Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bianco směnka. Co znamená pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je Bianco směnka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bianco směnka?

Směnka, ve které v okamžiku jejího vydání není vyplněn jeden či více údajů. Neúplné vyplnění ale nesmí být takového rozsahu, aby bianco směnka ztratila svoji platnost. Obvykle z údajů chybí částka a splatnost. Bianco směnka je zajišťovacím nástrojem pro zajištění splácení úvěru, ať již bankovního nebo nebankovního.
Chybějící údaje se do prázdných políček dopisují až dodatečně. Děje se tak na základě dohody o vyplňovacím směnečném právu, která přesně určuje, kdy věřitel může směnku vyplnit a použít. Obvykle tato situace nastává v případě, že dlužník nedokáže splácet své závazky. Potom mu je věřitel oprávněn podle zmiňované směnečné dohody k úvěru oprávněn vyplnit bianco směnku na vypočtenou částku z dluhu a uvést její splatnost. Věřitel předloží směnku k proplacení. Pokud k němu nedojde, je oprávněn dlužníka žalovat. Soud po proběhlém řízení uloží dlužníkovi směnečný rozkaz. Jestliže dlužník vše v pořádku uhradí, potom věřitel musí směnku buď skartovat nebo vrátit. V případě, že tak neučiní, může nastat situace, kdy dlužník sice svůj dluh již zaplatil, ale věřitel po něm může vymáhat dlužnou částku znovu. Tehdy se ovšem věřitel dopouští podvodu. Pravidla týkající se likvidace bianco směnky také přesně určuje dohoda o vyplňovacím směnečném právu.


Co je to Bianco směnka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bianco směnka. Co znamená pojem Bianco směnka z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bianco směnka? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bianco směnka patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, přesný význam, názvosloví, definice, význam pojmu, odborný výraz, heslo, co je to Bianco směnka?, význam slova, bankovnictví, lexikon, definice pojmu, informace, terminus technicus, Bianco směnka, popis, význam


Pojem Bianco směnka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Bianco směnka na Google.cz

Najít slovo Bianco směnka ve Wikipedii

Vyhledat termín Bianco směnka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bianco směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Bianco směnka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Bianco směnka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bianco směnka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bianco směnka? resp. jaký je přesný význam slova Bianco směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bianco směnka, odpověď na dotaz co je to Bianco směnka?. Víte např. kdo to je Erotoman? Znáte a víte kdo je Hypertonik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.