Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co to je A-GPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu A-GPS?

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín A-GPS? Potom se o definici podělte s ostatními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo A-GPS se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovník, definice, zkratky, slovo, co je to A-GPS?, definice pojmu, odborný výraz, co to je, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, informace, lexikon, zkratky, terminologie


Pojem A-GPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu A-GPS?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín A-GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem A-GPS ve vyhledávači Qwant

Najít slovo A-GPS ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo A-GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem A-GPS ve Wikimedia Commons

Najít výraz A-GPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je A-GPS? resp. co znamená výraz A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Zdeněk Pohlreich? Znáte a víte kdo je Účetní? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.