Co je to?
Výraz, termín, definice slova Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Co je to Popeleční středa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Popeleční středa

Popeleční středa je v církevním kalendáři prvním dnem, kterým začíná půst. Ten trvá 40 dní. Obsahuje 6 neděl, které nejsou mezi postní dny započítány. Popeleční středa by tedy měla být 46. dnem před Velikonoční nedělí. Nemá přesné datum, protože i Velikonoce mají každý rok odlišné datum.
Tento den má připomenout pomíjivost pozemského žití a drží se při ní velmi důsledný půst. Při mši dělá znamení popelem. Toto znamení se nazývá popelec. Křesťané jsou o Popeleční středě vyzýváni k tomu, aby se zaměřili na trvalé duchovní hodnoty.


Co je to Popeleční středa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Popeleční středa? s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Popeleční středa je v sekci náboženství

Klíčová slova: slovník, význam slova, vysvětlení, popis, přesný význam, heslo, náboženství, lexikon, definice, náboženství, co znamená, význam, terminus technicus, informace, pojem, význam pojmu, co je to Popeleční středa?, názvosloví


Pojem Popeleční středa je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Popeleční středa dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Popeleční středa (lat. dies cinerum nebo feria quarta cinerum) je v římskokatolickém liturgickém kalendáři, starokatolickém, anglikánském, luteránském a kalendáři Církve československé husitské první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Neděle se do postní doby nezapočítávají, poněvadž se za postní dny nepovažují. Z časového hlediska tedy Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Pro každý rok platí jiné datum Velikonoc, což ovlivňuje i stanovení data Popeleční středy.

Popelec

O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay
O Popeleční středě se při mši dává na čelo znamení z popela, tzv. popelec. Autor: Grzegorz Krupa, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Popeleční středa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Popeleční středa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Popeleční středa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Popeleční středa na Google.cz

Hledat slovo Popeleční středa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Popeleční středa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Popeleční středa například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Popeleční středa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Popeleční středa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popeleční středa, odpověď na dotaz co je to Popeleční středa?. Víte např. kdo to je Ludvík XVI? Znáte a víte kdo je Sókratés? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Popeleční středa i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.