Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Meandr. Co znamená pojem Meandr z kategorie Příroda?

Co to je Meandr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Meandr?

Meandr je název používaný pro zákrut řeky, který vznikl boční erozí – tedy vymletím břehu na jedné straně a usazením materiálu n druhé straně. Meandr musí mít středový úhel oblouku větší než 180 stupňů, jinak by se jednalo pouze o říční zákrut.
Pokud dojde k zahloubení říčního koryta, oddělí se meandr od zbytku řeky a stane se z něj mrtvé rameno neboli meandrové jezero. Meandry mohou být volné a proměnlivé nebo zakleslé, stálé.


Co je to Meandr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Meandr. Co znamená pojem Meandr z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Meandr s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Meandr se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: co znamená, význam slova, co to je, přesný význam, vysvětlení, synonymum, Příroda, lexikon, definice, popis, odborné názvosloví, terminologie, slovník, wiki, význam, odborný výraz, terminus technicus, Meandr


Pojem Meandr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Meandr

Zkusit najít výraz Meandr ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meandr ve Wikimedia Commons

Najít slovo Meandr ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Meandr na Youtube

Zkusit najít pojem Meandr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Meandr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Meandr například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Meandr? resp. co se skrývá pod slovem Meandr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meandr, odpověď na dotaz co je to Meandr?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Kanovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.