Co je to?
Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Co je to Mléčná dráha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mléčná dráha

Mléčná dráha je pojem označující galaxii, ve které se nachází planety sluneční soustavy a Slunce. Jedná se o naši mateřskou galaxii a zároveň o druhou největší v Místní skupině galaxií (největší je galaxie v Andromedě). Jiný význam názvu Mléčná dráha je název stříbřitého pruhu, který se táhne hvězdnou oblohou a skládá se z velkého množství hvězd, které zdánlivě tvoří společný útvar - spirálu. Tyto hvězdy jsou slabé a pouhým okem nerozlišitelné, proto mohou vytvořit pás mléčné barvy.


Co je to Mléčná dráha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mléčná dráha s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mléčná dráha se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, přesný význam, co je to Mléčná dráha?, heslo, názvosloví, definice, definice pojmu, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, popis, Mléčná dráha, Věda, význam, lexikon, co to je, terminologie


Pojem Mléčná dráha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mléčná dráha?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mléčná dráha či Galaxie je galaxie, v níž se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Naše Galaxie je velká spirální galaxie s příčkou typu SBc dle Hubbleovy klasifikace. Rozměrem jde o druhou největší galaxii (po galaxii M31 v Andromedě) v Místní skupině galaxií. Její hmotnost je pravděpodobně v této skupině největší.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Mléčná dráha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mléčná dráha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mléčná dráha ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mléčná dráha na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mléčná dráha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Mléčná dráha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mléčná dráha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Mléčná dráha? resp. co znamená Mléčná dráha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mléčná dráha, odpověď na dotaz co je to Mléčná dráha?. Víte např. kdo to je Koloman Magyary? Znáte a víte kdo je Barbora Hrzánová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.