Co je to?
Definice výrazu, termínu Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Co je to Hanopis? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hanopis?

Hanopis je český výraz pro pamflet, literární dílko, které má nelichotivý a značně kritický obsah. Ve většině případů je hanopis kritikou společnosti, její morálky a politického dění. V díle je kladen důraz na negativa kritizované věci nebo skutečnosti.
Hanopisy jsou často používaným předmětem v politických bojích. Mohou mít podobu prózy nebo poezie, může jít o pouhé veršovánky. Autoři pamfletů neusilují o umělecké hodnoty. Tato díla mívají různou podobu, např. článek, leták, recenze aj.


Co je to Hanopis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Hanopis sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hanopis je v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, formulace, popis, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, Hanopis, význam pojmu, přesný výraz, Literatura, význam slova, slovo, terminologie, názvosloví, co je to Hanopis?, odborný výraz, co to je, lexikon


Pojem Hanopis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hanopis dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hanopis je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Hanopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hanopis na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hanopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Hanopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hanopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Hanopis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hanopis například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hanopis? resp. co je to Hanopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hanopis, odpověď na dotaz co je to Hanopis?. Víte např. kdo to je Nadija Savčenková? Znáte a víte kdo je Valach? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hanopis i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.