Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Co znamená termín Elevace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.


Co je to Elevace? Význam slova, termín, Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Elevace? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elevace je v kategorii Technika

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, slovo, Elevace, názvosloví, vysvětlení, co je to Elevace?, terminus technicus, terminologie, Technika, přesný význam, synonymum, formulace, wiki, termín, co znamená


Pojem Elevace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Elevace na Youtube

Zkusit najít výraz Elevace ve Wikipedii

Najít termín Elevace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Elevace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Elevace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Elevace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Elevace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elevace? resp. co přesně označuje termín Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Bono? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Elevace hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.