Co je to?
Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Co je to Erasmus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Erasmus?

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Erasmus. Co znamená pojem Erasmus z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erasmus s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Erasmus se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, informace, terminologie, slovník, popis, odborný výraz, význam slova, termín, vysvětlení, slovo, synonymum, wiki, co znamená, co je to Erasmus?, co to je


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erasmus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Erasmus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Erasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Erasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Erasmus ve Wikislovníku

Najít heslo Erasmus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Erasmus? resp. co znamená slovo Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Výtržník? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?