Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co to je Alchymie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Alchymie?

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.


Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alchymie patří do sekce Různé

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, definice, slovník, terminologie, co to je, lexikon, odborné názvosloví, informace, pojem, Alchymie, význam pojmu, co znamená, Různé, terminus technicus, synonymum, přesný význam, termín


Pojem Alchymie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Alchymie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Pro další informace o termínu Alchymie zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Alchymie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alchymie na Youtube

Hledat pojem Alchymie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Alchymie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Alchymie? resp. jaká je definice slova Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Will Smith? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.