Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lapidárium?

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.

Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lapidárium? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lapidárium se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: wiki, terminologie, co znamená, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, slovo, lexikon, odborný výraz, informace, synonymum, Kultura, slovník, formulace, Lapidárium, definice pojmu, terminus technicus, význam


Pojem Lapidárium je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lapidárium?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapidárium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lapidárium ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lapidárium ve Wikislovníku

Najít termín Lapidárium ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Lapidárium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Lapidárium na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lapidárium? resp. co znamená Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Pink? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.