Co je to?
Výraz, termín, definice slova Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Co je Popeleční středa?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Popeleční středa

Popeleční středa je v církevním kalendáři prvním dnem, kterým začíná půst. Ten trvá 40 dní. Obsahuje 6 neděl, které nejsou mezi postní dny započítány. Popeleční středa by tedy měla být 46. dnem před Velikonoční nedělí. Nemá přesné datum, protože i Velikonoce mají každý rok odlišné datum.
Tento den má připomenout pomíjivost pozemského žití a drží se při ní velmi důsledný půst. Při mši dělá znamení popelem. Toto znamení se nazývá popelec. Křesťané jsou o Popeleční středě vyzýváni k tomu, aby se zaměřili na trvalé duchovní hodnoty.


Co je to Popeleční středa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Popeleční středa sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Popeleční středa je v kategorii náboženství

Klíčová slova: co je to Popeleční středa?, co to je, terminus technicus, přesný význam, formulace, synonymum, definice, informace, význam slova, slovo, přesný výraz, význam, termín, odborný výraz, vysvětlení, náboženství, náboženství, terminologie


Pojem Popeleční středa je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Popeleční středa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Popeleční středa (lat. dies cinerum nebo feria quarta cinerum) je v římskokatolickém liturgickém kalendáři, starokatolickém, anglikánském, luteránském a kalendáři Církve československé husitské první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Neděle se do postní doby nezapočítávají, poněvadž se za postní dny nepovažují. Z časového hlediska tedy Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Pro každý rok platí jiné datum Velikonoc, což ovlivňuje i stanovení data Popeleční středy.

Popelec

O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay
O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Popeleční středa

Zkusit najít výraz Popeleční středa na Google.cz

Zkusit najít pojem Popeleční středa ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Popeleční středa ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Popeleční středa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Popeleční středa na Youtube

Hledat termín Popeleční středa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Popeleční středa například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Popeleční středa? resp. jaký je význam slova Popeleční středa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popeleční středa, odpověď na dotaz co je to Popeleční středa?. Víte např. kdo to je Bohumil Sekla? Znáte a víte kdo je Ada Lovelace? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.