Co je to?
Výraz, termín, definice slova FPS. Co znamená odborný pojem FPS z kategorie Zkratky?

Co je to FPS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu FPS

FPS je zkratka dobře známá milovníkům počítačových her. Pochází z anglického výrazu First Person Shooter. Patří do žánru akčních počítačových her - stříleček, pro něž je typická simulace pohledu z úhlu hlavní postavy, tj. hráč "vidí" situaci ve hře jakoby očima své postavy, nikoliv z pohledu třetí osoby.


Co je to FPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova FPS. Co znamená odborný pojem FPS z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín FPS se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, co je to FPS?, co to je, FPS, význam slova, slovo, vysvětlení, zkratky, popis, odborný výraz, názvosloví, wiki, formulace, terminus technicus, informace, zkratky, lexikon


Pojem FPS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem FPS? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Snímková frekvence je frekvence, s jakou zobrazovací zařízení zobrazuje jednotlivé unikátní snímky, případně záznamové zařízení zachycuje snímky. Snímková frekvence se obvykle udává v jednotkách fps (z anglického frames per second) nebo prostě v hertzích – v obou případech jednotka odpovídá jednomu snímku za sekundu.

Pro další informace o termínu FPS zkuste tyto odkazy

Hledat termín FPS ve vyhledávači Yandex

Najít termín FPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo FPS ve Wikizdrojích

Vyhledat termín FPS ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FPS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz FPS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo FPS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená FPS? resp. co přesně znamená slovo FPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FPS, odpověď na dotaz co je to FPS?. Víte např. kdo to je Jogín? Znáte a víte kdo je Prozaik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.