Co je to?
Definice odborného termínu, slova Homocystein. Co znamená pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Co je to Homocystein? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Homocystein?

Homocystein je jednou z aminokyselin, jež vzniká při normálním metabolismu u savců včetně lidí z aminokyseliny methionin. Za normálních okolností se odbourává na potřebnou aminokyselinu cystein pod vlivem vitamínů B. Nedostatek vitamínů B může vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Normální hladina se liší podle věku jedince.
Americký doktor McCully přišel v roce 1960 s hypotézou, že i lehké zvýšení hladiny homocysteinu v krvi může přispívat k nemocem krevního oběhu, nicméně tyto hypotézy se pozdějším zkoumáním neprokázaly.


Co je to Homocystein? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Homocystein. Co znamená pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Homocystein patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, termín, co je to Homocystein?, heslo, přesný význam, Homocystein, pojem, wiki, význam slova, formulace, přesný výraz, slovo, názvosloví, informace, slovník, terminus technicus


Pojem Homocystein je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Homocystein? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B, B, kyseliny listové). Nedostatek těchto vitamínů, například ve stravě vegetariánů, anebo vzácná dědičná choroba (homozygotní homocystinurie) mohou vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi.

Hledejte pojem Homocystein v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Homocystein ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Homocystein ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homocystein ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Homocystein ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Homocystein na Google.cz

Zkusit najít heslo Homocystein ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Homocystein například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Homocystein? resp. co vlastně znamená slovo Homocystein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homocystein, odpověď na dotaz co je to Homocystein?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.