Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Žumpa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Žumpa

Žumpa je označení pro uzavřenou a vodotěsnou jímku, do které se sbírají splaškové odpadní vody. V žumpě se fekální vody nečistí, pouze se zde shromažďují a neodtékají. Žumpu je nutno pravidelně vybírat a vyvážet, což zajišťují odborné firmy. Frekvence vyvážení se určuje podle velikosti žumpy a počtu obyvatel domácnosti.
Žumpy se využívají tam, kde není možný odvod do kanalizace. Žumpy bývají budovány nejčastěji u rodinných domů nebo u rekreačních objektů.


Co je to Žumpa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žumpa. Co znamená pojem Žumpa z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žumpa je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, co znamená, Stavebnictví, co to je, pojem, Žumpa, terminus technicus, terminologie, Stavebnictví, význam, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, wiki, názvosloví, vysvětlení, formulace


Pojem Žumpa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žumpa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachycování odpadních vod z domácnosti. Žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém, popřípadě není možné napojení na zavedenou stokovou síť s čističkou odpadních vod.

Pro více informací o heslu Žumpa zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Žumpa na Google.cz

Vyhledat termín Žumpa ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žumpa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Žumpa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žumpa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Žumpa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žumpa například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Žumpa? resp. co znamená Žumpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žumpa, odpověď na dotaz co je to Žumpa?. Víte např. kdo to je Reverend? Znáte a víte kdo je Paterník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.