Co je to?
Definice výrazu Erasmus. Co znamená odborný pojem Erasmus z kategorie Školství?

Co je Erasmus?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Erasmus

Erasmus je název programu zajišťujícího mobilitu studentů, který organizuje Evropská unie. Erasmus je založen na spolupráci evropských univerzit a umožňuje studentům absolvovat stáže na zahraničních univerzitách. Název je inspirován jménem renesančního filozofa Erasma Rotterdamského a zároveň je to akronym (zkratkové slovo) z počátečních písmen jeho názvu v angličtině European Action Scheme for the Mobility of University Students. V roce 2014 byl původní program Erasmus nahrazen sedmiletým vzdělávacím programem Erasmus+.


Co je to Erasmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Erasmus. Co znamená odborný pojem Erasmus z kategorie Školství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Erasmus můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Erasmus je v sekci Školství

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, popis, formulace, termín, slovo, co to je, co znamená, synonymum, význam slova, informace, pojem, terminus technicus, Erasmus, význam, Školství, přesný význam, lexikon


Pojem Erasmus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Erasmus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Program Erasmus (European Action Scheme for the Mobility of University Students) je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě.

Hledejte pojem Erasmus v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Erasmus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Erasmus ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Erasmus na Google obrázcích

Vyhledat slovo Erasmus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Erasmus na Youtube

Zkusit najít slovo Erasmus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erasmus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Erasmus? resp. jaký je význam slova Erasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erasmus, odpověď na dotaz co je to Erasmus?. Víte např. kdo to je Eva Burešová? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, studentky, erasmus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?