Co je to?
Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Co je to FPS? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova FPS?

FPS je zkratka dobře známá milovníkům počítačových her. Pochází z anglického výrazu First Person Shooter. Patří do žánru akčních počítačových her - stříleček, pro něž je typická simulace pohledu z úhlu hlavní postavy, tj. hráč "vidí" situaci ve hře jakoby očima své postavy, nikoliv z pohledu třetí osoby.


Co je to FPS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu FPS doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín FPS se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: FPS, pojem, popis, význam pojmu, synonymum, lexikon, co je to FPS?, informace, definice pojmu, názvosloví, terminologie, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, wiki, formulace, slovník


Pojem FPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu FPS?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Snímková frekvence je frekvence, s jakou zobrazovací zařízení zobrazuje jednotlivé unikátní snímky, případně záznamové zařízení zachycuje snímky. Snímková frekvence se obvykle udává v jednotkách fps (z anglického frames per second) nebo prostě v hertzích – v obou případech jednotka odpovídá jednomu snímku za sekundu.

Více informací o pojmu FPS lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo FPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo FPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo FPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín FPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo FPS na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FPS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo FPS například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova FPS? resp. co se skrývá pod slovem FPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FPS, odpověď na dotaz co je to FPS?. Víte např. kdo to je Pobuda? Znáte a víte kdo je Vývojář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.