Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pásová pila. Co znamená odborný pojem Pásová pila z kategorie Nástroje?

Co je Pásová pila?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pásová pila?

Pásová pila je název nástroje určeného k rychlému a přesnému řezu dřeva. Lze ji však využít i k řezání dalších materiálů, jako jsou například plasty, textilní materiál nebo různé kovy. K pásovým pilám se zařazují i další dřevařské stroje a katry a také některé stroje určené pro kovovýrobu. Základem pásové pily je pilový list. Ten může vypadat jako nekonečný pás, který se točí mezi vodícím a hnacím kotoučem. Protože by se pás mohl sesmeknout, zajišťují ho kladky nebo kameny.
Pilový list je velmi tenký, takže prořez je minimální. Vzniká tak jen velmi malé množství odpadu. Řez je rovný a ve vysoké kvalitě, je možné vytvářet rohy i i oblé tvary. Provoz pásové pily je velmi tichý. Pás se pohybuje rovnoměrně a jen jedním směrem. Materiál je podáván ručně nebo podávacím zařízením. Tyto pily mohou být velké průmyslové nebo truhlářské univerzální, stolní i stojanové.


Co je to Pásová pila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pásová pila. Co znamená odborný pojem Pásová pila z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Pásová pila můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pásová pila je v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, popis, nástroje, definice pojmu, definice, pojem, odborný výraz, termín, slovo, heslo, co to je, názvosloví, lexikon, slovník


Pojem Pásová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Pásová pila dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pásová pila je mechanická pila, u níž je pilový list tvořen nekonečným ocelovým pásem obíhajícím mezi dvěma kotouči (hnacím a vodícím) podobně jako plochý řemen. Aby se při řezu pás nesesmekl z kotoučů, je veden vodícími kladkami nebo vodícími kameny. Tato pila může být použita k řezání dřeva, kůže, plastů, kovů, stavebních hmot, vrstvených desek a jiných materiálů.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Pásová pila ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Pásová pila ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Pásová pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Pásová pila ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pásová pila ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pásová pila na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásová pila například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená Pásová pila? resp. co označuje slovo Pásová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásová pila, odpověď na dotaz co je to Pásová pila?. Víte např. kdo to je Šovinista? Znáte a víte kdo je Dobrák? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Multi sada nářadí, pásová pila, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.