Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Co je to Rasismus? Význam slova

Co znamená termín Rasismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje.
Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.). Rasismus má již dávnou historii, první zmínky jsou datovány do doby antického Řecka a Říma. V současné době však stále narůstá a to by měl být důvod k zamyšlení se.


Co je to Rasismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Rasismus) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rasismus patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, co znamená, co to je, lexikon, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, termín, terminus technicus, přesný výraz, Rasismus, slovo, Kultura, definice, formulace, synonymum


Pojem Rasismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rasismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi. Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později s využitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Rasismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Rasismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rasismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rasismus na Youtube

Najít pojem Rasismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Rasismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rasismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rasismus? resp. jaký je význam pojmu Rasismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rasismus, odpověď na dotaz co je to Rasismus?. Víte např. kdo to je Stomik? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Rasismus hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?