Co je to?
Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Co je Myxom?

Co znamená termín Myxom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Myxom je lékařské označení pro vzácný nezhoubný nádor srdce. Postihuje především levou srdeční síň, i když se může vyskytovat i v jiných srdečních dutinách. Jeho důsledkem bývá srdeční arytmie nebo embolie. Myxomem trpí častěji muži ve středním a pozdějším věku. Myxom může být i dědičný a může se vyskytovat i v pigmentových buňkách pod kůží.
V levé srdeční síni tumor způsobuje obstrukce nebo poškození chlopně. Dalšími průvodními jevy mohou být problémy se zažíváním, únava, anémie, vysílení a horečka. Typické jsou i problémy se srdečním rytmem.


Co je to Myxom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Myxom? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Myxom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, přesný výraz, definice pojmu, formulace, vysvětlení, odborný výraz, popis, nemoce, terminus technicus, Myxom, názvosloví, lexikon, nemoce, význam slova, přesný význam, wiki, informace, význam


Pojem Myxom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myxom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myxom je vzácný benigní nádor srdce. Tvoří se hlavně v levé srdeční síni a vede k srdeční arytmii a emboliím.
Myxom asi 3× častěji postihuje muže. Věkové rozpětí je mezi 40–60 lety. Asi 5 % pacientů postižených myxomem má v rodině takzvaný myxom-syndrom. Vedle srdečních myxomů se také vyskytují myxomy v pigmentových buňkách pod kůží.
Nádor se může vyskytovat ve všech srdečních dutinách, avšak v 85% se vyskytuje v levé síni.
Nachází-li se tumor v levé síni, může způsobit obstrukci či poškození chlopně. Způsobuje zúžení dvojcípé chlopně (stenózu mitrální chlopně). Mimo to se vyskytují problémy zažívacího traktu, horečka, vysílenost, únava, anémie, objevují se problémy se srdečním rytmem.

Další informační zdroje

Hledat slovo Myxom ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Myxom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myxom ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Myxom ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Myxom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Myxom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Myxom například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Myxom? resp. co znamená slovo Myxom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myxom, odpověď na dotaz co je to Myxom?. Víte např. kdo to je Kateřina Hrachovcová? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Myxom i jinde než v sekci než v nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.