Co je to?
Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Co je to Erytrocyty? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Erytrocyty

Erytrocyty je název pro červené krvinky. Tyto krvinky patří k běžným krevním buňkám. Erytrocyty jsou zodpovědné především za přenos kyslíku z plic do dalších tkání těla. Kyslík váže červené krevní barvivo hemoglobin, který je v erytrocytech obsažen.
Červené krvinky se tvoří v kostní dřeni velkých kostí a žijí přibližně 120 dní.


Co je to Erytrocyty? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Erytrocyty patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, Lékařství, wiki, vysvětlení, slovo, Erytrocyty, terminus technicus, přesný výraz, informace, názvosloví, co je to Erytrocyty?, terminologie, lexikon, co to je, heslo


Pojem Erytrocyty je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Erytrocyty?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

erytrocyt (z řec. erythros – červený a kytos – buňka) je nejběžnější krevní buňka. Její funkcí je zejména přenášení kyslíku z plic nebo žaber do ostatních tělních tkání. Obsahují červené krevní barvivo hemoglobin, které se skládá z železité složky (Hemu), která váže kyslík a z bílkovinné složky (globinu). Červená krvinka se „dožívá“ 100–120 dnů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erytrocyty ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Erytrocyty na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erytrocyty ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Erytrocyty ve Wikizdrojích

Najít heslo Erytrocyty ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Erytrocyty ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erytrocyty například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Erytrocyty? resp. jaká je definice termínu Erytrocyty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erytrocyty, odpověď na dotaz co je to Erytrocyty?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Simone de Beauvoir? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.