Co je to?
Definice výrazu NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Co je NGO? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla NGO?

NGO je zkratka sloužící k označení nevládní nebo nestátní neziskové organizace. Zkratka pochází z anglického výrazu Non-Governmental Organization. Znamená to, že organizace byla založena k vykonávání obecně prospěšné činnosti nebo neziskové činnosti vedoucí k soukromému prospěchu a nebyla zřízena žádnou z forem veřejné správy.
Pojem NGO nemá v ČR oficiální právní váhu, setkávat se s ním lze v různých odborných i laických textech.


Co je to NGO? Význam slova, termín, Definice výrazu NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova NGO můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz NGO je v sekci zkratky

Klíčová slova: slovo, wiki, slovník, význam, synonymum, co to je, lexikon, formulace, pojem, přesný význam, termín, terminus technicus, názvosloví, význam slova, terminologie, vysvětlení, co je to NGO?, odborné názvosloví


Pojem NGO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu NGO dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace, která není zřizovaná státem a na státu je nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Světová banka považuje za nevládní neziskové organizace kromě nevládních univerzit a výzkumných pracovišť především organizace, jejichž aktivity „zmírňují utrpení, podporují zájmy chudých, chrání životní prostředí, poskytují základní sociální služby nebo vedou k rozvoji komunit“.

Pro více informací o heslu NGO zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín NGO na Google obrázcích

Vyhledat termín NGO na Google.cz

Zkusit najít termín NGO ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo NGO ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem NGO na Youtube

Vyhledat slovo NGO ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo NGO například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo NGO? resp. jaká je definice termínu NGO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NGO, odpověď na dotaz co je to NGO?. Víte např. kdo to je Garrincha? Znáte a víte kdo je Pavel Šporcl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.