Co je to?
Definice výrazu Greenwashing. Co znamená odborný pojem Greenwashing z kategorie Politika?

Co je Greenwashing?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Greenwashing

Greenwashing je název marketingové strategie, při které se firma prezentuje jako ekologická, i když ve skutečnosti neplní své ekologické závazky nebo jedná v rozporu s principy udržitelného rozvoje. Tento termín se často používá v souvislosti s reklamami a marketingovými kampaněmi, které tvrdí, že daný produkt nebo služba jsou šetrné k životnímu prostředí, i když ve skutečnosti to tak není. Firma tedy může používat v reklamě obrázky přírody a tvrdit, že je výrobek ekologický, ale ve skutečnosti může obsahovat nebezpečné chemické látky nebo neekologické složky. Firma se také může tvářit jako podnik, který bojuje proti klimatickým změnám, ale ve skutečnosti neprovozuje své podnikání v souladu s principy udržitelného rozvoje.
Greenwashing škodí životnímu prostředí i spotřebitelům. Ti si pak vybírají výrobky na základě falešných informací. Proti greenwashingu bojují různé organizace a nevládní organizace, které se snaží o větší transparentnost a odpovědnost firem v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje.


Co je to Greenwashing? Význam slova, termín, Definice výrazu Greenwashing. Co znamená odborný pojem Greenwashing z kategorie Politika?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Greenwashing je v sekci politika

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, slovník, co je to Greenwashing?, politika, pojem, termín, terminologie, slovo, Greenwashing, politika, wiki, odborný výraz, přesný výraz, význam, význam pojmu, popis, co to je


Pojem Greenwashing je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Greenwashing? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Greenwashing, nebo také „green sheen“ („zelený lesk“) je termín anglického původu složený z termínů green (zelený, přeneseně ekologický) a whitewashing (zastírání či ospravedlňování nepříznivých faktů za účelem zlepšení veřejného mínění o osobě či tématu). Oxfordský slovník greenwashing definuje jako dezinformaci šířenou organizací za účelem prezentovat environmentálně zodpovědný veřejný obraz sama sebe.
Jedná se o formu marketingu používanou k přesvědčování veřejnosti, že produkty, cíle a zásady organizace jsou šetrné k životnímu prostředí. Společnosti, které záměrně využívají komunikační strategie greenwashingu, tak často konají, aby se distancovaly od ekologických přešlapů svých dodavatelů a vylepšily svůj veřejný obraz vnímání. Kritici této praktiky upozorňují, že nárůst greenwashingu bez účinné regulace přispívá ke skepsi spotřebitelů vůči všem ekologickým tvrzením a snižuje schopnost spotřebitele přimět společnosti k ekologičtějším výrobním a obchodním procesům.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Greenwashing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Greenwashing ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Greenwashing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Greenwashing ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Greenwashing ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Greenwashing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Greenwashing například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Greenwashing? resp. co znamená slovo Greenwashing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Greenwashing, odpověď na dotaz co je to Greenwashing?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Jan Kaplický? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Greenwashing i v jiné sekci než je kategorie politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, volnost, greenwashing, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.