Co je to?
Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Co je to Mléčná dráha? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mléčná dráha

Mléčná dráha je pojem označující galaxii, ve které se nachází planety sluneční soustavy a Slunce. Jedná se o naši mateřskou galaxii a zároveň o druhou největší v Místní skupině galaxií (největší je galaxie v Andromedě). Jiný význam názvu Mléčná dráha je název stříbřitého pruhu, který se táhne hvězdnou oblohou a skládá se z velkého množství hvězd, které zdánlivě tvoří společný útvar - spirálu. Tyto hvězdy jsou slabé a pouhým okem nerozlišitelné, proto mohou vytvořit pás mléčné barvy.


Co je to Mléčná dráha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mléčná dráha. Co znamená odborný pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mléčná dráha sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mléčná dráha je v kategorii Věda

Klíčová slova: Věda, formulace, terminus technicus, co znamená, terminologie, heslo, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, slovník, wiki, význam, slovo, přesný význam, Mléčná dráha


Pojem Mléčná dráha je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mléčná dráha?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mléčná dráha či Galaxie je galaxie, v níž se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Naše Galaxie je velká spirální galaxie s příčkou typu SBc dle Hubbleovy klasifikace. Rozměrem jde o druhou největší galaxii (po galaxii M31 v Andromedě) v Místní skupině galaxií. Její hmotnost je pravděpodobně v této skupině největší.

Mléčná dráha na noční obloze

Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay
Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mléčná dráha ve Wikimedia Commons

Najít výraz Mléčná dráha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mléčná dráha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Mléčná dráha na Google.cz

Zkusit najít pojem Mléčná dráha ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Mléčná dráha ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mléčná dráha například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mléčná dráha? resp. jaký je význam pojmu Mléčná dráha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mléčná dráha, odpověď na dotaz co je to Mléčná dráha?. Víte např. kdo to je Voayer? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.