Co je to?
Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co to je Bazaliom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bazaliom?

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bazaliom doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bazaliom se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, formulace, slovník, slovo, definice, definice pojmu, Nemoce, přesný význam, význam slova, popis, informace, wiki, termín, co to je, Bazaliom, Nemoce, názvosloví


Pojem Bazaliom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bazaliom?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Bazaliom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bazaliom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Bazaliom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bazaliom ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bazaliom ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bazaliom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bazaliom? resp. co přesně označuje termín Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Unitář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?