Co je to?
Definice výrazu, termínu Pluralita. Co znamená odborný pojem Pluralita z kategorie Politika?

Co je to Pluralita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pluralita

Pluralita neboli mnohost je výrazem pro většinu nebo rozmanitost. Výraz se používá ve více oborech, například v matematice pro relativní většinu nebo v církevních otázkách pro rozhodování.
V politice se jedná například o názorovou pluralitu, tedy větší množství názorů, pluralitní demokracii, ve které se na politickém rozhodování podílí jednotlivci i skupiny na základě nějaké dohody. Může jít o vítěze voleb s největším počtem hlasů, který ale nemusí mít většinu a spojí se s názorově blízkými uskupeními.


Co je to Pluralita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pluralita. Co znamená odborný pojem Pluralita z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pluralita sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pluralita patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, definice, terminologie, názvosloví, co znamená, Politika, heslo, co je to Pluralita?, odborný výraz, definice pojmu, význam, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, přesný výraz


Pojem Pluralita je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pluralita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Pluralita ve Wikipedii

Hledat heslo Pluralita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pluralita ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pluralita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Pluralita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluralita například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pluralita? resp. jaká je definice slova Pluralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluralita, odpověď na dotaz co je to Pluralita?. Víte např. kdo to je Jana Maláčová? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pluralita v jiné sekci než Politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.