Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laminární box. Co znamená odborný pojem Laminární box z kategorie Technika?

Co je to Laminární box? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Laminární box

Laminární box je název laboratorního vybavení. Jinak se mu také říká flowbox. Jde o zařízení určené k filtraci vzduchu. Filtruje pomocí předfiltrů s HEPA filtrů. Vyčistí vzduch tak, že se laboratorní pracovníci mohou pohybovat v prostředí, které je sterilní, tedy bez mikroorganizmů.
V laminárním boxu se pracuje nejvíce s biologickým materiálem nejrůznějšího původu. Mimo tuto oblast je používán také v průmyslu při montáži drobnějších elektrických součástek.


Co je to Laminární box? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laminární box. Co znamená odborný pojem Laminární box z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Laminární box se nachází v sekci technika

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, význam slova, vysvětlení, formulace, slovo, co je to Laminární box?, definice, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, informace, Laminární box, odborný výraz, terminus technicus, pojem, význam pojmu, slovník


Pojem Laminární box je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Laminární box?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laminární box nebo také Flowbox je laboratorní zařízení. Zařízení flowboxu filtruje vzduch pomocí před-filtrů a HEPA filtrů a nabízí tak pracovníkům možnost pracovat ve sterilním prostředí bez mikroorganizmů.
Ve flowboxu se pracuje nejčastěji s biologickým materiálem rostlinného či živočišného původu, ale je využíván i v elektroprůmyslu pro montování drobných elektrických součástí.

Další informační zdroje o slovu Laminární box

Najít heslo Laminární box ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Laminární box ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laminární box ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Laminární box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Laminární box na Google.cz

Najít pojem Laminární box ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Laminární box například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Laminární box? resp. jaký je přesný význam slova Laminární box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laminární box, odpověď na dotaz co je to Laminární box?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Yetti? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.