Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mléčná dráha. Co znamená pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Co to je Mléčná dráha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mléčná dráha?

Mléčná dráha je pojem označující galaxii, ve které se nachází planety sluneční soustavy a Slunce. Jedná se o naši mateřskou galaxii a zároveň o druhou největší v Místní skupině galaxií (největší je galaxie v Andromedě). Jiný význam názvu Mléčná dráha je název stříbřitého pruhu, který se táhne hvězdnou oblohou a skládá se z velkého množství hvězd, které zdánlivě tvoří společný útvar - spirálu. Tyto hvězdy jsou slabé a pouhým okem nerozlišitelné, proto mohou vytvořit pás mléčné barvy.


Co je to Mléčná dráha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mléčná dráha. Co znamená pojem Mléčná dráha z kategorie Věda?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mléčná dráha? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Mléčná dráha patří do sekce věda

Klíčová slova: přesný význam, věda, terminologie, formulace, význam, význam slova, termín, věda, wiki, slovo, synonymum, význam pojmu, informace, názvosloví, přesný výraz, co je to Mléčná dráha?, slovník, co to je


Pojem Mléčná dráha je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mléčná dráha?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mléčná dráha či Galaxie je galaxie, v níž se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Naše Galaxie je velká spirální galaxie s příčkou typu SBc dle Hubbleovy klasifikace. Rozměrem jde o druhou největší galaxii (po galaxii M31 v Andromedě) v Místní skupině galaxií. Její hmotnost je pravděpodobně v této skupině největší.

Mléčná dráha na noční obloze

Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay
Mléčná dráha na noční obloze. Autor: FelixMittermeier, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Mléčná dráha na Youtube

Hledat výraz Mléčná dráha ve vyhledávači Qwant

Najít termín Mléčná dráha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mléčná dráha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mléčná dráha ve Wikislovníku

Najít heslo Mléčná dráha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mléčná dráha například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Mléčná dráha? resp. co vlastně znamená slovo Mléčná dráha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mléčná dráha, odpověď na dotaz co je to Mléčná dráha?. Víte např. kdo to je Martin Bormann? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.