Co je to?
Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Co je to Syndrom vyhoření? Význam slova

Co znamená termín Syndrom vyhoření? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Syndrom vyhoření (anglicky burnout syndrom) je název pro závažné psychické onemocnění, jež můžeme chápat jako jakousi daň za neustále vzrůstající nároky na jedince v mnoha zaměstnáních . Syndrom vyhoření se objevuje u psychicky náročných profesí (u lékařů, policistů, učitelů, manažerů apod.), které vyvolávají soustavný a dlouhodobý stres. Postižený jedinec se stává pasivním, bez zájmu o cokoliv, je negativistický až deprimovaný. Syndrom vyhoření není vůbec snadné poznat a diagnostikovat. Léčba je možná, avšak náročná a zdlouhavá. Prevence existuje: člověk by se neměl upínat výhradně na svou práci, měl by mít kolem sebe přátele, fungující rodinu a věnovat se svým zálibám, měl by umět efektivně odpočívat.


Co je to Syndrom vyhoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Syndrom vyhoření je v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, pojem, význam slova, slovo, význam pojmu, definice, synonymum, termín, formulace, názvosloví, popis, přesný význam, lexikon, odborný výraz, význam, Psychologie, odborné názvosloví, co to je


Pojem Syndrom vyhoření je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Syndrom vyhoření ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Syndrom vyhoření ve Wikipedii

Hledat výraz Syndrom vyhoření ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Syndrom vyhoření ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Syndrom vyhoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Syndrom vyhoření na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Syndrom vyhoření například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Syndrom vyhoření? resp. co se přesně ukrývá za slovem Syndrom vyhoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syndrom vyhoření, odpověď na dotaz co je to Syndrom vyhoření?. Víte např. kdo to je Šéfkuchař? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Syndrom vyhoření v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.