Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova A-GPS? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, význam pojmu, terminologie, Zkratky, slovo, odborné názvosloví, lexikon, formulace, přesný výraz, vysvětlení, termín, terminus technicus, pojem, definice pojmu, popis, význam, odborný výraz, synonymum


Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu A-GPS píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo A-GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz A-GPS ve Wikislovníku

Vyhledat slovo A-GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz A-GPS ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz A-GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín A-GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to A-GPS? resp. jaká je definice slova A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín A-GPS hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.