Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Co to je Monolog? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Monolog?

Za monolog je možné považovat mluvu jednoho jedince. Jedná se tedy o jakýsi děj, ve kterém promlouvá pouze jeden člověk, bez rozdílu toho, kolik osob v něm vystupuje.
Monolog je charakterizován souvislou a víceméně nepřetržitou řečí jedné postavy, často spíše tichou a nudnou.
Monolog se kromě literatury uplatňuje také především v divadelním herectví.


Co je to Monolog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Monolog. Co znamená pojem Monolog z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Monolog patří do sekce Literatura

Klíčová slova: přesný význam, význam, co znamená, termín, Monolog, definice, co to je, slovník, Literatura, popis, formulace, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, heslo, význam pojmu, význam slova, vysvětlení


Pojem Monolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Monolog?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monolog nebo samomluva je v literatuře a komunikaci takový hovor jedné postavy, který se nestává součástí dialogu nebo polylogu.

Pro monolog je charakteristická souvislá, nepřetržitá řečová aktivita jednoho z účastníků komunikace. Účastníci se nestřídají v rolích hovořícího a posluchače, jejich rozdělení na aktivního (hovořící) a pasívního (posluchač) je v celém příběhu jejich dorozumívání stabilní a neměnící se.

Další zdroje informací

Hledat termín Monolog ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Monolog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Monolog na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Monolog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Monolog ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Monolog například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Monolog? resp. co to je Monolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monolog, odpověď na dotaz co je to Monolog?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.