Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koňak. Co znamená odborný pojem Koňak z kategorie Nápoje?

Co je to Koňak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Koňak?

Koňak je pojmenování určitého druhu brandy či destilovaného vína. Označení koňak smí nosit pouze brandy, která byla vyrobena v kraji Cognac v západní Francii. Kraj má dostatek slunečního svitu, klima je vlídné a půda obsahuje velké množství křídy. Vinná réva zde má ideální podmínky pro pěstování. Za oblast, kde vzniká ten nejlepší koňak, je označován kraj Grande Champagne. Koňak se vyrábí z odrůd révy, která má bílé hrozny. Ta tvoří 96% nápoje. V měděných destilačních kotlích se koňak dvakrát destiluje z nefiltrovaného vína. Destilace se zastavují, když podíl alkoholu klesne pod 60 -68%.
Kvalitní koňak musí dostatečně dlouho zrát. Obsah alkoholu je většinou snižován přidáním destilované vody. Zraje pak v sudech z francouzských dubů a v budovách, kde se sleduje vlhkost a sudy se podle ní přemisťují. I sudy musejí postupně vyzrát, v nových sudech by byla znát chuť dřeva. Koňak se míchá z různých druhů a stáří a výsledek se pak ještě nechá dozrát. Prodávat lze nejméně dva roky starý koňak, tomu pak odpovídá i označení na etiketách.


Co je to Koňak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koňak. Co znamená odborný pojem Koňak z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Koňak? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Koňak patří do sekce nápoje

Klíčová slova: význam, formulace, definice, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, nápoje, Koňak, co to je, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, termín, heslo, synonymum, pojem, názvosloví, co znamená


Pojem Koňak je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koňak? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Koňak (francouzsky cognac) je nejznámějším typem brandy. Základní surovinou pro výrobu jsou hrozny vinné révy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac):
♦ musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Hrozny z jednotlivých apelací je povoleno mezi sebou míchat. Pokud jsou použité hrozny vypěstovány pouze v apelaci Grande Champagne a pochází z odrůdy Ugni Blanc je možno koňak na etiketě označit jako Première cru du Cognac.
♦ musí být vyrobena jen z bílých odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.
♦ musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni

Pro více informací o heslu Koňak zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Koňak ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Koňak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Koňak ve Wikislovníku

Najít slovo Koňak na Google.cz

Vyhledat pojem Koňak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koňak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Koňak například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Koňak? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Koňak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koňak, odpověď na dotaz co je to Koňak?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Imám? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.