Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo NGO. Co znamená pojem NGO z kategorie Zkratky?

Co to je NGO? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu NGO?

NGO je zkratka sloužící k označení nevládní nebo nestátní neziskové organizace. Zkratka pochází z anglického výrazu Non-Governmental Organization. Znamená to, že organizace byla založena k vykonávání obecně prospěšné činnosti nebo neziskové činnosti vedoucí k soukromému prospěchu a nebyla zřízena žádnou z forem veřejné správy.
Pojem NGO nemá v ČR oficiální právní váhu, setkávat se s ním lze v různých odborných i laických textech.


Co je to NGO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo NGO. Co znamená pojem NGO z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu NGO? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo NGO patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: definice, definice pojmu, termín, terminologie, přesný význam, co to je, Zkratky, názvosloví, formulace, vysvětlení, slovo, lexikon, pojem, co znamená, wiki, slovník, informace, odborný výraz


Pojem NGO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu NGO?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace, která není zřizovaná státem a na státu je nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Světová banka považuje za nevládní neziskové organizace kromě nevládních univerzit a výzkumných pracovišť především organizace, jejichž aktivity „zmírňují utrpení, podporují zájmy chudých, chrání životní prostředí, poskytují základní sociální služby nebo vedou k rozvoji komunit“.

Jiné informační zdroje o pojmu NGO

Hledat videa s názvem NGO na Youtube

Zkusit najít heslo NGO ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem NGO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo NGO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo NGO ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz NGO ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo NGO například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je NGO? resp. jaký je význam slova NGO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NGO, odpověď na dotaz co je to NGO?. Víte např. kdo to je Jiří Šmejc? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.