Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elevace

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Elevace? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elevace je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, pojem, definice, slovo, termín, význam slova, co to je, přesný význam, význam pojmu, terminologie, informace, odborný výraz, co je to Elevace?, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Elevace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Elevace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Elevace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Elevace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elevace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Vyhledat heslo Elevace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Elevace? resp. jaký je přesný význam slova Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Mládek? Znáte a víte kdo je Sociolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.