Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Co to je Alchymie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alchymie?

Alchymie spadá mezi obory lidského poznání a zahrnuje části různých vědeckých oborů i dalších disciplín – lékařství, fyzika, chemie, astrologie a podobně. Alchymie užívala různé metody pro odhalení podstaty různých přírodních dějů, včetně netradičních a mystických a často využívala experimentů.
V současnosti se jedná o vědu, která vychází z přírodní filozofie. Základním zaměřením alchymie je zdokonalení přírody a proměna těla na základě přirozenosti. Velkou roli hrají v alchymii barvy, planety, živly, znamení zvěrokruhu a další přírodní znaky a úkazy.


Co je to Alchymie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alchymie. Co znamená pojem Alchymie z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alchymie? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alchymie se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: slovo, Alchymie, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, lexikon, přesný význam, význam slova, co to je, odborný výraz, význam, co znamená, heslo, Různé, definice, co je to Alchymie?


Pojem Alchymie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Alchymie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Jiné informační zdroje o pojmu Alchymie

Hledat termín Alchymie na Google.cz

Vyhledat heslo Alchymie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Alchymie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Alchymie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alchymie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alchymie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alchymie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Alchymie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Alchymie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alchymie, odpověď na dotaz co je to Alchymie?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je Will Smith? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.