Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je Šindel?

Co znamená pojem, definice termínu Šindel?

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Šindel sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Šindel je v kategorii materiály

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co to je, synonymum, definice, materiály, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, co je to Šindel?, pojem, informace, materiály, Šindel


Pojem Šindel je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šindel? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

Hledejte výraz Šindel v dalších zdrojích

Najít slovo Šindel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Šindel ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Šindel na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šindel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Šindel ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Šindel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co je to Šindel? resp. co označuje slovo Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Čučkař? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Šindel i v jiných kategoriích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?