Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Šindel se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: co je to Šindel?, význam slova, význam, co znamená, co to je, Šindel, terminus technicus, heslo, termín, přesný výraz, materiály, slovo, vysvětlení, synonymum, definice, slovník, lexikon, pojem


Pojem Šindel je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Šindel dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

Pro další informace o termínu Šindel zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Šindel na Google.cz

Zkusit najít výraz Šindel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Šindel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Šindel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Šindel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Šindel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Šindel? resp. jaká je definice slova Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Kuplíř? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?