Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz A-GPS patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: wiki, heslo, slovo, odborné názvosloví, co znamená, informace, synonymum, lexikon, co je to A-GPS?, terminus technicus, Zkratky, co to je, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, Zkratky, definice, terminologie


Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu A-GPS dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem A-GPS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo A-GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem A-GPS na Youtube

Najít termín A-GPS ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem A-GPS ve Wikizdrojích

Najít heslo A-GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo A-GPS? resp. co je to A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Facilitátor? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.