Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Šindel doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šindel se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: synonymum, Šindel, význam slova, terminologie, popis, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, lexikon, slovník, wiki, vysvětlení, co je to Šindel?, Materiály, co to je, pojem, informace, Materiály


Pojem Šindel je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šindel? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Šindel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šindel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Šindel ve Wikislovníku

Hledat termín Šindel na Google.cz

Zkusit najít pojem Šindel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Šindel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Šindel? resp. co znamená výraz Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Amanda Seyfried? Znáte a víte kdo je Tanečník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?