Co je to?
Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je to Groteska? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Groteska?

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Groteska) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Groteska patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: wiki, co je to Groteska?, co to je, Literatura, synonymum, přesný význam, Literatura, význam pojmu, heslo, názvosloví, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, slovník, definice pojmu, Groteska, terminus technicus, pojem


Pojem Groteska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Groteska lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Groteska ve Wikislovníku

Najít termín Groteska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Groteska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Groteska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Groteska ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Groteska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Groteska? resp. jaký je přesný význam slova Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Jenovéfa Boková? Znáte a víte kdo je Hospodin? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Groteska v jiné sekci než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.