Co je to?
Definice výrazu Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co je Alchymie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alchymie

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.

Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Definice výrazu Alchymie. Co znamená odborný pojem Alchymie z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Alchymie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Alchymie je v sekci různé

Klíčová slova: různé, terminus technicus, popis, význam slova, informace, vysvětlení, definice, význam pojmu, odborný výraz, co je to Alchymie?, heslo, lexikon, co to je, definice pojmu, termín, slovo, přesný význam, co znamená


Pojem Alchymie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alchymie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Pro více informací o heslu Alchymie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Alchymie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Alchymie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Alchymie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Alchymie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Alchymie? resp. jaká je definice termínu Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Jason Momoa? Znáte a víte kdo je Žurnalista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.