Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co to je Alchymie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alchymie?

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.

Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Alchymie) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alchymie patří do kategorie Různé

Klíčová slova: přesný výraz, význam, slovo, pojem, význam slova, terminologie, Různé, odborné názvosloví, termín, popis, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, heslo, vysvětlení, slovník, wiki, co znamená


Pojem Alchymie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Alchymie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Další zdroje informací o slovu Alchymie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alchymie na Youtube

Hledat heslo Alchymie ve Wikislovníku

Hledat pojem Alchymie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Alchymie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alchymie? resp. jaký je přesný význam slova Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Práskač? Znáte a víte kdo je Jindřich Šídlo? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.