Co je to?
Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co to je Bazaliom? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bazaliom

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bazaliom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice, pojem, heslo, termín, popis, vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, slovník, informace, odborný výraz, co je to Bazaliom?, názvosloví, Nemoce, význam slova, formulace, slovo


Pojem Bazaliom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bazaliom? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Více informací o slovu Bazaliom doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Bazaliom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bazaliom na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazaliom ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bazaliom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Bazaliom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bazaliom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bazaliom? resp. co znamená slovo Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je Jan Farský? Znáte a víte kdo je Immanuel Kant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bazaliom v jiné sekci než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?