Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu A-GPS? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz A-GPS patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, A-GPS, Zkratky, heslo, význam slova, přesný význam, význam, terminus technicus, Zkratky, slovo, popis, co znamená, wiki, definice, slovník, co to je, odborné názvosloví


Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín A-GPS? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Jiné informační zdroje o pojmu A-GPS

Najít heslo A-GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem A-GPS ve Wikimedia Commons

Hledat termín A-GPS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo A-GPS ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo A-GPS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín A-GPS ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu A-GPS? resp. co znamená výraz A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Užitečný idiot? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.