Co je to?
Výraz, termín, definice slova NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Co je to NGO? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu NGO?

NGO je zkratka sloužící k označení nevládní nebo nestátní neziskové organizace. Zkratka pochází z anglického výrazu Non-Governmental Organization. Znamená to, že organizace byla založena k vykonávání obecně prospěšné činnosti nebo neziskové činnosti vedoucí k soukromému prospěchu a nebyla zřízena žádnou z forem veřejné správy.
Pojem NGO nemá v ČR oficiální právní váhu, setkávat se s ním lze v různých odborných i laických textech.


Co je to NGO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem NGO s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz NGO patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: lexikon, význam, slovník, heslo, co znamená, význam pojmu, informace, odborný výraz, NGO, přesný výraz, co to je, názvosloví, definice, pojem, terminologie, popis, synonymum, zkratky


Pojem NGO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu NGO?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace, která není zřizovaná státem a na státu je nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Světová banka považuje za nevládní neziskové organizace kromě nevládních univerzit a výzkumných pracovišť především organizace, jejichž aktivity „zmírňují utrpení, podporují zájmy chudých, chrání životní prostředí, poskytují základní sociální služby nebo vedou k rozvoji komunit“.

Pro více informací o heslu NGO zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem NGO ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo NGO ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NGO ve Wikimedia Commons

Najít výraz NGO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem NGO na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NGO ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo NGO například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu NGO? resp. co přesně znamená slovo NGO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NGO, odpověď na dotaz co je to NGO?. Víte např. kdo to je Anna Pammrová? Znáte a víte kdo je Isaac Newton? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.