Co je to?
Definice výrazu Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Co je Homocystein? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Homocystein?

Homocystein je jednou z aminokyselin, jež vzniká při normálním metabolismu u savců včetně lidí z aminokyseliny methionin. Za normálních okolností se odbourává na potřebnou aminokyselinu cystein pod vlivem vitamínů B. Nedostatek vitamínů B může vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Normální hladina se liší podle věku jedince.
Americký doktor McCully přišel v roce 1960 s hypotézou, že i lehké zvýšení hladiny homocysteinu v krvi může přispívat k nemocem krevního oběhu, nicméně tyto hypotézy se pozdějším zkoumáním neprokázaly.


Co je to Homocystein? Význam slova, termín, Definice výrazu Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Homocystein je v sekci chemie

Klíčová slova: popis, wiki, heslo, chemie, co znamená, definice, co to je, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, slovo, pojem, slovník, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, formulace, termín


Pojem Homocystein je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Homocystein? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B, B, kyseliny listové). Nedostatek těchto vitamínů, například ve stravě vegetariánů, anebo vzácná dědičná choroba (homozygotní homocystinurie) mohou vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Homocystein ve Wikizdrojích

Hledat termín Homocystein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Homocystein na Google obrázcích

Vyhledat pojem Homocystein ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Homocystein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Homocystein ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Homocystein například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Homocystein? resp. jaká je definice slova Homocystein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homocystein, odpověď na dotaz co je to Homocystein?. Víte např. kdo to je Ondřej Studénka? Znáte a víte kdo je Ortoped? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.