Co je to?
Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Co je to Groteska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Groteska?

Groteska je název žánru z oblasti literatury, divadla či filmu. Jejím hlavním znakem je humor a komika, zápletka, děj i další části díly jsou méně důležité. Groteska jako žánr se proslavila především v éře němého filmu.
Vyznačuje se také překročením obvyklých mezí při vnímání a popisu okolního světa a snahou o nový způsob obrazu, odlišný od normálu. Jednotlivé prvky se v grotesce kombinují netradičním způsobem a získávají nový význam.


Co je to Groteska? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Groteska. Co znamená odborný pojem Groteska z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Groteska? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Groteska se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, přesný význam, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, slovo, slovník, Literatura, význam, wiki, informace, definice, odborný výraz, co znamená, názvosloví, Literatura, lexikon


Pojem Groteska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Groteska můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Groteska má jako žánr tradici již od počátků filmové tvorby zejména v oblasti němého filmu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Groteska na Google.cz

Vyhledat heslo Groteska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Groteska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Groteska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Groteska ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Groteska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Groteska například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Groteska? resp. co vlastně znamená slovo Groteska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Groteska, odpověď na dotaz co je to Groteska?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Hospodin? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.