Co je to?
Definice odborného termínu, slova Groteska. Co znamená pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je Groteska?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Groteska

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Groteska. Co znamená pojem Groteska z kategorie Literatura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Groteska patří do sekce literatura

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, terminologie, význam, co znamená, definice, lexikon, termín, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, literatura, názvosloví, pojem, wiki, význam slova, slovo, heslo


Pojem Groteska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Groteska můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Groteska má jako žánr tradici již od počátků filmové tvorby zejména v oblasti němého filmu.

Hledejte pojem Groteska v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Groteska ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Groteska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Groteska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Groteska ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Groteska na Google.cz

Hledat videa s názvem Groteska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Groteska? resp. co to je Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Ludwig van Beethoven? Znáte a víte kdo je Viktor Trkal? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Groteska i v jiné kategorii než je sekce literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Kniha v přírodě, groteska, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.