Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Elevace?

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elevace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: termín, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, Technika, význam, terminus technicus, co je to Elevace?, formulace, heslo, význam slova, co to je, lexikon, význam pojmu, definice, terminologie, wiki, přesný význam


Pojem Elevace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Elevace

Najít výraz Elevace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elevace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elevace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Elevace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Elevace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Elevace? resp. jaká je definice termínu Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Sangvinik? Znáte a víte kdo je Sociolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.