Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aktivita. Co znamená slovo Aktivita z kategorie Latina?

Co je Aktivita? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aktivita

Aktivita je pojem z latiny, který má velice široký význam. Většinou se tak označuje nějaká činnost, která má motiv a je vykonávána cílevědomě. Aktivitu může vykonávat jednotlivec, skupiny nebo organizace. Za tuto vědomě vykonávanou činnost nese její vykonavatel plnou odpovědnost.
Aktivita patří k pojmům používaným v různých oblastech – od sportu k filozofii, právu nebo společenským vědám.


Co je to Aktivita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aktivita. Co znamená slovo Aktivita z kategorie Latina?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Aktivita) můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Aktivita patří do kategorie latina

Klíčová slova: odborný výraz, latina, co to je, odborné názvosloví, definice, co znamená, názvosloví, co je to Aktivita?, přesný výraz, synonymum, pojem, terminus technicus, slovník, Aktivita, termín, význam slova, definice pojmu, wiki


Pojem Aktivita je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aktivita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Aktivita (z lat. actio = jednání, činnost, opatření, akce, praktická činnost) může označovat:
♦ činnost
♦ jednání

Ve fyzice:
♦ Radioaktivita
♦ Optická aktivita

V chemii:
♦ Aktivita (chemie)

V biochemii:
♦ Enzymová či enzymatická aktivita

V geologii:
♦ Sopečná aktivita

V politice:
♦ Politická aktivita

V právu:
♦ Retroaktivita

V sexualitě:
♦ Aktivita jako mužská role ve stejnopohlavním sexuálním styku

Další informační zdroje o slovu Aktivita

Najít heslo Aktivita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Aktivita ve Wikislovníku

Zkusit najít Aktivita ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Aktivita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Aktivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aktivita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aktivita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Aktivita? resp. co přesně znamená slovo Aktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aktivita, odpověď na dotaz co je to Aktivita?. Víte např. kdo to je František Koláček? Znáte a víte kdo je Jean-Paul Belmondo? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Aktivita i v jiné kategorii než v latina. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.