Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pásová pila. Co znamená odborný pojem Pásová pila z kategorie Nástroje?

Co je to Pásová pila? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pásová pila

Pásová pila je název nástroje určeného k rychlému a přesnému řezu dřeva. Lze ji však využít i k řezání dalších materiálů, jako jsou například plasty, textilní materiál nebo různé kovy. K pásovým pilám se zařazují i další dřevařské stroje a katry a také některé stroje určené pro kovovýrobu. Základem pásové pily je pilový list. Ten může vypadat jako nekonečný pás, který se točí mezi vodícím a hnacím kotoučem. Protože by se pás mohl sesmeknout, zajišťují ho kladky nebo kameny.
Pilový list je velmi tenký, takže prořez je minimální. Vzniká tak jen velmi malé množství odpadu. Řez je rovný a ve vysoké kvalitě, je možné vytvářet rohy i i oblé tvary. Provoz pásové pily je velmi tichý. Pás se pohybuje rovnoměrně a jen jedním směrem. Materiál je podáván ručně nebo podávacím zařízením. Tyto pily mohou být velké průmyslové nebo truhlářské univerzální, stolní i stojanové.


Co je to Pásová pila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pásová pila. Co znamená odborný pojem Pásová pila z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pásová pila se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Pásová pila se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, Pásová pila, co je to Pásová pila?, přesný výraz, pojem, slovo, význam slova, odborné názvosloví, slovník, terminologie, význam pojmu, význam, nástroje, heslo, synonymum, vysvětlení, nástroje


Pojem Pásová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pásová pila?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pásová pila je mechanická pila, u níž je pilový list tvořen nekonečným ocelovým pásem obíhajícím mezi dvěma kotouči (hnacím a vodícím) podobně jako plochý řemen. Aby se při řezu pás nesesmekl z kotoučů, je veden vodícími kladkami nebo vodícími kameny. Tato pila může být použita k řezání dřeva, kůže, plastů, kovů, stavebních hmot, vrstvených desek a jiných materiálů.

Více informací o pojmu Pásová pila lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Pásová pila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pásová pila na Google.cz

Hledat heslo Pásová pila ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pásová pila ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pásová pila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pásová pila ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásová pila například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pásová pila? resp. jaká je definice slova Pásová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásová pila, odpověď na dotaz co je to Pásová pila?. Víte např. kdo to je Patolízal? Znáte a víte kdo je Zodiac? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pásová pila hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.