Co je to?
Definice výrazu Rasismus. Co znamená odborný pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Co to je Rasismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rasismus

Rasismus je teorie a chování, které záměrně odsuzuje či jinak zavrhuje určitou skupinu lidí. Lidé by si měli být podle základních práv rovni. Rasismus tato nařízení ignoruje a porušuje.
Rasismus může být zaměřen buď na konkrétní jednu skupinu obyvatelstva (např. proti Romům) nebo na více skupin, které se vyznačují určitými znaky (barva kůže, sociální chování apod.). Rasismus má již dávnou historii, první zmínky jsou datovány do doby antického Řecka a Říma. V současné době však stále narůstá a to by měl být důvod k zamyšlení se.

Co je to Rasismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Rasismus. Co znamená odborný pojem Rasismus z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rasismus? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Rasismus patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam slova, kultura, synonymum, definice, odborný výraz, termín, Rasismus, formulace, definice pojmu, pojem, co znamená, slovo, přesný význam, názvosloví, význam, slovník, terminologie, co je to Rasismus?


Pojem Rasismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rasismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rasismus je teorie a ideologie hierarchizující sociální skupiny podle rasového klíče. Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi. Jeho moderní forma vznikla v době romantismu jako reakce na osvícenské teorie o občanské rovnosti. Tehdejší rasismus souvisel s rozvojem etnického nacionalismu a později s využitím evoluční teorie tzv. sociálním darwinismem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Rasismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Rasismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Rasismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rasismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rasismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rasismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rasismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Rasismus? resp. co přesně znamená slovo Rasismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rasismus, odpověď na dotaz co je to Rasismus?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Lama? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Rasismus hledat i v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?