Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co to je Monolog? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.


Co je to Monolog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Monolog? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Monolog se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, Literatura, názvosloví, význam, vysvětlení, význam slova, definice, termín, lexikon, co to je, přesný význam, co znamená, Literatura


Pojem Monolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Monolog?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Monolog ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Monolog na Youtube

Zkusit najít slovo Monolog ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Monolog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Monolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Monolog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Monolog například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Monolog? resp. jaký je význam pojmu Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Kali? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.