Co je to?
Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Co je to Mléčná dráha? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mléčná dráha

Mléčná dráha je pojem označující galaxii, ve které se nachází planety sluneční soustavy a Slunce. Jedná se o naši mateřskou galaxii a zároveň o druhou největší v Místní skupině galaxií (největší je galaxie v Andromedě). Jiný význam názvu Mléčná dráha je název stříbřitého pruhu, který se táhne hvězdnou oblohou a skládá se z velkého množství hvězd, které zdánlivě tvoří společný útvar - spirálu. Tyto hvězdy jsou slabé a pouhým okem nerozlišitelné, proto mohou vytvořit pás mléčné barvy.


Co je to Mléčná dráha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mléčná dráha sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mléčná dráha patří do sekce Věda

Klíčová slova: Věda, definice pojmu, názvosloví, význam, význam pojmu, heslo, pojem, termín, vysvětlení, odborný výraz, co je to Mléčná dráha?, terminologie, přesný význam, terminus technicus, význam slova, co to je, Mléčná dráha, Věda


Pojem Mléčná dráha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mléčná dráha?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mléčná dráha či Galaxie je galaxie, v níž se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Naše Galaxie je velká spirální galaxie s příčkou typu SBc dle Hubbleovy klasifikace. Rozměrem jde o druhou největší galaxii (po galaxii M31 v Andromedě) v Místní skupině galaxií. Její hmotnost je pravděpodobně v této skupině největší.

Mléčná dráha na noční obloze

Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay
Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Mléčná dráha ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mléčná dráha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mléčná dráha na Google.cz

Hledat pojem Mléčná dráha ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Mléčná dráha ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Mléčná dráha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mléčná dráha například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mléčná dráha? resp. jaký je přesný význam slova Mléčná dráha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mléčná dráha, odpověď na dotaz co je to Mléčná dráha?. Víte např. kdo to je Velkostatkář? Znáte a víte kdo je Barbora Hrzánová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Mléčná dráha hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.