Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je Žumpa?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Žumpa

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.


Co je to Žumpa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Žumpa sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Žumpa patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, stavebnictví, wiki, co to je, význam slova, terminologie, názvosloví, synonymum, odborné názvosloví, informace, definice, slovník, vysvětlení, popis, termín


Pojem Žumpa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Žumpa?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Žumpa ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Žumpa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Žumpa na Youtube

Zkusit najít termín Žumpa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Žumpa na Google.cz

Zkusit najít frázi Žumpa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žumpa například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaký je význam slova Žumpa? resp. jaká je definice termínu Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je František I.? Znáte a víte kdo je Producent? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, mrakodrap, Žumpa, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.