Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lapidárium?

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.

Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lapidárium patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: co to je, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, wiki, slovník, Kultura, synonymum, popis, definice pojmu, terminologie, význam, Lapidárium


Pojem Lapidárium je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lapidárium? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Pro další informace o termínu Lapidárium zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Lapidárium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lapidárium na Youtube

Zkusit najít heslo Lapidárium ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lapidárium ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Lapidárium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapidárium ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lapidárium? resp. jaký je přesný význam slova Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je HR specialista? Znáte a víte kdo je Osmany Laffita? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.