Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co je to Elevace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elevace?

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Elevace se nachází v sekci technika

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, význam, co to je, Elevace, slovník, vysvětlení, termín, formulace, odborný výraz, co znamená, definice, význam slova, lexikon, slovo, terminus technicus, technika, přesný výraz


Pojem Elevace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Elevace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elevace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Elevace ve Wikislovníku

Najít heslo Elevace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Elevace na Google.cz

Vyhledat slovo Elevace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elevace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Elevace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Ava Max? Znáte a víte kdo je Amy Adams? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.