Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bianco směnka. Co znamená odborný pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bianco směnka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bianco směnka

Směnka, ve které v okamžiku jejího vydání není vyplněn jeden či více údajů. Neúplné vyplnění ale nesmí být takového rozsahu, aby bianco směnka ztratila svoji platnost. Obvykle z údajů chybí částka a splatnost. Bianco směnka je zajišťovacím nástrojem pro zajištění splácení úvěru, ať již bankovního nebo nebankovního.
Chybějící údaje se do prázdných políček dopisují až dodatečně. Děje se tak na základě dohody o vyplňovacím směnečném právu, která přesně určuje, kdy věřitel může směnku vyplnit a použít. Obvykle tato situace nastává v případě, že dlužník nedokáže splácet své závazky. Potom mu je věřitel oprávněn podle zmiňované směnečné dohody k úvěru oprávněn vyplnit bianco směnku na vypočtenou částku z dluhu a uvést její splatnost. Věřitel předloží směnku k proplacení. Pokud k němu nedojde, je oprávněn dlužníka žalovat. Soud po proběhlém řízení uloží dlužníkovi směnečný rozkaz. Jestliže dlužník vše v pořádku uhradí, potom věřitel musí směnku buď skartovat nebo vrátit. V případě, že tak neučiní, může nastat situace, kdy dlužník sice svůj dluh již zaplatil, ale věřitel po něm může vymáhat dlužnou částku znovu. Tehdy se ovšem věřitel dopouští podvodu. Pravidla týkající se likvidace bianco směnky také přesně určuje dohoda o vyplňovacím směnečném právu.


Co je to Bianco směnka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bianco směnka. Co znamená odborný pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Bianco směnka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, formulace, bankovnictví, pojem, vysvětlení, co je to Bianco směnka?, popis, terminus technicus, termín, synonymum, co to je, heslo, bankovnictví, názvosloví, Bianco směnka, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Bianco směnka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bianco směnka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Bianco směnka ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Bianco směnka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Bianco směnka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bianco směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Bianco směnka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bianco směnka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bianco směnka? resp. jaký je význam slova Bianco směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bianco směnka, odpověď na dotaz co je to Bianco směnka?. Víte např. kdo to je Vakcinolog? Znáte a víte kdo je Kněz? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bianco směnka hledat i v jiných kategoriích (než bankovnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.