Co je to?
Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Co je to A-GPS? Význam slova

Co znamená termín A-GPS? Vysvětlení pojmu, definice hesla

A-GPS čili Assisted GPS je systém, který umožňuje zrychlit zjištění pozice. Přijímač určí svou polohu na základě rozmístění viditelných satelitů a potřebuje mít také sladěné vnitřní hodiny. Pro určení této přesné polohy satelitů se používají efemeridy, které satelity vysílají každou půlminutu. Zprávy platí maximálně 4 hodiny. Určení polohy pak není přesné.
A-GPS získává informace prostřednictvím internetu. Telefony mají aplikace, které stáhnou data rychle a s životností 7 dní.


Co je to A-GPS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova A-GPS. Co znamená pojem A-GPS z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova A-GPS? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo A-GPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam slova, synonymum, význam pojmu, slovo, odborný výraz, Zkratky, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, co to je, informace, co je to A-GPS?, přesný význam, lexikon, slovník, terminologie, terminus technicus, Zkratky


Pojem A-GPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu A-GPS můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A-GPS (někdy také aGPS, zkratka Assisted GPS nebo Augmented GPS, tj. asistovaná GPS nebo rozšířená GPS) je metoda běžně používaná zejména v mobilních telefonech pro rychlejší určení polohy než pomocí samotného systému GPS.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo A-GPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo A-GPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo A-GPS ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo A-GPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem A-GPS ve Wikimedia Commons

Hledat výraz A-GPS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo A-GPS například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je A-GPS? resp. co se skrývá pod slovem A-GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu A-GPS, odpověď na dotaz co je to A-GPS?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Ivan David? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.