Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Co je to Rasismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rasismus

Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje.
Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.). Rasismus má již dávnou historii, první zmínky jsou datovány do doby antického Řecka a Říma. V současné době však stále narůstá a to by měl být důvod k zamyšlení se.

Co je to Rasismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rasismus. Co znamená pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rasismus můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rasismus je v kategorii Kultura

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, vysvětlení, pojem, informace, slovo, Kultura, Rasismus, význam slova, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, význam, co je to Rasismus?, formulace, synonymum, definice, termín


Pojem Rasismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rasismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi. Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později s využitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Pro více informací o heslu Rasismus zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Rasismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Rasismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Rasismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Rasismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rasismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Rasismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rasismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rasismus? resp. co vlastně znamená slovo Rasismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rasismus, odpověď na dotaz co je to Rasismus?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Nimrod? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?