Co je to?
Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Co je to Erasmus? Význam slova

Co znamená termín Erasmus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Erasmus doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erasmus se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: wiki, slovo, terminologie, co to je, heslo, lexikon, informace, co je to Erasmus?, formulace, definice, význam slova, názvosloví, Školství, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, Školství, význam pojmu


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erasmus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erasmus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Erasmus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Erasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Erasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Erasmus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Erasmus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?