Co je to?
Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Co to je Popeleční středa? Význam slova

Co znamená termín Popeleční středa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Popeleční středa je v církevním kalendáři prvním dnem, kterým začíná půst. Ten trvá 40 dní. Obsahuje 6 neděl, které nejsou mezi postní dny započítány. Popeleční středa by tedy měla být 46. dnem před Velikonoční nedělí. Nemá přesné datum, protože i Velikonoce mají každý rok odlišné datum.
Tento den má připomenout pomíjivost pozemského žití a drží se při ní velmi důsledný půst. Při mši dělá znamení popelem. Toto znamení se nazývá popelec. Křesťané jsou o Popeleční středě vyzýváni k tomu, aby se zaměřili na trvalé duchovní hodnoty.


Co je to Popeleční středa? Význam slova, termín, Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Popeleční středa sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Popeleční středa patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: co je to Popeleční středa?, heslo, terminologie, definice pojmu, wiki, přesný význam, pojem, slovník, informace, formulace, přesný výraz, terminus technicus, Popeleční středa, lexikon, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Popeleční středa je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Popeleční středa?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Popeleční středa (lat. dies cinerum nebo feria quarta cinerum) je v římskokatolickém liturgickém kalendáři, starokatolickém, anglikánském, luteránském a kalendáři Církve československé husitské první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Neděle se do postní doby nezapočítávají, poněvadž se za postní dny nepovažují. Z časového hlediska tedy Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Pro každý rok platí jiné datum Velikonoc, což ovlivňuje i stanovení data Popeleční středy.

Popelec

O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay
O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Popeleční středa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Popeleční středa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Popeleční středa na Youtube

Vyhledat slovo Popeleční středa na Google.cz

Hledat termín Popeleční středa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Popeleční středa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Popeleční středa například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Popeleční středa? resp. jaký je přesný význam slova Popeleční středa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popeleční středa, odpověď na dotaz co je to Popeleční středa?. Víte např. kdo to je Tereza Brodská? Znáte a víte kdo je Moralista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Popeleční středa v jiné sekci než Náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.