Co je to?
Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Co je to Homocystein? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Homocystein

Homocystein je jednou z aminokyselin, jež vzniká při normálním metabolismu u savců včetně lidí z aminokyseliny methionin. Za normálních okolností se odbourává na potřebnou aminokyselinu cystein pod vlivem vitamínů B. Nedostatek vitamínů B může vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Normální hladina se liší podle věku jedince.
Americký doktor McCully přišel v roce 1960 s hypotézou, že i lehké zvýšení hladiny homocysteinu v krvi může přispívat k nemocem krevního oběhu, nicméně tyto hypotézy se pozdějším zkoumáním neprokázaly.


Co je to Homocystein? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Homocystein je v sekci chemie

Klíčová slova: chemie, terminologie, heslo, informace, termín, Homocystein, názvosloví, co to je, wiki, význam slova, význam, pojem, formulace, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, synonymum, definice


Pojem Homocystein je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Homocystein? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B, B, kyseliny listové). Nedostatek těchto vitamínů, například ve stravě vegetariánů, anebo vzácná dědičná choroba (homozygotní homocystinurie) mohou vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi.

Další informační zdroje o slovu Homocystein

Zkusit najít termín Homocystein ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Homocystein ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Homocystein ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homocystein ve Wikimedia Commons

Najít slovo Homocystein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Homocystein na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Homocystein například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Homocystein? resp. co vlastně znamená slovo Homocystein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homocystein, odpověď na dotaz co je to Homocystein?. Víte např. kdo to je Guru? Znáte a víte kdo je Mandant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Homocystein i v jiné sekci než je kategorie chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.