Co je to?
Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Co je to Mléčná dráha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mléčná dráha

Mléčná dráha je pojem označující galaxii, ve které se nachází planety sluneční soustavy a Slunce. Jedná se o naši mateřskou galaxii a zároveň o druhou největší v Místní skupině galaxií (největší je galaxie v Andromedě). Jiný význam názvu Mléčná dráha je název stříbřitého pruhu, který se táhne hvězdnou oblohou a skládá se z velkého množství hvězd, které zdánlivě tvoří společný útvar - spirálu. Tyto hvězdy jsou slabé a pouhým okem nerozlišitelné, proto mohou vytvořit pás mléčné barvy.


Co je to Mléčná dráha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mléčná dráha s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mléčná dráha patří do kategorie Věda

Klíčová slova: termín, co to je, definice pojmu, informace, pojem, význam pojmu, slovník, názvosloví, co je to Mléčná dráha?, formulace, vysvětlení, přesný výraz, wiki, přesný význam, Věda, terminus technicus, definice, synonymum


Pojem Mléčná dráha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mléčná dráha? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mléčná dráha či Galaxie je galaxie, v níž se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Naše Galaxie je velká spirální galaxie s příčkou typu SBc dle Hubbleovy klasifikace. Rozměrem jde o druhou největší galaxii (po galaxii M31 v Andromedě) v Místní skupině galaxií. Její hmotnost je pravděpodobně v této skupině největší.

Mléčná dráha na noční obloze

Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay
Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mléčná dráha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mléčná dráha ve Wikislovníku

Hledat termín Mléčná dráha ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Mléčná dráha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Mléčná dráha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Mléčná dráha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mléčná dráha například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mléčná dráha? resp. jaký je význam pojmu Mléčná dráha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mléčná dráha, odpověď na dotaz co je to Mléčná dráha?. Víte např. kdo to je Valach? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.