Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epizeuxis. Co znamená slovo Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co je Epizeuxis? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Epizeuxis?

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".


Co je to Epizeuxis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epizeuxis. Co znamená slovo Epizeuxis z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Epizeuxis s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Epizeuxis patří do kategorie literatura

Klíčová slova: co to je, slovo, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu, co je to Epizeuxis?, význam, popis, literatura, heslo, termín, formulace, význam slova, definice, názvosloví, Epizeuxis


Pojem Epizeuxis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Epizeuxis píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Epizeuxis ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epizeuxis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Epizeuxis ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Epizeuxis ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Epizeuxis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Epizeuxis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizeuxis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Epizeuxis? resp. co se skrývá pod slovem Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Petr Blahuš? Znáte a víte kdo je Riccardo Fogli? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.