Co je to?
Odborný výraz, definice slova Běhaci diktát. Co znamená pojem Běhaci diktát z kategorie Český jazyk?

Co je to Běhaci diktát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Běhaci diktát?

Běhací diktát je název zábavné vyučovací aktivity pro dvojice žáků. Učitel na viditelná místa ve třídě umístí karty a rozdělí žáky do dvojic. Každá dvojice žáků dostane prázdnou tabulku, kterou je nutno doplnit. Učitel žákům vysvětlí pravidla běhacího diktátu. Lavici, ve které dvojice sedí, může opustit pouze jeden z žáků. Ten zjišťuje údaje z karet umístěných ve třídě a pak je diktuje svému spoluhráči. Běhač si nesmí nic zapisovat, vše si musí zapamatovat a diktuje zpaměti. Pokud si něco nezapamatuje, musí se ke kartě vracet víckrát. Informace se diktují ve větách, předávají se šeptem, aby soupeři nic neslyšeli. Vítězem se stává ta dvojice, která má správně všechny údaje a je také nejrychlejší.
Běhací diktát lze použít také pro skupinovou práci. Každá skupina se řídí danými pravidly a podle nich chodí ke svému diktátu. Diktáty mohou být na papírech různých barev a každá skupina bude mít určenou jinou barvu. Ze skupiny jde pro informaci pouze jeden žák, zjištění musí sdělit všem členům skupiny. Žáci ze skupiny se mohou střídat. Skupina si pak diktát zkontroluje a opraví společně. Běhací diktát je možno využít v mnoha předmětech.


Co je to Běhaci diktát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Běhaci diktát. Co znamená pojem Běhaci diktát z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Běhaci diktát patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, Český jazyk, Český jazyk, názvosloví, slovo, význam slova, co znamená, synonymum, terminus technicus, formulace, terminologie, co je to Běhaci diktát?, význam, přesný výraz, odborný výraz, wiki


Pojem Běhaci diktát je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Běhaci diktát

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Běhaci diktát ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Běhaci diktát ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Běhaci diktát ve Wikimedia Commons

Najít pojem Běhaci diktát na Google.cz

Zkusit najít Běhaci diktát ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Běhaci diktát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Běhaci diktát například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Běhaci diktát? resp. co to je Běhaci diktát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Běhaci diktát, odpověď na dotaz co je to Běhaci diktát?. Víte např. kdo to je Petr Kulhánek? Znáte a víte kdo je Chachar? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Běhaci diktát hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?