Co je to?
Definice výrazu, termínu Ping. Co znamená odborný pojem Ping z kategorie Internet?

Co je Ping? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ping

Ping je zkratka anglického Packet InterNet Groper. Česky je ping odezva, která závisí například na vytížení serveru, rychlosti připojení, kvalitě spojení, fyzické vzdálenosti bodu, ke kterému se chcete připojit, a na dalších faktorech.
Ping se udává v milisekundách. Jako příkaz se ping používá za účelem diagnostiky problémů sítě. Měří se čas, který musí mít paket na cestu z uživatelského počítače k cílovému počítači a zpátky.


Co je to Ping? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ping. Co znamená odborný pojem Ping z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Ping je v kategorii internet

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Ping?, odborné názvosloví, internet, slovo, termín, terminologie, internet, lexikon, přesný význam, wiki, význam slova, pojem, heslo, význam pojmu, informace, Ping, názvosloví


Pojem Ping je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ping?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Program ping (anglicky Packet InterNet Groper) umožňuje prověřit funkčnost spojení mezi dvěma síťovými rozhraními (počítače, síťová zařízení) v počítačové síti, která používá rodinu protokolů TCP/IP. ping při své činnosti periodicky odesílá IP datagramy a očekává odezvu protistrany. Při úspěšném obdržení odpovědi vypíše délku zpoždění (latenci) a na závěr statistický souhrn.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Ping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ping ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ping ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ping ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ping ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ping ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ping například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ping? resp. co znamená Ping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ping, odpověď na dotaz co je to Ping?. Víte např. kdo to je Jiří Drahoš? Znáte a víte kdo je Ťaman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Ping i v jiné části webu než je kategorie internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.