, termín, definice slova VPN. Co znamená odborný pojem VPN z kategorie Internet?

Co je to VPN? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu VPN?

Zkratka VPN v informatice signalizuje virtuální privátní síť z anglického originálu Virtual Private Network. VPN je prostředek na propojení více počítačů za pomoci veřejné počítačové sítě. Počítače tak společně mohou komunikovat, jako kdyby se nacházely v jedné privátní síti. Při navazování kontaktu se ověřuje totožnost za pomoci digitálních certifikátů. Následná komunikace je šifrovaná, a proto se jedná o bezpečné propojení.


Co je to VPN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VPN. Co znamená odborný pojem VPN z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu VPN? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem VPN patří do sekce internet

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, VPN, slovník, význam slova, internet, definice, terminologie, co znamená, definice pojmu, synonymum, přesný význam, přesný výraz, informace, termín


Pojem VPN je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem VPN? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virtuální privátní síť (zkratka VPN, anglicky virtual private network) je v informatice prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím nedůvěryhodné počítačové sítě (např. veřejný Internet). Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy většinou důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Jiné zdroje informací o pojmu VPN

Hledat videa s názvem VPN na Youtube

Zkusit najít slovo VPN ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo VPN ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo VPN ve Wikizdrojích

Vyhledat termín VPN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo VPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo VPN například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to VPN? resp. co se vlastně skrývá pod slovem VPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VPN, odpověď na dotaz co je to VPN?. Víte např. kdo to je Vladimír Ráž? Znáte a víte kdo je Barytonista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.