Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lapidárium

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.

Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lapidárium? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lapidárium patří do sekce Kultura

Klíčová slova: heslo, Lapidárium, odborný výraz, názvosloví, co je to Lapidárium?, přesný výraz, slovo, co znamená, popis, co to je, pojem, odborné názvosloví, význam slova, terminologie, význam, definice, terminus technicus, wiki


Pojem Lapidárium je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lapidárium? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Další zdroje informací o slovu Lapidárium

Zkusit najít výraz Lapidárium ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lapidárium ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lapidárium na Youtube

Najít slovo Lapidárium ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lapidárium ve Wikizdrojích

Najít výraz Lapidárium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lapidárium? resp. co přesně znamená slovo Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je Hynek Čermák? Znáte a víte kdo je Osmany Laffita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.