Co je to?
Definice odborného termínu, slova Laminární box. Co znamená pojem Laminární box z kategorie Technika?

Co je to Laminární box? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Laminární box

Laminární box je název laboratorního vybavení. Jinak se mu také říká flowbox. Jde o zařízení určené k filtraci vzduchu. Filtruje pomocí předfiltrů s HEPA filtrů. Vyčistí vzduch tak, že se laboratorní pracovníci mohou pohybovat v prostředí, které je sterilní, tedy bez mikroorganizmů.
V laminárním boxu se pracuje nejvíce s biologickým materiálem nejrůznějšího původu. Mimo tuto oblast je používán také v průmyslu při montáži drobnějších elektrických součástek.


Co je to Laminární box? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Laminární box. Co znamená pojem Laminární box z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Laminární box? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Laminární box patří do sekce Technika

Klíčová slova: přesný význam, význam, synonymum, vysvětlení, co to je, formulace, termín, terminus technicus, Technika, slovník, popis, význam pojmu, terminologie, heslo, pojem, definice pojmu, Technika, co znamená


Pojem Laminární box je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Laminární box? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Laminární box nebo také Flowbox je laboratorní zařízení. Zařízení flowboxu filtruje vzduch pomocí před-filtrů a HEPA filtrů a nabízí tak pracovníkům možnost pracovat ve sterilním prostředí bez mikroorganizmů.
Ve flowboxu se pracuje nejčastěji s biologickým materiálem rostlinného či živočišného původu, ale je využíván i v elektroprůmyslu pro montování drobných elektrických součástí.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Laminární box ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Laminární box ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Laminární box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Laminární box ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Laminární box ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Laminární box ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Laminární box například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Laminární box? resp. co znamená výraz Laminární box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laminární box, odpověď na dotaz co je to Laminární box?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.