Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elevace

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Elevace s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elevace je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, význam pojmu, slovo, přesný význam, Technika, význam slova, význam, definice, přesný výraz, pojem, formulace, synonymum, heslo, co znamená, terminologie, informace, terminus technicus, co to je


Pojem Elevace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Elevace

Hledat termín Elevace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elevace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Najít výraz Elevace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Elevace na Google.cz

Zkusit najít termín Elevace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Elevace? resp. jaká je definice termínu Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Vekslák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.