Co je to?
Definice výrazu, termínu Koňak. Co znamená odborný pojem Koňak z kategorie Nápoje?

Co je Koňak?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Koňak?

Koňak je pojmenování určitého druhu brandy či destilovaného vína. Označení koňak smí nosit pouze brandy, která byla vyrobena v kraji Cognac v západní Francii. Kraj má dostatek slunečního svitu, klima je vlídné a půda obsahuje velké množství křídy. Vinná réva zde má ideální podmínky pro pěstování. Za oblast, kde vzniká ten nejlepší koňak, je označován kraj Grande Champagne. Koňak se vyrábí z odrůd révy, která má bílé hrozny. Ta tvoří 96% nápoje. V měděných destilačních kotlích se koňak dvakrát destiluje z nefiltrovaného vína. Destilace se zastavují, když podíl alkoholu klesne pod 60 -68%.
Kvalitní koňak musí dostatečně dlouho zrát. Obsah alkoholu je většinou snižován přidáním destilované vody. Zraje pak v sudech z francouzských dubů a v budovách, kde se sleduje vlhkost a sudy se podle ní přemisťují. I sudy musejí postupně vyzrát, v nových sudech by byla znát chuť dřeva. Koňak se míchá z různých druhů a stáří a výsledek se pak ještě nechá dozrát. Prodávat lze nejméně dva roky starý koňak, tomu pak odpovídá i označení na etiketách.


Co je to Koňak? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Koňak. Co znamená odborný pojem Koňak z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Koňak je v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, informace, význam, co je to Koňak?, popis, co to je, pojem, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, termín, odborný výraz, definice, nápoje, slovník, lexikon


Pojem Koňak je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Koňak píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koňak (francouzsky cognac) je nejznámějším typem brandy. Základní surovinou pro výrobu jsou hrozny vinné révy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac):
♦ musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii (což stanovil již francouzský zákon roku 1909). Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořadí snižující se hodnocení. Hrozny z jednotlivých apelací je povoleno mezi sebou míchat. Pokud jsou použité hrozny vypěstovány pouze v apelaci Grande Champagne a pochází z odrůdy Ugni Blanc je možno koňak na etiketě označit jako Première cru du Cognac.
♦ musí být vyrobena jen z bílých odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard.
♦ musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky od konce destilační sezóny, tj. od 1. dubna následujícího roku po sklizni

Zkuste zjistit více informací o slovu Koňak v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Koňak ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koňak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Koňak ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Koňak ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Koňak ve Wikizdrojích

Hledat pojem Koňak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Koňak například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Koňak? resp. co se přesně ukrývá za slovem Koňak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koňak, odpověď na dotaz co je to Koňak?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Johana Hovorková? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.