Co je to?
Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Co je to Erasmus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Erasmus?

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Erasmus s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erasmus se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, termín, Školství, popis, pojem, odborné názvosloví, co to je, Erasmus, význam pojmu, slovník, formulace, přesný význam, informace, význam, definice pojmu, heslo, synonymum, slovo


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Erasmus dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Více informací o slovu Erasmus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Erasmus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Erasmus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erasmus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Erasmus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Erasmus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Erasmus? resp. co to je Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Erasmus i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?