Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elevace. Co znamená pojem Elevace z kategorie Technika?

Co je to Elevace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Elevace?

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elevace. Co znamená pojem Elevace z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Elevace patří do sekce technika

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, Elevace, přesný význam, formulace, informace, termín, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, popis, slovo, odborné názvosloví, technika, co to je, odborný výraz, heslo, názvosloví


Pojem Elevace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elevace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Elevace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Elevace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Elevace ve Wikislovníku

Hledat slovo Elevace na Google.cz

Najít termín Elevace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Elevace? resp. co označuje slovo Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Venuše? Znáte a víte kdo je Akihito? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.