Co je to?
Definice výrazu Rasismus. Co znamená odborný pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Co je Rasismus?

Co znamená pojem, definice termínu Rasismus?

Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje.
Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.). Rasismus má již dávnou historii, první zmínky jsou datovány do doby antického Řecka a Říma. V současné době však stále narůstá a to by měl být důvod k zamyšlení se.

Co je to Rasismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Rasismus. Co znamená odborný pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rasismus můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rasismus je v sekci kultura

Klíčová slova: přesný výraz, termín, význam, terminus technicus, kultura, definice, synonymum, význam slova, popis, co je to Rasismus?, formulace, odborné názvosloví, pojem, terminologie, heslo, kultura, názvosloví, přesný význam


Pojem Rasismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rasismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi. Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později s využitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Pro další informace o termínu Rasismus zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Rasismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rasismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Rasismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Rasismus na Google obrázcích

Najít slovo Rasismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Rasismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rasismus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Rasismus? resp. co se skrývá pod slovem Rasismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rasismus, odpověď na dotaz co je to Rasismus?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Nacista? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Rasismus hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, socha, rasismus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?