Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pappardelle. Co znamená odborný pojem Pappardelle z kategorie Jídlo?

Co je to Pappardelle? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pappardelle

Pappardelle jsou italské těstoviny, které vypadají jako široké fettucine. Jde tedy o nudle o šířce 2 až 3 centimetry. Sušené je lze zakoupit jako smotaná klubíčka, čerstvé mají na okraji vroubky. Jsou velmi oblíbené, na jejich počest se dokonce pořádají festivaly.
Název pappardelle vznikl odvozením od slovesa polykat – pappare. Tyto nudle se používají jako příloha těžším omáčkám, nejčastěji ke zvěřině. Tradičně se vaří all dente, tedy na skus.


Co je to Pappardelle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pappardelle. Co znamená odborný pojem Pappardelle z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pappardelle? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pappardelle je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, význam pojmu, termín, význam slova, co znamená, formulace, význam, popis, Pappardelle, přesný význam, co je to Pappardelle?, odborný výraz, Jídlo, Jídlo, vysvětlení, terminus technicus, lexikon


Pojem Pappardelle je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pappardelle? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pappardelle (z italského pappare – „polykat“) je druh italských těstovin v podobě cca 2–3 cm širokých nudlí. Sušené v surové podobě jsou prodávané stočené do klubíček. Jejich obdobou jsou toskánské Fettuccine. K dostání jsou jak s rovným tak s vroubkovaným okrajem. V Itálii jsou velmi populární, takže se např. v provincii Emilia-Romagna pořádají festivaly věnované pouze těmto těstovinám.

Těstoviny pappardelle

Italské těstoviny pappardelle. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Italské těstoviny pappardelle. Autor: Popo le Chien, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pappardelle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pappardelle na Google.cz

Hledat videa s názvem Pappardelle na Youtube

Vyhledat výraz Pappardelle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Pappardelle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pappardelle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pappardelle například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pappardelle? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pappardelle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pappardelle, odpověď na dotaz co je to Pappardelle?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je Succubus? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!