Co je to?
Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co to je Epizeuxis? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Epizeuxis?

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".


Co je to Epizeuxis? Význam slova, termín, Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epizeuxis patří do sekce Literatura

Klíčová slova: wiki, přesný význam, terminologie, význam slova, synonymum, slovník, slovo, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, definice, termín, popis, lexikon, přesný výraz, co znamená, heslo


Pojem Epizeuxis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epizeuxis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epizeuxis ve Wikimedia Commons

Najít pojem Epizeuxis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Epizeuxis na Google.cz

Hledat videa s názvem Epizeuxis na Youtube

Hledat heslo Epizeuxis ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Epizeuxis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizeuxis například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Epizeuxis? resp. jaká je definice termínu Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Sandra Bullock? Znáte a víte kdo je Karolina Muchová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.