Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Co je to Lapidárium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lapidárium?

Lapidárium je název původem z latiny, slovo lapis znamená kámen. V místě, označeném jako lapidárium, se vystavují a ukládají právě předměty z kamene, jako jsou pomníky, sochy, kříže, náhrobky a další.
Lapidária se původně nacházela v místech zaniklých osad z antické doby, byla upravena a zpřístupněna veřejnosti. Jsou hojně využívána i v současnosti. Zřizují se při muzeích, zámcích a hradech nebo na nalezištích či zrušených pohřebištích.

Co je to Lapidárium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lapidárium. Co znamená odborný pojem Lapidárium z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lapidárium? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Lapidárium je v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, popis, slovník, lexikon, formulace, Lapidárium, termín, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, terminologie, názvosloví, přesný výraz, definice, terminus technicus, slovo, synonymum


Pojem Lapidárium je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lapidárium? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lapidárium (z lat. lapis - „kámen“) je označení pro místo či instituci, kde jsou shromážděny a vystavovány kamenné předměty jako sochy, náhrobky, sarkofágy, pomníky, kašny, kříže, milníky, kamenné části nebo články staveb, (kupříkladu pilíře, sloupy, kružby oken, portály, svorníky, žebra, klenáky) apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Lapidárium ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lapidárium na Google.cz

Vyhledat výraz Lapidárium ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Lapidárium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lapidárium ve Wikislovníku

Najít pojem Lapidárium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapidárium například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Lapidárium? resp. jaký je význam slova Lapidárium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapidárium, odpověď na dotaz co je to Lapidárium?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Pedagog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lapidárium v jiné sekci než kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.