Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žumpa. Co znamená odborný pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Žumpa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Žumpa?

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.


Co je to Žumpa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žumpa. Co znamená odborný pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Žumpa můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Žumpa je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: slovo, přesný význam, terminologie, pojem, slovník, odborné názvosloví, stavebnictví, heslo, wiki, odborný výraz, význam pojmu, co to je, formulace, význam slova, co je to Žumpa?, terminus technicus, přesný výraz, popis


Pojem Žumpa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Žumpa?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Žumpa ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Žumpa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Žumpa ve Wikislovníku

Najít termín Žumpa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žumpa ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Žumpa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Žumpa například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Žumpa? resp. co označuje slovo Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je Vampír? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.