Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo NGO. Co znamená pojem NGO z kategorie Zkratky?

Co to je NGO? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla NGO?

NGO je zkratka sloužící k označení nevládní nebo nestátní neziskové organizace. Zkratka pochází z anglického výrazu Non-Governmental Organization. Znamená to, že organizace byla založena k vykonávání obecně prospěšné činnosti nebo neziskové činnosti vedoucí k soukromému prospěchu a nebyla zřízena žádnou z forem veřejné správy.
Pojem NGO nemá v ČR oficiální právní váhu, setkávat se s ním lze v různých odborných i laických textech.


Co je to NGO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo NGO. Co znamená pojem NGO z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova NGO můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo NGO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, význam, popis, termín, definice pojmu, heslo, názvosloví, Zkratky, slovo, co to je, co je to NGO?, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, lexikon, NGO


Pojem NGO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NGO? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace, která není zřizovaná státem a na státu je nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Světová banka považuje za nevládní neziskové organizace kromě nevládních univerzit a výzkumných pracovišť především organizace, jejichž aktivity „zmírňují utrpení, podporují zájmy chudých, chrání životní prostředí, poskytují základní sociální služby nebo vedou k rozvoji komunit“.

Hledejte pojem NGO v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo NGO ve Wikislovníku

Zkusit najít termín NGO na Google.cz

Zkusit najít slovo NGO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NGO ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz NGO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo NGO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NGO například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je NGO? resp. jaký je význam pojmu NGO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NGO, odpověď na dotaz co je to NGO?. Víte např. kdo to je Bohém? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.