Co je to?
Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Co to je Bazaliom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bazaliom

Bazaliom je druh kožního nádoru, který se vyskytuje na nekrytých částích těla. Může pomalu růst po mnoho let. Pokud není léčen, netvoří metastázy, ale poničí okolní tkáně. Může se nacházet kdekoli na těle, ale především tam, kam často proniká sluneční záření.
Častý je na tvářích, uších, rukou, šíji, málokdy se vyskytuje na nohou. Bazaliom se odstraňuje většinou chirurgicky.


Co je to Bazaliom? Význam slova, termín, Definice výrazu Bazaliom. Co znamená odborný pojem Bazaliom z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bazaliom s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bazaliom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, co znamená, názvosloví, Nemoce, pojem, definice, co to je, informace, význam, heslo, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, Bazaliom, formulace, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Bazaliom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bazaliom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bazaliom (též basaliom či bazocelulární karcinom) je nejčastějším typem rakoviny kůže. Jen zřídka metastazuje nebo usmrcuje, je však přesto považován za zhoubný, protože může způsobit významné destrukce a znetvoření infiltrací do okolních tkání. V 80 % případů se bazaliom vyskytuje na hlavě a krku. V posledních letech výskyt tohoto nádoru stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace zvyšuje riziko onemocnění bazaliomem skutečnost, pokud lidé začnou používat solária před 25. rokem věku, a to o 40%.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bazaliom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bazaliom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bazaliom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bazaliom ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bazaliom na Google.cz

Najít pojem Bazaliom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bazaliom například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bazaliom? resp. co vlastně znamená slovo Bazaliom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bazaliom, odpověď na dotaz co je to Bazaliom?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Immanuel Kant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Bazaliom i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?