Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pappardelle. Co znamená odborný pojem Pappardelle z kategorie Jídlo?

Co je to Pappardelle? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pappardelle?

Pappardelle jsou italské těstoviny, které vypadají jako široké fettucine. Jde tedy o nudle o šířce 2 až 3 centimetry. Sušené je lze zakoupit jako smotaná klubíčka, čerstvé mají na okraji vroubky. Jsou velmi oblíbené, na jejich počest se dokonce pořádají festivaly.
Název pappardelle vznikl odvozením od slovesa polykat – pappare. Tyto nudle se používají jako příloha těžším omáčkám, nejčastěji ke zvěřině. Tradičně se vaří all dente, tedy na skus.


Co je to Pappardelle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pappardelle. Co znamená odborný pojem Pappardelle z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pappardelle? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pappardelle patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam, co to je, Jídlo, odborný výraz, wiki, Pappardelle, přesný výraz, Jídlo, pojem, terminus technicus, lexikon, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, definice, slovo, termín, popis


Pojem Pappardelle je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pappardelle? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pappardelle (z italského pappare – „polykat“) je druh italských těstovin v podobě cca 2–3 cm širokých nudlí. Sušené v surové podobě jsou prodávané stočené do klubíček. Jejich obdobou jsou toskánské Fettuccine. K dostání jsou jak s rovným tak s vroubkovaným okrajem. V Itálii jsou velmi populární, takže se např. v provincii Emilia-Romagna pořádají festivaly věnované pouze těmto těstovinám.

Těstoviny pappardelle

Italské těstoviny pappardelle. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Italské těstoviny pappardelle. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Pappardelle na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pappardelle ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pappardelle ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pappardelle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pappardelle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pappardelle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pappardelle například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pappardelle? resp. co znamená Pappardelle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pappardelle, odpověď na dotaz co je to Pappardelle?. Víte např. kdo to je Všivák? Znáte a víte kdo je Succubus? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!