Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Žumpa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Žumpa?

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.


Co je to Žumpa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Žumpa můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žumpa je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, definice, názvosloví, terminologie, synonymum, co to je, slovo, heslo, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, Stavebnictví, co znamená, význam, co je to Žumpa?, odborné názvosloví, Žumpa, přesný význam


Pojem Žumpa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žumpa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Žumpa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žumpa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Žumpa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Žumpa ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Žumpa ve Wikislovníku

Najít heslo Žumpa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žumpa například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Žumpa? resp. co vlastně znamená slovo Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je Pink? Znáte a víte kdo je Balneolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.