Co je to?
Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Co je to Homocystein? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Homocystein

Homocystein je jednou z aminokyselin, jež vzniká při normálním metabolismu u savců včetně lidí z aminokyseliny methionin. Za normálních okolností se odbourává na potřebnou aminokyselinu cystein pod vlivem vitamínů B. Nedostatek vitamínů B může vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi. Normální hladina se liší podle věku jedince.
Americký doktor McCully přišel v roce 1960 s hypotézou, že i lehké zvýšení hladiny homocysteinu v krvi může přispívat k nemocem krevního oběhu, nicméně tyto hypotézy se pozdějším zkoumáním neprokázaly.


Co je to Homocystein? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Homocystein. Co znamená odborný pojem Homocystein z kategorie Chemie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Homocystein se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: slovo, význam slova, přesný význam, odborný výraz, definice, co to je, chemie, synonymum, význam, informace, terminologie, názvosloví, chemie, význam pojmu, odborné názvosloví, Homocystein, slovník, vysvětlení


Pojem Homocystein je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Homocystein dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B, B, kyseliny listové). Nedostatek těchto vitamínů, například ve stravě vegetariánů, anebo vzácná dědičná choroba (homozygotní homocystinurie) mohou vést ke zvýšené hladině homocysteinu v krvi.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Homocystein na Google.cz

Vyhledat slovo Homocystein ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Homocystein ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Homocystein ve vyhledávači Qwant

Najít termín Homocystein ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Homocystein ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Homocystein například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Homocystein? resp. co je to Homocystein? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homocystein, odpověď na dotaz co je to Homocystein?. Víte např. kdo to je Štěpán Kozub? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci chemie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.