Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Co je to Rasismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rasismus?

Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje.
Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.). Rasismus má již dávnou historii, první zmínky jsou datovány do doby antického Řecka a Říma. V současné době však stále narůstá a to by měl být důvod k zamyšlení se.

Co je to Rasismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rasismus se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, slovník, význam slova, pojem, význam pojmu, popis, slovo, heslo, Kultura, názvosloví, Kultura, co znamená, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, Rasismus, formulace


Pojem Rasismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rasismus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi. Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později s využitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Rasismus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Rasismus na Google.cz

Hledat heslo Rasismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Rasismus ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rasismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rasismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rasismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Rasismus? resp. jaký je význam slova Rasismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rasismus, odpověď na dotaz co je to Rasismus?. Víte např. kdo to je Karolína Plíšková? Znáte a víte kdo je Nacista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?