Co je to?
Odborný výraz, definice slova Laminární box. Co znamená slovo Laminární box z kategorie Technika?

Co je Laminární box?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Laminární box

Laminární box je název laboratorního vybavení. Jinak se mu také říká flowbox. Jde o zařízení určené k filtraci vzduchu. Filtruje pomocí předfiltrů s HEPA filtrů. Vyčistí vzduch tak, že se laboratorní pracovníci mohou pohybovat v prostředí, které je sterilní, tedy bez mikroorganizmů.
V laminárním boxu se pracuje nejvíce s biologickým materiálem nejrůznějšího původu. Mimo tuto oblast je používán také v průmyslu při montáži drobnějších elektrických součástek.


Co je to Laminární box? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Laminární box. Co znamená slovo Laminární box z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Laminární box patří do kategorie technika

Klíčová slova: co znamená, význam, Laminární box, heslo, definice, wiki, vysvětlení, popis, význam slova, informace, slovo, terminus technicus, technika, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Laminární box?, odborný výraz


Pojem Laminární box je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Laminární box? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Laminární box nebo také Flowbox je laboratorní zařízení. Zařízení flowboxu filtruje vzduch pomocí před-filtrů a HEPA filtrů a nabízí tak pracovníkům možnost pracovat ve sterilním prostředí bez mikroorganizmů.
Ve flowboxu se pracuje nejčastěji s biologickým materiálem rostlinného či živočišného původu, ale je využíván i v elektroprůmyslu pro montování drobných elektrických součástí.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Laminární box ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Laminární box ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Laminární box ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Laminární box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Laminární box na Google.cz

Hledat videa s názvem Laminární box na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Laminární box například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Laminární box? resp. jaký je význam pojmu Laminární box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laminární box, odpověď na dotaz co je to Laminární box?. Víte např. kdo to je Houslista? Znáte a víte kdo je David Sinclair? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, dron, laminární box, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.