Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erasmus. Co znamená odborný pojem Erasmus z kategorie Školství?

Co je to Erasmus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Erasmus

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erasmus. Co znamená odborný pojem Erasmus z kategorie Školství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Erasmus? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Erasmus je v kategorii Školství

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, Školství, co znamená, co to je, wiki, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, názvosloví, slovník, formulace, význam, terminus technicus, přesný výraz, heslo, informace


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Erasmus dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Erasmus v následujících zdrojích

Hledat termín Erasmus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Erasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Erasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Erasmus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erasmus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Erasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Erasmus? resp. co znamená výraz Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Bábovka? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?