Co je to?
Odborný výraz, definice slova A-GPS. Co znamená slovo A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je A-GPS? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova A-GPS

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova A-GPS. Co znamená slovo A-GPS z kategorie Zkratky?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (A-GPS) můžete sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín A-GPS patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: význam, terminus technicus, pojem, názvosloví, zkratky, odborné názvosloví, slovník, formulace, co to je, popis, slovo, význam pojmu, synonymum, A-GPS, terminologie, informace, odborný výraz, lexikon


Pojem A-GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem A-GPS? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo A-GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi A-GPS ve Wikizdrojích

Hledat heslo A-GPS ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem A-GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem A-GPS na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo A-GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená A-GPS? resp. co se skrývá pod slovem A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Viktorie? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín A-GPS hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.