Co je to?
Výraz, termín, definice slova Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je to Groteska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Groteska

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Groteska? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Groteska se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, slovník, slovo, význam pojmu, terminus technicus, co je to Groteska?, odborný výraz, názvosloví, synonymum, termín, co znamená, literatura, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, pojem, wiki


Pojem Groteska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Groteska dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Groteska má jako žánr tradici již od počátků filmové tvorby zejména v oblasti němého filmu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Groteska ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Groteska ve Wikislovníku

Hledat výraz Groteska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Groteska na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Groteska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Groteska ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Groteska? resp. co se skrývá pod slovem Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Asexuál? Znáte a víte kdo je Jaroslav Peregrin? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Groteska v jiné sekci než literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.