Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lapidárium?

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.


Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lapidárium s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lapidárium se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: slovník, lexikon, termín, Kultura, význam pojmu, pojem, co znamená, definice, terminus technicus, wiki, popis, vysvětlení, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, Lapidárium, přesný výraz, Kultura


Pojem Lapidárium je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lapidárium? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Lapidárium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Lapidárium ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Lapidárium ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Lapidárium ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lapidárium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Lapidárium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lapidárium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Adam Junek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.