Co je to?
Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je to Groteska? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Groteska?

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Groteska s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Groteska je v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, popis, synonymum, Literatura, co je to Groteska?, Groteska, názvosloví, lexikon, význam, termín, informace, Literatura, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, formulace, pojem, definice


Pojem Groteska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Groteska? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Groteska má jako žánr tradici již od počátků filmové tvorby zejména v oblasti němého filmu.

Pro více informací o heslu Groteska zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Groteska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Groteska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Groteska na Google.cz

Hledat termín Groteska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Groteska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Groteska ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Groteska? resp. co to je Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Teolog? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.