Co je to?
Definice výrazu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Co je Myxom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Myxom?

Myxom je lékařské označení pro vzácný nezhoubný nádor srdce. Postihuje především levou srdeční síň, i když se může vyskytovat i v jiných srdečních dutinách. Jeho důsledkem bývá srdeční arytmie nebo embolie. Myxomem trpí častěji muži ve středním a pozdějším věku. Myxom může být i dědičný a může se vyskytovat i v pigmentových buňkách pod kůží.
V levé srdeční síni tumor způsobuje obstrukce nebo poškození chlopně. Dalšími průvodními jevy mohou být problémy se zažíváním, únava, anémie, vysílení a horečka. Typické jsou i problémy se srdečním rytmem.


Co je to Myxom? Význam slova, termín, Definice výrazu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Myxom? s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Myxom je v sekci nemoce

Klíčová slova: slovník, terminologie, přesný výraz, význam, heslo, Myxom, vysvětlení, nemoce, přesný význam, lexikon, formulace, význam slova, nemoce, co to je, co znamená, názvosloví, odborné názvosloví, slovo


Pojem Myxom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Myxom? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Myxom je vzácný benigní nádor srdce. Tvoří se hlavně v levé srdeční síni a vede k srdeční arytmii a emboliím.
Myxom asi 3× častěji postihuje muže. Věkové rozpětí je mezi 40–60 lety. Asi 5 % pacientů postižených myxomem má v rodině takzvaný myxom-syndrom. Vedle srdečních myxomů se také vyskytují myxomy v pigmentových buňkách pod kůží.
Nádor se může vyskytovat ve všech srdečních dutinách, avšak v 85% se vyskytuje v levé síni.
Nachází-li se tumor v levé síni, může způsobit obstrukci či poškození chlopně. Způsobuje zúžení dvojcípé chlopně (stenózu mitrální chlopně). Mimo to se vyskytují problémy zažívacího traktu, horečka, vysílenost, únava, anémie, objevují se problémy se srdečním rytmem.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Myxom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Myxom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Myxom ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Myxom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Myxom na Google.cz

Zkusit najít slovo Myxom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Myxom například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Myxom? resp. co přesně označuje termín Myxom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myxom, odpověď na dotaz co je to Myxom?. Víte např. kdo to je Petr Vojnar? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Myxom v jiné sekci než nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.