Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lapidárium?

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.


Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lapidárium? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lapidárium je v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný význam, termín, slovo, terminus technicus, definice, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, wiki, lexikon, co je to Lapidárium?, informace, význam, co znamená, pojem, slovník


Pojem Lapidárium je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lapidárium?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Lapidárium

Hledat videa s názvem Lapidárium na Youtube

Hledat heslo Lapidárium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapidárium ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lapidárium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lapidárium ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Lapidárium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lapidárium? resp. jaká je definice slova Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je Fúrie? Znáte a víte kdo je Adam Junek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.