Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Žumpa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Žumpa?

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.


Co je to Žumpa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žumpa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, informace, Stavebnictví, synonymum, terminus technicus, formulace, wiki, názvosloví, co je to Žumpa?, definice, význam slova, pojem, význam pojmu, heslo, popis, co znamená, slovník, význam


Pojem Žumpa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žumpa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žumpa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Žumpa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žumpa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Žumpa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Žumpa ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Žumpa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žumpa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Žumpa? resp. jaký je přesný význam slova Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je Jezíd? Znáte a víte kdo je Balneolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.