Co je to?
Definice výrazu Monolog. Co znamená odborný pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co je Monolog?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.


Co je to Monolog? Význam slova, termín, Definice výrazu Monolog. Co znamená odborný pojem Monolog z kategorie Literatura?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Monolog? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Monolog je v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, informace, vysvětlení, přesný výraz, literatura, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, pojem, synonymum, Monolog, co znamená, co je to Monolog?, odborné názvosloví, význam, slovo, wiki


Pojem Monolog je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Monolog dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Monolog ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Monolog na Google.cz

Hledat pojem Monolog na Google obrázcích

Hledat heslo Monolog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Monolog ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Monolog například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Monolog? resp. co znamená slovo Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Marketér? Znáte a víte kdo je Mentalista? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.