Co je to?
Definice výrazu, termínu Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Co je Hanopis? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hanopis?

Hanopis je český výraz pro pamflet, literární dílko, které má nelichotivý a značně kritický obsah. Ve většině případů je hanopis kritikou společnosti, její morálky a politického dění. V díle je kladen důraz na negativa kritizované věci nebo skutečnosti.
Hanopisy jsou často používaným předmětem v politických bojích. Mohou mít podobu prózy nebo poezie, může jít o pouhé veršovánky. Autoři pamfletů neusilují o umělecké hodnoty. Tato díla mívají různou podobu, např. článek, leták, recenze aj.


Co je to Hanopis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Hanopis je v kategorii literatura

Klíčová slova: termín, odborný výraz, Hanopis, lexikon, informace, slovo, názvosloví, popis, co to je, přesný výraz, formulace, slovník, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, definice, pojem


Pojem Hanopis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hanopis?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hanopis je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hanopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hanopis ve Wikizdrojích

Najít pojem Hanopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hanopis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hanopis na Youtube

Vyhledat heslo Hanopis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hanopis například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Hanopis? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hanopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hanopis, odpověď na dotaz co je to Hanopis?. Víte např. kdo to je Jiří Langmajer? Znáte a víte kdo je Jiří Schelinger? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hanopis v jiné sekci než literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.