Co je to?
Odborný výraz, definice slova Erasmus. Co znamená slovo Erasmus z kategorie Školství?

Co je Erasmus? Definice pojmu

Co znamená termín Erasmus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Erasmus. Co znamená slovo Erasmus z kategorie Školství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Erasmus) můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Erasmus patří do kategorie Školství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, terminologie, Školství, definice, odborný výraz, wiki, heslo, co znamená, co je to Erasmus?, slovo, definice pojmu, slovník, termín


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erasmus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Erasmus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erasmus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Erasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Erasmus na Youtube

Hledat heslo Erasmus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Erasmus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Erasmus? resp. co je to Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Tutanchamon? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?