Co je to?
Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Co to je Epizeuxis? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epizeuxis

Epizeuxis je poměrně neznámá a nepříliš často využívaná básnická figura, tj. umělecký prostředek, způsob práce s jazykem, který má ozvláštnit poetický text. Jedná se o opakování stejných slov či slovních spojení za sebou v jednom verši. Takové hromadění slov má obvykle za účel zdůraznění něčeho. Do češtiny můžeme výraz epizeuxis přeložit jako "připojení".


Co je to Epizeuxis? Význam slova, termín, Definice výrazu Epizeuxis. Co znamená odborný pojem Epizeuxis z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Epizeuxis doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epizeuxis se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný význam, popis, formulace, co je to Epizeuxis?, přesný výraz, Literatura, význam slova, synonymum, pojem, wiki, odborný výraz, názvosloví, význam, Literatura, Epizeuxis, vysvětlení, lexikon, informace


Pojem Epizeuxis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epizeuxis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epizeuxis (z řeckého epizeuxis – připojení) je básnická figura, která je založena na opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši. Používá se rovněž v rétorice.

Další zdroje informací

Hledat slovo Epizeuxis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epizeuxis ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Epizeuxis na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epizeuxis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Epizeuxis ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Epizeuxis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizeuxis například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Epizeuxis? resp. co vlastně znamená slovo Epizeuxis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizeuxis, odpověď na dotaz co je to Epizeuxis?. Víte např. kdo to je Charles Darwin? Znáte a víte kdo je Eckhart Tolle? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Epizeuxis v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.