Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šindel. Co znamená odborný pojem Šindel z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šindel s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Šindel patří do kategorie materiály

Klíčová slova: slovo, termín, co je to Šindel?, terminus technicus, přesný výraz, vysvětlení, Šindel, popis, co to je, materiály, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, význam, materiály, odborný výraz


Pojem Šindel je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šindel dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

Více informací o slovu Šindel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Šindel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šindel ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šindel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Šindel ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Šindel na Youtube

Zkusit najít heslo Šindel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Šindel? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Mamánek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?