Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co to je Monolog? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.


Co je to Monolog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Monolog? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Monolog patří do sekce literatura

Klíčová slova: informace, význam pojmu, formulace, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, literatura, přesný význam, přesný výraz, synonymum, co znamená, termín, terminologie, heslo, definice pojmu, wiki, literatura, význam slova


Pojem Monolog je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monolog? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Monolog ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monolog ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Monolog ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Monolog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Monolog ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Monolog ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Monolog například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Monolog? resp. co znamená slovo Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Amy Belle? Znáte a víte kdo je Homofob? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.