Co je to?
Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Co je to Erytrocyty? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Erytrocyty

Erytrocyty je název pro červené krvinky. Tyto krvinky patří k běžným krevním buňkám. Erytrocyty jsou zodpovědné především za přenos kyslíku z plic do dalších tkání těla. Kyslík váže červené krevní barvivo hemoglobin, který je v erytrocytech obsažen.
Červené krvinky se tvoří v kostní dřeni velkých kostí a žijí přibližně 120 dní.


Co je to Erytrocyty? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erytrocyty s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Erytrocyty se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam slova, popis, definice, co je to Erytrocyty?, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, názvosloví, terminologie, význam, Lékařství, odborný výraz, heslo, pojem, formulace, definice pojmu, přesný význam


Pojem Erytrocyty je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Erytrocyty ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Erytrocyty na Youtube

Zkusit najít výraz Erytrocyty na Google.cz

Vyhledat výraz Erytrocyty ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Erytrocyty ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Erytrocyty ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erytrocyty například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Erytrocyty? resp. co vlastně znamená slovo Erytrocyty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erytrocyty, odpověď na dotaz co je to Erytrocyty?. Víte např. kdo to je Spratek? Znáte a víte kdo je Chiméra? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.