Co je to?
Definice výrazu A-GPS. Co znamená odborný pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je A-GPS?

Co znamená pojem, definice termínu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice výrazu A-GPS. Co znamená odborný pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova A-GPS můžete samozřejmě sdílet s ostatními na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz A-GPS je v sekci zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, zkratky, wiki, názvosloví, popis, co znamená, slovník, synonymum, definice, terminologie, termín, význam pojmu, přesný význam, co to je, terminus technicus, význam slova, pojem, lexikon


Pojem A-GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín A-GPS? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo A-GPS ve vyhledávači Yandex

Hledat termín A-GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem A-GPS ve Wikizdrojích

Hledat frázi A-GPS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín A-GPS ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít A-GPS ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo A-GPS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz A-GPS i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, a-GPS, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.