Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Meandr. Co znamená pojem Meandr z kategorie Příroda?

Co to je Meandr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Meandr?

Meandr je název používaný pro zákrut řeky, který vznikl boční erozí – tedy vymletím břehu na jedné straně a usazením materiálu n druhé straně. Meandr musí mít středový úhel oblouku větší než 180 stupňů, jinak by se jednalo pouze o říční zákrut.
Pokud dojde k zahloubení říčního koryta, oddělí se meandr od zbytku řeky a stane se z něj mrtvé rameno neboli meandrové jezero. Meandry mohou být volné a proměnlivé nebo zakleslé, stálé.


Co je to Meandr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Meandr. Co znamená pojem Meandr z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Meandr? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Meandr patří do sekce Příroda

Klíčová slova: co to je, co znamená, definice pojmu, definice, slovo, význam slova, termín, synonymum, terminus technicus, formulace, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, popis, informace, terminologie, názvosloví


Pojem Meandr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Meandr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meandr ve Wikimedia Commons

Najít slovo Meandr ve Wikipedii

Hledat pojem Meandr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Meandr ve vyhledávači Qwant

Najít termín Meandr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Meandr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Meandr? resp. jaká je definice slova Meandr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meandr, odpověď na dotaz co je to Meandr?. Víte např. kdo to je Vyžle? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.