Co je to?
Definice výrazu, termínu Kriket. Co znamená odborný pojem Kriket z kategorie Sport?

Co je to Kriket? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kriket

Kriket je pojmenování pro kolektivní míčovou hru, ve které se hraje speciální pálkou a míčem na oválném hřišti. Středem hřiště vede pruh, delší než 20 metrů. Proti sobě hrají dvě mužstva, každé má 11 hráčů. Nadhazovači hází míč ve směru pálkaře, který má za úkol odpálit míč mimo dosah polařů. Když se to podaří, běží pálkař na druhý konec pruhu, a tak boduje. Pálkaři hrají až do doby, kdy jsou v autu.
Tak se pokračuje až do vyautování 10 pálkařů nebo do dosažení určeného počtu sad. Potom se týmy vymění. Kriket je označován jako anglický národní sport.


Co je to Kriket? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kriket. Co znamená odborný pojem Kriket z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kriket můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kriket je v kategorii Sport

Klíčová slova: pojem, heslo, termín, Sport, synonymum, co znamená, slovo, Kriket, definice, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, terminus technicus, přesný význam, informace, slovník


Pojem Kriket je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kriket dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kriket (Cricket) je kolektivní pálkovací míčová hra, v níž proti sobě nastupují dvě družstva po dvanácti hráčích. Hraje se na oválném hřišti, v jehož středu je obdélníkový pruh (pitch) o délce 22 yardů (20,12 metru). Kriketu se věnuje 120 milionů hráčů v mnoha zemích, což z něj činí druhý nejpopulárnější sport na světě. Nadhazovač (bowler) hází kriketový míč směrem k pálkaři (batsman). Ten se ho snaží odpálit mimo dosah polařů (fielders) tak, aby mohl běžet na druhý konec pruhu a bodovat. Pálkaři zůstávají ve hře, dokud nejsou vyautováni (out). Tým, který je na pálce, pokračuje ve hře, dokud není vyautováno deset pálkařů, případně dokud nadhazovači nedokončí předem určený počet sad (overs) po šesti nadhozech. Potom si oba týmy prohodí role – tým, který byl v poli, jde pálkovat.

Hledejte pojem Kriket v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Kriket ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kriket ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kriket ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kriket ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kriket ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kriket ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kriket například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kriket? resp. co znamená Kriket? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kriket, odpověď na dotaz co je to Kriket?. Víte např. kdo to je Nikola Tesla? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.