Co je to?
Výraz, termín, definice slova VPN. Co znamená odborný pojem VPN z kategorie Internet?

Co je to VPN? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu VPN

Zkratka VPN v informatice signalizuje virtuální privátní síť z anglického originálu Virtual Private Network. VPN je prostředek na propojení více počítačů za pomoci veřejné počítačové sítě. Počítače tak společně mohou komunikovat, jako kdyby se nacházely v jedné privátní síti. Při navazování kontaktu se ověřuje totožnost za pomoci digitálních certifikátů. Následná komunikace je šifrovaná, a proto se jedná o bezpečné propojení.


Co je to VPN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VPN. Co znamená odborný pojem VPN z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova VPN můžete samozřejmě sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem VPN je v sekci internet

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, termín, lexikon, odborný výraz, VPN, terminus technicus, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, význam slova, slovo, co to je, vysvětlení, popis, informace, co znamená, internet


Pojem VPN je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem VPN? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Virtuální privátní síť (zkratka VPN, anglicky virtual private network) je v informatice prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím nedůvěryhodné počítačové sítě (např. veřejný Internet). Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy většinou důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem VPN na Youtube

Vyhledat výraz VPN ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem VPN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo VPN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo VPN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín VPN ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo VPN například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to VPN? resp. jaký je význam slova VPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VPN, odpověď na dotaz co je to VPN?. Víte např. kdo to je Terezie Tománková? Znáte a víte kdo je Tenorista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.