Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Elevace

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elevace je v kategorii Technika

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, lexikon, informace, formulace, přesný výraz, význam slova, pojem, Elevace, definice, odborný výraz, terminologie, popis, synonymum, vysvětlení, wiki, terminus technicus, heslo


Pojem Elevace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Elevace na Google.cz

Hledat slovo Elevace ve Wikislovníku

Najít výraz Elevace ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Elevace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Hledat termín Elevace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elevace? resp. co znamená výraz Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Bono? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.