Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co to je Monolog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.


Co je to Monolog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Monolog? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Monolog je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, Literatura, co znamená, Monolog, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, pojem, přesný výraz, synonymum, heslo, přesný význam, co to je, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, Literatura, slovo


Pojem Monolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monolog? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Monolog ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Monolog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Monolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Monolog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Monolog ve Wikislovníku

Najít pojem Monolog ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Monolog například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Monolog? resp. co se skrývá pod slovem Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Šlapka? Znáte a víte kdo je Obráběč? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Monolog v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.