Co je to?
Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Co je to Myxom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Myxom

Myxom je lékařské označení pro vzácný nezhoubný nádor srdce. Postihuje především levou srdeční síň, i když se může vyskytovat i v jiných srdečních dutinách. Jeho důsledkem bývá srdeční arytmie nebo embolie. Myxomem trpí častěji muži ve středním a pozdějším věku. Myxom může být i dědičný a může se vyskytovat i v pigmentových buňkách pod kůží.
V levé srdeční síni tumor způsobuje obstrukce nebo poškození chlopně. Dalšími průvodními jevy mohou být problémy se zažíváním, únava, anémie, vysílení a horečka. Typické jsou i problémy se srdečním rytmem.


Co je to Myxom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Myxom s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Myxom se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co je to Myxom?, Nemoce, co to je, přesný význam, Myxom, Nemoce, pojem, vysvětlení, synonymum, formulace, slovník, popis, heslo, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, co znamená


Pojem Myxom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Myxom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Myxom je vzácný benigní nádor srdce. Tvoří se hlavně v levé srdeční síni a vede k srdeční arytmii a emboliím.
Myxom asi 3× častěji postihuje muže. Věkové rozpětí je mezi 40–60 lety. Asi 5 % pacientů postižených myxomem má v rodině takzvaný myxom-syndrom. Vedle srdečních myxomů se také vyskytují myxomy v pigmentových buňkách pod kůží.
Nádor se může vyskytovat ve všech srdečních dutinách, avšak v 85% se vyskytuje v levé síni.
Nachází-li se tumor v levé síni, může způsobit obstrukci či poškození chlopně. Způsobuje zúžení dvojcípé chlopně (stenózu mitrální chlopně). Mimo to se vyskytují problémy zažívacího traktu, horečka, vysílenost, únava, anémie, objevují se problémy se srdečním rytmem.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myxom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Myxom na Youtube

Vyhledat heslo Myxom ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Myxom na Google.cz

Vyhledat termín Myxom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Myxom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Myxom například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Myxom? resp. co se přesně ukrývá za slovem Myxom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myxom, odpověď na dotaz co je to Myxom?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Myxom i v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.