Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pluralita. Co znamená odborný pojem Pluralita z kategorie Politika?

Co je to Pluralita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pluralita

Pluralita neboli mnohost je výrazem pro většinu nebo rozmanitost. Výraz se používá ve více oborech, například v matematice pro relativní většinu nebo v církevních otázkách pro rozhodování.
V politice se jedná například o názorovou pluralitu, tedy větší množství názorů, pluralitní demokracii, ve které se na politickém rozhodování podílí jednotlivci i skupiny na základě nějaké dohody. Může jít o vítěze voleb s největším počtem hlasů, který ale nemusí mít většinu a spojí se s názorově blízkými uskupeními.


Co je to Pluralita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pluralita. Co znamená odborný pojem Pluralita z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pluralita? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pluralita je v kategorii politika

Klíčová slova: termín, definice, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, co je to Pluralita?, slovník, pojem, wiki, Pluralita, informace, politika, význam, co to je, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Pluralita je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pluralita

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pluralita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pluralita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Pluralita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Pluralita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pluralita na Youtube

Najít heslo Pluralita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pluralita například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Pluralita? resp. jaká je definice termínu Pluralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pluralita, odpověď na dotaz co je to Pluralita?. Víte např. kdo to je Herbert Thomas Mandl? Znáte a víte kdo je Galileo Galilei? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.