Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šindel?

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Šindel sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šindel je v kategorii Materiály

Klíčová slova: názvosloví, Materiály, wiki, odborný výraz, význam, terminologie, popis, význam slova, definice pojmu, co je to Šindel?, Materiály, přesný význam, význam pojmu, formulace, lexikon, co to je, odborné názvosloví, heslo


Pojem Šindel je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šindel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

Více informací o slovu Šindel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Šindel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Šindel na Youtube

Najít slovo Šindel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šindel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Šindel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Šindel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šindel? resp. co přesně znamená slovo Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Hoggy? Znáte a víte kdo je Otec národa? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?