Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co je to Alchymie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Alchymie?

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.

Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alchymie? Potom se o definici podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Alchymie se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, slovo, wiki, odborné názvosloví, definice, heslo, termín, význam slova, co to je, co znamená, přesný význam, různé, význam, co je to Alchymie?, lexikon, různé, slovník


Pojem Alchymie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Alchymie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Alchymie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Alchymie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Alchymie ve Wikizdrojích

Hledat termín Alchymie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Alchymie? resp. co znamená výraz Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Igor Orozovič? Znáte a víte kdo je Ivan Brezina? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.