Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to A-GPS? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín A-GPS je v sekci Zkratky

Klíčová slova: slovo, popis, formulace, přesný význam, co je to A-GPS?, informace, terminus technicus, Zkratky, synonymum, A-GPS, co to je, význam slova, názvosloví, co znamená, termín, pojem, odborné názvosloví, slovník


Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu A-GPS dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Více informací o slovu A-GPS doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo A-GPS ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz A-GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem A-GPS ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo A-GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín A-GPS ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín A-GPS ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova A-GPS? resp. co se skrývá pod slovem A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je František Nedvěd? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.