Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Co je to Myxom? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Myxom

Myxom je lékařské označení pro vzácný nezhoubný nádor srdce. Postihuje především levou srdeční síň, i když se může vyskytovat i v jiných srdečních dutinách. Jeho důsledkem bývá srdeční arytmie nebo embolie. Myxomem trpí častěji muži ve středním a pozdějším věku. Myxom může být i dědičný a může se vyskytovat i v pigmentových buňkách pod kůží.
V levé srdeční síni tumor způsobuje obstrukce nebo poškození chlopně. Dalšími průvodními jevy mohou být problémy se zažíváním, únava, anémie, vysílení a horečka. Typické jsou i problémy se srdečním rytmem.


Co je to Myxom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Myxom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovo, heslo, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, formulace, definice, odborný výraz, co je to Myxom?, pojem, přesný výraz, nemoce, wiki, popis, lexikon, nemoce, význam


Pojem Myxom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Myxom dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myxom je vzácný benigní nádor srdce. Tvoří se hlavně v levé srdeční síni a vede k srdeční arytmii a emboliím.
Myxom asi 3× častěji postihuje muže. Věkové rozpětí je mezi 40–60 lety. Asi 5 % pacientů postižených myxomem má v rodině takzvaný myxom-syndrom. Vedle srdečních myxomů se také vyskytují myxomy v pigmentových buňkách pod kůží.
Nádor se může vyskytovat ve všech srdečních dutinách, avšak v 85% se vyskytuje v levé síni.
Nachází-li se tumor v levé síni, může způsobit obstrukci či poškození chlopně. Způsobuje zúžení dvojcípé chlopně (stenózu mitrální chlopně). Mimo to se vyskytují problémy zažívacího traktu, horečka, vysílenost, únava, anémie, objevují se problémy se srdečním rytmem.

Jiné informační zdroje o pojmu Myxom

Vyhledat výraz Myxom na Google.cz

Hledat heslo Myxom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Myxom ve Wikizdrojích

Najít termín Myxom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Myxom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myxom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Myxom například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Myxom? resp. co se skrývá pod slovem Myxom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myxom, odpověď na dotaz co je to Myxom?. Víte např. kdo to je Ray Conniff? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.