Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bazaliom. Co znamená pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co je Bazaliom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bazaliom?

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bazaliom. Co znamená pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Bazaliom patří do sekce nemoce

Klíčová slova: synonymum, co je to Bazaliom?, termín, odborný výraz, definice pojmu, co to je, popis, informace, přesný význam, wiki, přesný výraz, slovník, význam, odborné názvosloví, nemoce, lexikon, formulace, význam slova


Pojem Bazaliom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bazaliom? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Hledejte pojem Bazaliom v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Bazaliom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazaliom ve Wikimedia Commons

Najít termín Bazaliom ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bazaliom na Youtube

Zkusit najít termín Bazaliom ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Bazaliom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bazaliom? resp. jaký je přesný význam slova Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je Kamala Harrisová? Znáte a víte kdo je Lenka Krobotová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?