Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co je to Bazaliom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bazaliom

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bazaliom s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bazaliom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co je to Bazaliom?, wiki, význam, pojem, názvosloví, Bazaliom, terminologie, přesný význam, co to je, slovo, informace, nemoce, vysvětlení, terminus technicus, nemoce, slovník, lexikon, definice pojmu


Pojem Bazaliom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bazaliom píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Jiné zdroje informací o pojmu Bazaliom

Vyhledat pojem Bazaliom ve Wikislovníku

Najít výraz Bazaliom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bazaliom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bazaliom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazaliom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bazaliom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Bazaliom? resp. jaká je definice termínu Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je Viktor Trkal? Znáte a víte kdo je Neurotik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?