Co je to?
Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Co je to Syndrom vyhoření? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Syndrom vyhoření

Syndrom vyhoření (anglicky burnout syndrom) je název pro závažné psychické onemocnění, jež můžeme chápat jako jakousi daň za neustále vzrůstající nároky na jedince v mnoha zaměstnáních . Syndrom vyhoření se objevuje u psychicky náročných profesí (u lékařů, policistů, učitelů, manažerů apod.), které vyvolávají soustavný a dlouhodobý stres. Postižený jedinec se stává pasivním, bez zájmu o cokoliv, je negativistický až deprimovaný. Syndrom vyhoření není vůbec snadné poznat a diagnostikovat. Léčba je možná, avšak náročná a zdlouhavá. Prevence existuje: člověk by se neměl upínat výhradně na svou práci, měl by mít kolem sebe přátele, fungující rodinu a věnovat se svým zálibám, měl by umět efektivně odpočívat.


Co je to Syndrom vyhoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Syndrom vyhoření. Co znamená odborný pojem Syndrom vyhoření z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Syndrom vyhoření patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: formulace, slovo, terminologie, přesný význam, názvosloví, význam, heslo, co znamená, co to je, synonymum, pojem, slovník, lexikon, vysvětlení, wiki, odborný výraz, co je to Syndrom vyhoření?, Psychologie


Pojem Syndrom vyhoření je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Syndrom vyhoření ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Syndrom vyhoření ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Syndrom vyhoření ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Syndrom vyhoření ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Syndrom vyhoření ve Wikipedii

Vyhledat slovo Syndrom vyhoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Syndrom vyhoření například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Syndrom vyhoření? resp. co znamená Syndrom vyhoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syndrom vyhoření, odpověď na dotaz co je to Syndrom vyhoření?. Víte např. kdo to je Venerolog? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.