Co je to?
Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Co je to Erytrocyty? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Erytrocyty

Erytrocyty je název pro červené krvinky. Tyto krvinky patří k běžným krevním buňkám. Erytrocyty jsou zodpovědné především za přenos kyslíku z plic do dalších tkání těla. Kyslík váže červené krevní barvivo hemoglobin, který je v erytrocytech obsažen.
Červené krvinky se tvoří v kostní dřeni velkých kostí a žijí přibližně 120 dní.


Co je to Erytrocyty? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Erytrocyty? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erytrocyty patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice, synonymum, pojem, termín, formulace, terminus technicus, význam pojmu, heslo, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, slovo, wiki, odborné názvosloví, slovník, popis, názvosloví


Pojem Erytrocyty je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Erytrocyty zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erytrocyty ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Erytrocyty na Google.cz

Najít výraz Erytrocyty ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erytrocyty ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Erytrocyty ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Erytrocyty ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erytrocyty například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Erytrocyty? resp. jaký je přesný význam slova Erytrocyty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erytrocyty, odpověď na dotaz co je to Erytrocyty?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Chiméra? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.