Co je to?
Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Co je to Homocystein? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Homocystein?

Homocystein je jednou z aminokyselin, jež vzniká při normálním metabolismu u savců včetně lidí z aminokyseliny methionin. Za normálních okolností se odbourává na potřebnou aminokyselinu cystein pod vlivem vitamínů B. Nedostatek vitamínů B může vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Normální hladina se liší podle věku jedince.
Americký doktor McCully přišel v roce 1960 s hypotézou, že i lehké zvýšení hladiny homocysteinu v krvi může přispívat k nemocem krevního oběhu, nicméně tyto hypotézy se pozdějším zkoumáním neprokázaly.


Co je to Homocystein? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Homocystein s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Homocystein se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, přesný význam, Homocystein, slovo, odborné názvosloví, pojem, co je to Homocystein?, chemie, slovník, popis, wiki, význam slova, lexikon, definice pojmu, synonymum, co to je, heslo


Pojem Homocystein je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Homocystein? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B, B, kyseliny listové). Nedostatek těchto vitamínů, například ve stravě vegetariánů, anebo vzácná dědičná choroba (homozygotní homocystinurie) mohou vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi.

Více informací o slovu Homocystein doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Homocystein ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homocystein ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Homocystein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Homocystein ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Homocystein ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Homocystein na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Homocystein například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Homocystein? resp. jaká je definice termínu Homocystein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homocystein, odpověď na dotaz co je to Homocystein?. Víte např. kdo to je Marilyn Manson? Znáte a víte kdo je Ortoped? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.