Co je to?
Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Co je Popeleční středa? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Popeleční středa?

Popeleční středa je v církevním kalendáři prvním dnem, kterým začíná půst. Ten trvá 40 dní. Obsahuje 6 neděl, které nejsou mezi postní dny započítány. Popeleční středa by tedy měla být 46. dnem před Velikonoční nedělí. Nemá přesné datum, protože i Velikonoce mají každý rok odlišné datum.
Tento den má připomenout pomíjivost pozemského žití a drží se při ní velmi důsledný půst. Při mši dělá znamení popelem. Toto znamení se nazývá popelec. Křesťané jsou o Popeleční středě vyzýváni k tomu, aby se zaměřili na trvalé duchovní hodnoty.


Co je to Popeleční středa? Význam slova, termín, Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Popeleční středa můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Popeleční středa je v sekci náboženství

Klíčová slova: co je to Popeleční středa?, terminologie, wiki, odborné názvosloví, co to je, Popeleční středa, přesný význam, heslo, přesný výraz, popis, slovník, význam pojmu, formulace, náboženství, slovo, význam slova, co znamená, informace


Pojem Popeleční středa je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Popeleční středa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Popeleční středa (lat. dies cinerum nebo feria quarta cinerum) je v římskokatolickém liturgickém kalendáři, starokatolickém, anglikánském, luteránském a kalendáři Církve československé husitské první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Neděle se do postní doby nezapočítávají, poněvadž se za postní dny nepovažují. Z časového hlediska tedy Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Pro každý rok platí jiné datum Velikonoc, což ovlivňuje i stanovení data Popeleční středy.

Popelec

O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay
O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Popeleční středa v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Popeleční středa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Popeleční středa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Popeleční středa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Popeleční středa na Youtube

Zkusit najít pojem Popeleční středa ve Wikislovníku

Hledat slovo Popeleční středa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Popeleční středa například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Popeleční středa? resp. jaká je definice slova Popeleční středa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popeleční středa, odpověď na dotaz co je to Popeleční středa?. Víte např. kdo to je Jan Dobrovský? Znáte a víte kdo je Niels Bohr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.