Co je to?
Definice odborného termínu, slova Běhaci diktát. Co znamená pojem Běhaci diktát z kategorie Český jazyk?

Co je Běhaci diktát? Význam slova

Co znamená termín Běhaci diktát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Běhací diktát je název zábavné vyučovací aktivity pro dvojice žáků. Učitel na viditelná místa ve třídě umístí karty a rozdělí žáky do dvojic. Každá dvojice žáků dostane prázdnou tabulku, kterou je nutno doplnit. Učitel žákům vysvětlí pravidla běhacího diktátu. Lavici, ve které dvojice sedí, může opustit pouze jeden z žáků. Ten zjišťuje údaje z karet umístěných ve třídě a pak je diktuje svému spoluhráči. Běhač si nesmí nic zapisovat, vše si musí zapamatovat a diktuje zpaměti. Pokud si něco nezapamatuje, musí se ke kartě vracet víckrát. Informace se diktují ve větách, předávají se šeptem, aby soupeři nic neslyšeli. Vítězem se stává ta dvojice, která má správně všechny údaje a je také nejrychlejší.
Běhací diktát lze použít také pro skupinovou práci. Každá skupina se řídí danými pravidly a podle nich chodí ke svému diktátu. Diktáty mohou být na papírech různých barev a každá skupina bude mít určenou jinou barvu. Ze skupiny jde pro informaci pouze jeden žák, zjištění musí sdělit všem členům skupiny. Žáci ze skupiny se mohou střídat. Skupina si pak diktát zkontroluje a opraví společně. Běhací diktát je možno využít v mnoha předmětech.


Co je to Běhaci diktát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Běhaci diktát. Co znamená pojem Běhaci diktát z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Běhaci diktát sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Běhaci diktát patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, heslo, wiki, odborné názvosloví, definice, popis, terminus technicus, význam, vysvětlení, názvosloví, formulace, co je to Běhaci diktát?, Český jazyk, slovník, co to je, Český jazyk, pojem, termín


Pojem Běhaci diktát je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Běhaci diktát ve Wikipedii

Hledat výraz Běhaci diktát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Běhaci diktát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Běhaci diktát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Běhaci diktát ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Běhaci diktát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Běhaci diktát například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Běhaci diktát? resp. co se skrývá pod slovem Běhaci diktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Běhaci diktát, odpověď na dotaz co je to Běhaci diktát?. Víte např. kdo to je Marek Adamczyk? Znáte a víte kdo je Václav Vrbata? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Běhaci diktát i v jiné kategorii než je sekce Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?