Co je to?
Odborný výraz, definice slova VPN. Co znamená pojem VPN z kategorie Internet?

Co je to VPN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu VPN?

Zkratka VPN v informatice signalizuje virtuální privátní síť z anglického originálu Virtual Private Network. VPN je prostředek na propojení více počítačů za pomoci veřejné počítačové sítě. Počítače tak společně mohou komunikovat, jako kdyby se nacházely v jedné privátní síti. Při navazování kontaktu se ověřuje totožnost za pomoci digitálních certifikátů. Následná komunikace je šifrovaná, a proto se jedná o bezpečné propojení.


Co je to VPN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova VPN. Co znamená pojem VPN z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu VPN? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem VPN patří do sekce Internet

Klíčová slova: termín, význam pojmu, synonymum, význam, terminus technicus, wiki, co to je, popis, vysvětlení, Internet, pojem, Internet, definice pojmu, přesný výraz, co je to VPN?, odborný výraz, význam slova, co znamená


Pojem VPN je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu VPN?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virtuální privátní síť (zkratka VPN, anglicky virtual private network) je v informatice prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím nedůvěryhodné počítačové sítě (např. veřejný Internet). Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy většinou důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem VPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo VPN ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo VPN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem VPN ve Wikimedia Commons

Hledat termín VPN na Google.cz

Hledat výraz VPN ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo VPN například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova VPN? resp. co znamená slovo VPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VPN, odpověď na dotaz co je to VPN?. Víte např. kdo to je Aleš Háma? Znáte a víte kdo je Basista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.