Co je to?
Odborný výraz, definice slova VPN. Co znamená pojem VPN z kategorie Internet?

Co je to VPN? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla VPN?

Zkratka VPN v informatice signalizuje virtuální privátní síť z anglického originálu Virtual Private Network. VPN je prostředek na propojení více počítačů za pomoci veřejné počítačové sítě. Počítače tak společně mohou komunikovat, jako kdyby se nacházely v jedné privátní síti. Při navazování kontaktu se ověřuje totožnost za pomoci digitálních certifikátů. Následná komunikace je šifrovaná, a proto se jedná o bezpečné propojení.


Co je to VPN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova VPN. Co znamená pojem VPN z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text VPN s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín VPN se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: význam, co znamená, termín, přesný výraz, Internet, popis, vysvětlení, pojem, wiki, terminologie, synonymum, definice pojmu, formulace, co to je, odborný výraz, heslo, VPN, význam pojmu


Pojem VPN je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu VPN?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Virtuální privátní síť (zkratka VPN, anglicky virtual private network) je v informatice prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím nedůvěryhodné počítačové sítě (např. veřejný Internet). Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy většinou důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Další zdroje informací o slovu VPN

Vyhledat termín VPN ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem VPN na Youtube

Hledat pojem VPN ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo VPN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo VPN ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem VPN ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo VPN například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená VPN? resp. co přesně znamená slovo VPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VPN, odpověď na dotaz co je to VPN?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Basista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu VPN i v jiných kategoriích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.