Co je to?
Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Co je to FPS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu FPS?

FPS je zkratka dobře známá milovníkům počítačových her. Pochází z anglického výrazu First Person Shooter. Patří do žánru akčních počítačových her - stříleček, pro něž je typická simulace pohledu z úhlu hlavní postavy, tj. hráč "vidí" situaci ve hře jakoby očima své postavy, nikoliv z pohledu třetí osoby.


Co je to FPS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FPS. Co znamená pojem FPS z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova FPS sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín FPS patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, wiki, přesný význam, definice, Zkratky, vysvětlení, termín, význam pojmu, Zkratky, formulace, názvosloví, slovník, odborný výraz, terminologie


Pojem FPS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem FPS? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Snímková frekvence je frekvence, s jakou zobrazovací zařízení zobrazuje jednotlivé unikátní snímky, případně záznamové zařízení zachycuje snímky. Snímková frekvence se obvykle udává v jednotkách fps (z anglického frames per second) nebo prostě v hertzích – v obou případech jednotka odpovídá jednomu snímku za sekundu.

Jiné informační zdroje o pojmu FPS

Zkusit najít slovo FPS ve Wikizdrojích

Najít termín FPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz FPS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín FPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem FPS na Google.cz

Vyhledat heslo FPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FPS například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova FPS? resp. co označuje slovo FPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FPS, odpověď na dotaz co je to FPS?. Víte např. kdo to je Mistr? Znáte a víte kdo je Režisér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.