Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Co je to Hanopis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hanopis

Hanopis je český výraz pro pamflet, literární dílko, které má nelichotivý a značně kritický obsah. Ve většině případů je hanopis kritikou společnosti, její morálky a politického dění. V díle je kladen důraz na negativa kritizované věci nebo skutečnosti.
Hanopisy jsou často používaným předmětem v politických bojích. Mohou mít podobu prózy nebo poezie, může jít o pouhé veršovánky. Autoři pamfletů neusilují o umělecké hodnoty. Tato díla mívají různou podobu, např. článek, leták, recenze aj.


Co je to Hanopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hanopis. Co znamená odborný pojem Hanopis z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hanopis? s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Hanopis je v sekci literatura

Klíčová slova: pojem, informace, přesný výraz, definice, wiki, definice pojmu, názvosloví, heslo, terminus technicus, synonymum, odborné názvosloví, popis, Hanopis, význam pojmu, slovo, slovník, lexikon, význam


Pojem Hanopis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hanopis? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hanopis je kratší literární dílo s hanlivým, kritizujícím obsahem. Nejčastěji bývá zaměřen proti společnosti. V literárních pamfletech přitom autor záměrně zdůrazňuje nebo zveličuje záporné stránky kritizovaného předmětu. Pamflety se často využívají v politickém boji (letáky apod.). Nenárokují si trvalou uměleckou hodnotu. Pamflety existují jak ve veršované, tak v prozaické formě.

Další informační zdroje o slovu Hanopis

Zkusit najít pojem Hanopis na Google.cz

Vyhledat termín Hanopis ve vyhledávači Qwant

Najít termín Hanopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Hanopis ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hanopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hanopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hanopis například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hanopis? resp. co se skrývá pod slovem Hanopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hanopis, odpověď na dotaz co je to Hanopis?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Nikola Tesla? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.