Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co je to Bazaliom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bazaliom?

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bazaliom? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bazaliom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminologie, termín, názvosloví, terminus technicus, nemoce, definice pojmu, heslo, vysvětlení, wiki, slovo, co je to Bazaliom?, slovník, Bazaliom, nemoce, popis, význam pojmu, definice, co znamená


Pojem Bazaliom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bazaliom? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Další zdroje informací

Vyhledat termín Bazaliom ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bazaliom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bazaliom ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Bazaliom na Google.cz

Najít slovo Bazaliom ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazaliom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Bazaliom? resp. co znamená výraz Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je František Patočka? Znáte a víte kdo je Emma Roberts? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bazaliom hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?