Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co to je Alchymie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alchymie?

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.

Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alchymie patří do sekce Různé

Klíčová slova: heslo, informace, Různé, odborné názvosloví, Různé, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, co je to Alchymie?, odborný výraz, názvosloví, formulace, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, termín, synonymum, wiki


Pojem Alchymie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alchymie? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Hledejte pojem Alchymie v následujících vyhledávačích

Najít výraz Alchymie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Alchymie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alchymie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Alchymie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Alchymie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Alchymie? resp. co znamená Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Děkan? Znáte a víte kdo je Petr Vichnar? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.