Co je to?
Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Co je to FPS? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu FPS?

FPS je zkratka dobře známá milovníkům počítačových her. Pochází z anglického výrazu First Person Shooter. Patří do žánru akčních počítačových her - stříleček, pro něž je typická simulace pohledu z úhlu hlavní postavy, tj. hráč "vidí" situaci ve hře jakoby očima své postavy, nikoliv z pohledu třetí osoby.


Co je to FPS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem FPS s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem FPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: definice, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to FPS?, názvosloví, význam, slovo, definice pojmu, co znamená, co to je, informace, Zkratky, přesný význam, popis, FPS, terminus technicus, odborný výraz


Pojem FPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu FPS?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Snímková frekvence je frekvence, s jakou zobrazovací zařízení zobrazuje jednotlivé unikátní snímky, případně záznamové zařízení zachycuje snímky. Snímková frekvence se obvykle udává v jednotkách fps (z anglického frames per second) nebo prostě v hertzích – v obou případech jednotka odpovídá jednomu snímku za sekundu.

Pro další informace o termínu FPS zkuste tyto odkazy

Najít slovo FPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz FPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín FPS ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín FPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo FPS na Google.cz

Najít termín FPS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo FPS například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova FPS? resp. jaká je definice termínu FPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FPS, odpověď na dotaz co je to FPS?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.