Co je to?
Výraz, termín, definice slova Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je to Groteska? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Groteska?

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Groteska doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Groteska se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: slovo, literatura, odborné názvosloví, terminus technicus, co to je, názvosloví, formulace, termín, co je to Groteska?, přesný výraz, terminologie, Groteska, definice, lexikon, popis, význam pojmu, synonymum, co znamená


Pojem Groteska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Groteska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Groteska má jako žánr tradici již od počátků filmové tvorby zejména v oblasti němého filmu.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Groteska ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Groteska na Youtube

Zkusit najít Groteska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Groteska ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Groteska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Groteska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Groteska? resp. jaká je definice termínu Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Štěpánka Haničincová? Znáte a víte kdo je Bohuslav Balbín? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.