Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bianco směnka. Co znamená odborný pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bianco směnka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bianco směnka

Směnka, ve které v okamžiku jejího vydání není vyplněn jeden či více údajů. Neúplné vyplnění ale nesmí být takového rozsahu, aby bianco směnka ztratila svoji platnost. Obvykle z údajů chybí částka a splatnost. Bianco směnka je zajišťovacím nástrojem pro zajištění splácení úvěru, ať již bankovního nebo nebankovního.
Chybějící údaje se do prázdných políček dopisují až dodatečně. Děje se tak na základě dohody o vyplňovacím směnečném právu, která přesně určuje, kdy věřitel může směnku vyplnit a použít. Obvykle tato situace nastává v případě, že dlužník nedokáže splácet své závazky. Potom mu je věřitel oprávněn podle zmiňované směnečné dohody k úvěru oprávněn vyplnit bianco směnku na vypočtenou částku z dluhu a uvést její splatnost. Věřitel předloží směnku k proplacení. Pokud k němu nedojde, je oprávněn dlužníka žalovat. Soud po proběhlém řízení uloží dlužníkovi směnečný rozkaz. Jestliže dlužník vše v pořádku uhradí, potom věřitel musí směnku buď skartovat nebo vrátit. V případě, že tak neučiní, může nastat situace, kdy dlužník sice svůj dluh již zaplatil, ale věřitel po něm může vymáhat dlužnou částku znovu. Tehdy se ovšem věřitel dopouští podvodu. Pravidla týkající se likvidace bianco směnky také přesně určuje dohoda o vyplňovacím směnečném právu.


Výraz, termín, definice slova Bianco směnka. Co znamená odborný pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bianco směnka se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, význam, definice, přesný význam, slovník, formulace, Bianco směnka, co znamená, pojem, co to je, Bankovnictví, názvosloví, lexikon, odborný výraz


Pojem Bianco směnka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Bianco směnka

Vyhledat heslo Bianco směnka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bianco směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bianco směnka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bianco směnka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bianco směnka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bianco směnka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bianco směnka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bianco směnka? resp. co znamená výraz Bianco směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bianco směnka, odpověď na dotaz co je to Bianco směnka?. Víte např. kdo to je Vít Rakušan? Znáte a víte kdo je Puntičkář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.