Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elevace. Co znamená slovo Elevace z kategorie Technika?

Co je Elevace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elevace

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elevace. Co znamená slovo Elevace z kategorie Technika?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Elevace) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Elevace patří do kategorie technika

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, technika, synonymum, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, informace, heslo, co je to Elevace?, přesný význam, definice, terminologie, názvosloví, význam slova, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Elevace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Elevace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Elevace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Vyhledat termín Elevace na Google.cz

Hledat výraz Elevace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Elevace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elevace? resp. co znamená Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Viktor Kožený? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.