Co je to?
Výraz, termín, definice slova NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Co je to NGO? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova NGO

NGO je zkratka sloužící k označení nevládní nebo nestátní neziskové organizace. Zkratka pochází z anglického výrazu Non-Governmental Organization. Znamená to, že organizace byla založena k vykonávání obecně prospěšné činnosti nebo neziskové činnosti vedoucí k soukromému prospěchu a nebyla zřízena žádnou z forem veřejné správy.
Pojem NGO nemá v ČR oficiální právní váhu, setkávat se s ním lze v různých odborných i laických textech.


Co je to NGO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova NGO. Co znamená odborný pojem NGO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova NGO? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz NGO je v kategorii zkratky

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, zkratky, terminologie, termín, vysvětlení, odborný výraz, význam, co znamená, co je to NGO?, zkratky, popis, heslo, slovo, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem


Pojem NGO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín NGO? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace, která není zřizovaná státem a na státu je nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Světová banka považuje za nevládní neziskové organizace kromě nevládních univerzit a výzkumných pracovišť především organizace, jejichž aktivity „zmírňují utrpení, podporují zájmy chudých, chrání životní prostředí, poskytují základní sociální služby nebo vedou k rozvoji komunit“.

Další zdroje informací o slovu NGO

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NGO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín NGO ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NGO ve Wikimedia Commons

Najít termín NGO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem NGO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo NGO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo NGO například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo NGO? resp. co se vlastně skrývá pod slovem NGO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NGO, odpověď na dotaz co je to NGO?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Vilém Gajdušek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.