Co je to?
Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Co je to FPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu FPS?

FPS je zkratka dobře známá milovníkům počítačových her. Pochází z anglického výrazu First Person Shooter. Patří do žánru akčních počítačových her - stříleček, pro něž je typická simulace pohledu z úhlu hlavní postavy, tj. hráč "vidí" situaci ve hře jakoby očima své postavy, nikoliv z pohledu třetí osoby.


Co je to FPS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova FPS můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo FPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: formulace, definice, lexikon, terminologie, vysvětlení, popis, přesný význam, informace, wiki, odborný výraz, co to je, slovník, odborné názvosloví, Zkratky, názvosloví, význam, co znamená, pojem


Pojem FPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu FPS?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Snímková frekvence je frekvence, s jakou zobrazovací zařízení zobrazuje jednotlivé unikátní snímky, případně záznamové zařízení zachycuje snímky. Snímková frekvence se obvykle udává v jednotkách fps (z anglického frames per second) nebo prostě v hertzích – v obou případech jednotka odpovídá jednomu snímku za sekundu.

Jiné informační zdroje o pojmu FPS

Vyhledat termín FPS ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo FPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz FPS na Google.cz

Hledat termín FPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem FPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo FPS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo FPS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova FPS? resp. co je to FPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FPS, odpověď na dotaz co je to FPS?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.