Co je to?
Definice výrazu, termínu Kriket. Co znamená odborný pojem Kriket z kategorie Sport?

Co je to Kriket? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kriket

Kriket je pojmenování pro kolektivní míčovou hru, ve které se hraje speciální pálkou a míčem na oválném hřišti. Středem hřiště vede pruh, delší než 20 metrů. Proti sobě hrají dvě mužstva, každé má 11 hráčů. Nadhazovači hází míč ve směru pálkaře, který má za úkol odpálit míč mimo dosah polařů. Když se to podaří, běží pálkař na druhý konec pruhu, a tak boduje. Pálkaři hrají až do doby, kdy jsou v autu.
Tak se pokračuje až do vyautování 10 pálkařů nebo do dosažení určeného počtu sad. Potom se týmy vymění. Kriket je označován jako anglický národní sport.


Co je to Kriket? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kriket. Co znamená odborný pojem Kriket z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kriket je v kategorii Sport

Klíčová slova: heslo, význam slova, informace, terminus technicus, definice, slovník, odborný výraz, definice pojmu, formulace, co to je, lexikon, vysvětlení, synonymum, přesný význam, termín, popis, Sport, co znamená


Pojem Kriket je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kriket? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kriket (Cricket) je kolektivní pálkovací míčová hra, v níž proti sobě nastupují dvě družstva po dvanácti hráčích. Hraje se na oválném hřišti, v jehož středu je obdélníkový pruh (pitch) o délce 22 yardů (20,12 metru). Kriketu se věnuje 120 milionů hráčů v mnoha zemích, což z něj činí druhý nejpopulárnější sport na světě. Nadhazovač (bowler) hází kriketový míč směrem k pálkaři (batsman). Ten se ho snaží odpálit mimo dosah polařů (fielders) tak, aby mohl běžet na druhý konec pruhu a bodovat. Pálkaři zůstávají ve hře, dokud nejsou vyautováni (out). Tým, který je na pálce, pokračuje ve hře, dokud není vyautováno deset pálkařů, případně dokud nadhazovači nedokončí předem určený počet sad (overs) po šesti nadhozech. Potom si oba týmy prohodí role – tým, který byl v poli, jde pálkovat.

Hledejte pojem Kriket v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Kriket ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kriket ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kriket ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kriket na Youtube

Zkusit najít pojem Kriket na Google.cz

Hledat slovo Kriket ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kriket například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kriket? resp. co označuje slovo Kriket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kriket, odpověď na dotaz co je to Kriket?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Idiot? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.