Co je to?
Definice výrazu Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co to je Alchymie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alchymie

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.

Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Definice výrazu Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Alchymie s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Alchymie patří do kategorie různé

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, co znamená, termín, různé, wiki, různé, odborné názvosloví, slovo, heslo, přesný význam, terminologie, popis, co je to Alchymie?, lexikon, pojem, definice, informace


Pojem Alchymie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alchymie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alchymie v následujících zdrojích

Hledat termín Alchymie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alchymie na Youtube

Zkusit najít termín Alchymie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Alchymie ve Wikislovníku

Najít heslo Alchymie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Alchymie? resp. jaká je definice slova Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Alchymie i v jiných kategoriích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.